Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୩୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ୧୨କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜିଏସ୍‌ଟି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ବିଜାପୁରରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର : ଜଣେ ନକ୍ସଲ ନିହତ, ୨ ଯବାନ ଆହତ
  • ||
  • ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ , ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ଘରୁ ଡାକି ନେଇ ହତ୍ୟା
  • ||

ସୀମାନ୍ତରେ ମାଓ ହିଂସା, ଓ୍ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର ଓ ପୂର୍ବତନ ସରପଞ୍ଚଙ୍କୁ ଗଳାକାଟି ହତ୍ୟା

1/10/2020 at 9:18 PM

ମାଲକାନଗିରି, ୦୧ ।୧୦:  ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲା ଛତିଶଗଡ ସିମାନ୍ତ ବିଜାପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ପୁଣି ମାଓ ହିଂସା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ।ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ଦୁଇ ଜଣ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କୁ ଗଳା କାଟି ହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି ଲାଲ୍ ବାହିନୀ । ଜାଙ୍ଗଲା ଥାନା ଅନ୍ତର୍ଗତ ଗଙ୍ଗଲା ଗାଁରେ ଘଟିଛି ଏହି ହିଂସା କାଣ୍ଡ ।

ସୂଚନାନୁସାରେ, ୧୫ ରୁ ୨୦ ଜଣ ଶସସ୍ତ୍ର ମାଓବାଦୀ ଗତକାଲି ରାତିରେ ଗଙ୍ଗଲା ଗାଁରେ ପହଞ୍ଚି ଦୁଇ ଜଣଙ୍କୁ ଘରୁ ଡାକି ନେଇଥିଲେ । ଗୁରୁବାର  ସକାଳେ ଗାଁ ନିକଟସ୍ତ ଜଙ୍ଗଲରୁ ଦୁହିଙ୍କ ମୃତଦେହ ମିଳିଛି ।    ମୃତକ ହେଉଛନ୍ତି ଗଙ୍ଗଲା ଗ୍ରାମର ପୂର୍ବତନ ସରପଞ୍ଚ ଧନିରାମ କୋଶା ଓ ବର୍ତ୍ତମାନର ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର ଗୋପାଳ କୁଦିଆମ । ଘଟଣା ସ୍ଥଳରେ ନକ୍ସଲ ମାନେ ଏକ ହାତ ଲେଖା ପୋଷ୍ଟର ଛାଡି ଯାଇଛନ୍ତି । ଯେଉଥିରେ ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି ଯେ, ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ଦୁହିଙ୍କୁ ହତ୍ୟା କରାଯାଇଛି ।

ଘଟଣା ପରେ ଗାଁରେ ପୋଲିସ ପହଞ୍ଚି ତଦନ୍ତ ଆରମ୍ଭ କରିଛି । ଅନ୍ୟ ପଟେ ଏହି ହିଂସାକାଣ୍ଡ ଘଟାଇଥିବା  ନକ୍ସଲପନ୍ଥୀଙ୍କୁ ଧରିବା ପାଇଁ  ସେଠାରେ କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ ଆରମ୍ଭ କରାଯାଇଥିବା ବିଜାପୁର ଏସପି କୋମଳନାଥ କାଶ୍ୟବ ସୁଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts