Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • LICର ଏମ୍‌ଡି ହେଲେ ଓଡ଼ିଆ ପୁଅ ସିଦ୍ଧାର୍ଥ ମହାନ୍ତି, ଫେବୃଆରୀ ୧ରୁ ସମ୍ଭାଳିବେ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଜାନୁଆରୀ ୨୭, ସକାଳେ ଜେଲ୍‌ରୁ ମୁକୁଳିପାରନ୍ତି ଭି.କେ. ଶଶିକଳା
  • ||
  • ନେତାଜୀ ଜନ୍ମସ୍ଥାନ ସଂଗ୍ରହାଳୟ ଖୋଲିଵାକୁ ସରକାରଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • କଟକ:କାଲିଠାରୁ ଖୋଲିଵ ନେତାଜୀ ସଂଗ୍ରହାଳୟ
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର: ଗୋରୁମହିଷାଣି ପୋଲିସର ସଡକ ସୁରକ୍ଷା ସଚେତନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ, ସାମିଲ ଥିଲେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର: ପୁଣି ରକ୍ତ ରଞ୍ଜିତ ହେଲା ଶୁଲିଆ ପୀଠ, ଗଡିଲା ଶହ ଶହ ପଶୁ-ପକ୍ଷୀଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ୨ୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ କୋଭିଡ ଟିକା: ସ୍ପାଇସ୍ ଜେଟ୍‌ରେ ଆସିଲା ଟିକା
  • ||
  • ଭାଙ୍ଗିଲା ୩୩ ବର୍ଷର ରେକର୍ଡ୍‌ : ବ୍ରିସବେନ ଟେଷ୍ଟରେ ଭାରତର ଐତିହାସିକ ବିଜୟ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆକୁ ୩ ଓ୍ବିକେଟ୍‌ରେ ହରାଇ ସିରିଜ କବଜା କଲା ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ସୀମାନ୍ତରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ୧୦ରୁ ଅଧିକ ମାଓ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ୱଂସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଫୋକସ୍‌ରେ ପଶ୍ଚିମ ଓଡିଶା, ମା’ ସମଲେଶ୍ବରୀଙ୍କ ମନ୍ଦିର ବୁଲି ସମୀକ୍ଷା କଲେ 5-T ସଚିବ
  • ||

ଗାଁରେ କଙ୍ଗାରୁ କୋର୍ଟ, ମାଡ ଗାଳି ଦେଇ ବେଘର କଲେ କିନ୍ତୁ ଶୁଣୁନି ପୋଲିସ, ଭୟରେ ଅସହାୟ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରଙ୍କ ପରିବାର

10/03/2020 at 2:43 PM

ନୟାଗଡ, ୧୦|୦୩:  ଗଁ। ନିଷ୍ପତ୍ତି ନମାନିବାରୁ ନିଜ ଘର ତିଆରି କରିନପାରି ଭଡା ଘରେ ରହୁଛନ୍ତି  ଗୋଟିଏ ପରିବାର। ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ପୋଲିସ ପାଖକୁ ଯାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ନ୍ୟାୟ ପାଇବା ବଦଳରେ ପାଇଛନ୍ତି ମାଡ ଓ ଗାଳି । ଏଭଳି ଏକ ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ନୟାଗଡ ଜିଲ୍ଲା ରଣପୁର ଥାନା ରାଜସୁନାଖଳା ରତ୍ନପୁର ସାହିରେ । 

ଘରକାମ କରୁଥିବା ସମୟରେ ଜେସିବି ଲଗାଇ ଜିନିଷ ଉଠାଇନଲେ କିଛି ଗ୍ରାମବାସୀ । ବିରୋଧ କରିବାରୁ ଶୁଣିଲେ ଅଶ୍ଲୀଳ ଭାଷାରେ ଗାଳି ଗୁଲଜ ଏବଂ ମାରିଦେବାର ଧମକ । ଘର ତିଆରି କରିବାକୁ ହେଲେ ପ୍ରଥମେ  ଦେବାକୁ ପଡିବ ଜୋରିମାନା। ଗଁ। ଲୋକଙ୍କ ଏହା ଥିଲା ନିର୍ଦ୍ଦେଶ । ଏଭଳି ଏକ କଙ୍ଗାରୁ କୋର୍ଟର ଶିକାର ହୋଇଛନ୍ତି ରାଜସୁନାଖଳା ରତ୍ନପୁରସାହିର ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ସାଥୁଆଙ୍କ ପରିବାର । ଗତ ମେ ମାସରେ ବାପା ଜେଜେ ବାପା ଅମଳର ଘରକୁ ଭାଙ୍ଗି ସେ ନୂତନ ଘର ତିଆରି କରୁଥିବା ସମୟରେ ଗଁ।ର କିଛି ନ୍ୟସ୍ତସ୍ୱାର୍ଥ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଶିକାର ହୋଇଥିଲେ । ସେ ସରକାରୀ ଜାଗା ମାଡି ବସିଥିବା କିଛି ଲୋକ ଅଭିଯୋଗ କରି ତାଙ୍କ ଠାରୁ ଜୋରିମାନା ଦାବି କରିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ସେ ଏଥିରେ ରାଜି ନହେବାରୁ ଘର ତିଆରି ପାଇଁ ରଖାଯାଇଥିବା ଜିନିଷ ସବୁକୁ ଜେସିବି ଲଗାଇ ଉଠାଇନଲେ । ଏପରିକି ଘର ତିଆରି କଲେ ତାଙ୍କୁ ମାରିଦେବାକୁ ଧମକ ଦିଆଗଲା ।

ସେହି ଦିନଠାରୁ ସେ ଏକ ଭଡା ଘରେ ରହିଆସୁଛନ୍ତି । ଏପରିକି ତାଙ୍କ ପରିବାର ସାଥିରେ ନମିଶିବା ପାଇଁ ଗଁ। ଲୋକଙ୍କୁ ତାଗିଦ କରାଯାଇଛି । ଏହା ପରେ ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ରାଜସୁନାଖଳା ଫାଣ୍ଡିର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଥିଲେ । ହଲେ ନ୍ୟାୟ ମିଳିବା ବଦଳରେ ଫାଣ୍ଡି ପୋଲିସ ବାବୁ ଜାଗା ଉପରକୁ ଯାଇ କାମ କରୁଥିବା ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କୁ ଠେଲାପେଲା କରିବା ସହ ଥାନା ଧମକ ଦେଇଥିଲେ । ଏ ହେଉଛି ସେହି ସମୟର ଭିଡିଓ । ଗ୍ୟାରେଜ କାମ କରି ବୁଢି ମା, ସ୍ତ୍ରୀ ଏବଂ ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ପୁଅକୁ ନେଇ ଦୁଃଖକଷ୍ଟରେ ଚଳୁଥିବା ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ଏସ୍.ପି. ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ମାନବାଧିକାର କମିଶନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଗୁହାରି କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ କୈ।ଣସି ସୁଫଳ ମିଳୁନାହିଁ । ଶେଷରେ ଏବେ ସେ କୋର୍ଟର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି ।  

ଏପରିକି ଗତ ୭ତାରିଖରେ ରଣପୁରଠାରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଜନଶୁଣାଣି ଶିବିରରେ ନିଜେ ଏସ୍.ପି. ଅଭିଯୋଗ ଶୁଣାଣି କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ  ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖରଙ୍କ ପରିବାର କେବେବି ଥାନାର ଦ୍ୱାରସ୍ଥ ହୋଇନଥିବା ଭାରପ୍ରାପ୍ତ ଏସ୍.ପି. କହିଛନ୍ତି । ଘଟଣା ଘଟିବାର ୯ମାସ ବିତି ଯାଇଥିବାବଳେ ଏବେ ତଦନ୍ତ କରାଯିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ସେପଟେ ଗଁ। ନିଷ୍ପତିର ଶିକାର ହୋଇ ଭୟରେ କେହି ଗଁ। ଛାଡିଲେ ତାକୁ କଙ୍ଗାରୁ କୋର୍ଟ କୁହାଯିବନାହିଁ ବୋଲି ସେ ସଫେଇ ଦେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts