ori homes
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଶଙ୍କରାଚାର୍ଯ୍ୟଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ପୁରୀ ଜିଲ୍ଲାପାଳ, ରଖିଲେ ପରିକ୍ରମା ପ୍ରକଳ୍ପର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ତଥ୍ୟ
  • ||
  • ଆଜି ପବିତ୍ର ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ଭଉଁରୀ : ଅଖ ଚକ ଡେରା ନୀତି ସଂପନ୍ନ
  • ||
  • କୁତବ ମୀନାର ପରିସରରେ ଖନନ ସହ ଆଇକନୋଗ୍ରାଫି କରିବାକୁ ଏଏସ୍‌ଆଇକୁ ସଂସ୍କୃତି ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ସ୍ୱିଜରଲାଣ୍ଡରେ ବିଶ୍ୱ ଅର୍ଥନୈତିକ ମଞ୍ଚର ବାର୍ଷିକ ସମ୍ମିଳନୀ : ମହାମାରୀରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ ବାଟ ବାହାର କରିବେ ବିଶ୍ୱନେତା
  • ||
  • ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ରନ୍ ଅପ୍ ଯାଞ୍ଚ କଲେ ଅର୍ଜୁନ ତେନ୍ଦୁଲକର : କିନ୍ତୁ ଚୂଡାନ୍ତ ଏକାଦଶରେ ମିଳିଲାନି ଏଣ୍ଟ୍ରି
  • ||

ହମ୍‌ଲା ପ୍ରସ୍ତୁତି : Mudda (14.08.2018)

14/08/2018 at 10:57 PM

ଛତିଶଗଡର ସୁକମା ଜିଲ୍ଲା ଗୋଲାପାଲ୍ଲି ଏନକାଉଣ୍ଟରକୁ ନେଇ ଚାଲିଲା ତୁମ୍ବିତୋଫାନ । ମିଥ୍ୟା ଏନକାଉଣ୍ଟର ନେଇ ବିଭିନ୍ନ ସଂଗଠନଙ୍କ ଅଭିଯୋଗକୁ ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ଆଗକୁ ଆସିଲେ ସୁକମା ଏସପି ଅଭିଷେକ ମୀନା । ଏନକାଉଣ୍ଟର ପରବର୍ତ୍ତୀ ସ୍ଥିତିର ଭିଡିଓ ଜାରିକଲେ ଏସପି । ତେବେ ଘଟଣାର ଦିନକ ପରେ ଛତିଶଗଡରେ ସକ୍ରିୟ ମାଓବାଦୀ ଭାଇରାଲ କଲେ ଏକ ଭିଡିଓ । ଯେଉଁଥିରେ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ରରେ ସଜ୍ଜିତ ମାଓବାଦୀ ଗରିଲା ଯୁଦ୍ଧ କୌଶଳର ଅଭ୍ୟାସ କରୁଛନ୍ତି । ସେମାନଙ୍କୁ ତାଲିମ ଦେଉଛନ୍ତି ସଂଗଠନର ବରିଷ୍ଠ ଓ ଦୁର୍ଦ୍ଧଷ ନକ୍ସଲ କମାଣ୍ଡର । ସେମାନଙ୍କ ନିକଟରେ ଏକେ-47 ,INSAS ଏବଂ ଅଟୋମେଟିକ ରାଇଫଲ ରହିଛି । ଛତିଶଗଡ, ଓଡ଼ିଶା ଓ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ପୋଲିସକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଦେଇ ବଡଧରଣର ହମଲା କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଉଛି ରଣନୀତି । ମାଲକାନଗିରିର ବିଚ୍ଛିନ୍ନାଞ୍ଚଳକୁ ଗୁରୁପ୍ରିୟା ସେତୁ ହେବା ପରେ ସେମାନଙ୍କ ଚିନ୍ତା ବଢିଛି । ସେମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ଘୋଷିତ ଗରିଲା ମୁକ୍ତାଞ୍ଚଳରେ ପୋଲିସର ଉପସ୍ଥିତି । ତେଣୁ ପୋଲିସକୁ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଦେଇ କ୍ୟାଡରଙ୍କ ମନୋବଳ ବଢାଇବାକୁ ନକ୍ସଲଙ୍କ ଏହା ଏକ ରଣନୀତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ବିଶେଷଜ୍ଞ ।

   Related Posts