Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶର ପ୍ରତ୍ୟେକ ନାଗରିକଙ୍କୁ ମିଳିବ କରୋନା ଟିକା : ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଡକାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ୪ ଡକାୟତଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଅବସରପ୍ରାପ୍ତ ଡିଜିପି ମିଲନ ମହାନ୍ତିଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବଢୁଛି ଶୀତର ପ୍ରକୋପ, କନ୍ଧମାଳରେ ୧୫ଡିଗ୍ରୀ ତଳକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳରେ ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ୪ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ୪ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟକୁ ପ୍ରଶଂସା କଲା RBI: ଟ୍ବିଟ୍ କରି ଜଣାଇଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||

ଜାମିନ ପାଇଁ ପୁଣି ହାଇକୋର୍ଟରେ ନଓ୍ବାଜ ସରିଫ

20/05/2019 at 6:25 PM

ଇସ୍ଲାମାବାଦ ୨୦।୫:  ପୂର୍ବତନ ପାକ୍ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମିଆଁ ନଓ୍ବାଜ ସରିଫ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟଗତ କାରଣ ପାଇଁ ହାଇକୋର୍ଟରେ ପୁଣି ଜାମିନ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି । ନିକଟରେ ସରିଫ ୬ ସପ୍ତାହ ଜାମିନରେ ମୁକୁଳିଥିଲେ। ତେବେ ଜାମିନ ଅବଧି ଶେଷ ହେବା ପରେ ପୁଣି କୋଟଲଖପତ ଜେଲକୁ ଫେରିବା ପରେ ଚିକିତ୍ସା ନିମନ୍ତେ ସ୍ଥାୟୀ ଜାମିନ ପ୍ରଦାନ ନିମନ୍ତେ କୋର୍ଟଙ୍କୁ ସରିଫ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ପୂର୍ବରୁ ସରିଫଙ୍କ ଏଭଳି ନିବେଦନ କୋର୍ଟ ଅଗ୍ରାହ୍ୟ କରିଦେଇଥିବା ବେଳେ ସାନି ନିବେଦନକୁ ନେଇ ସରିଫ ବେଶ ଆଶାୟୀ ଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ଅଲ ଜଜିଆ ଭ୍ରଷ୍ଟାଚାର ମାମଲାରେ ସରିଫ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ କୋର୍ଟ ତାଙ୍କୁ ୭ବର୍ଷ ଦଣ୍ଡାଦେଶ କରିଛନ୍ତି। ହେଲେ ସ୍ବସ୍ଥ୍ୟଗତ କାରଣ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ଦେଶବାହାରକୁ ଯାଇ ଏବେ ଚିକିତ୍ସା କରାଇବା ଜରୁରି ହୋଇପଡିଛି । ହେଲେ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ଦୋଷୀ ସାବ୍ୟସ୍ତ ସରିଫଙ୍କୁ କୋର୍ଟ ଦେଶ ବାହାରକୁ ଯିବାକୁ ଅନୁମତି ଦେଉନାହାନ୍ତି। ନିକଟରେ ୬ ସପ୍ତାହ ଜାମିନରେ ମୁକୁଳିଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କର ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଇଥିଲା। ଏ ନେଇ ମିଳିଥିବା ମେଡିକାଲ ରିପୋର୍ଟ ତାଙ୍କ ଓକିଲ ଖ୍ବାଜା ହୈରିସ ସ୍ଥାୟୀ ଜାମିନ ନିବେଦନରେ ସଂଯୁକ୍ତ କରିଛନ୍ତି।

ମେଡିକାଲ ରିପୋର୍ଟରେ  ସରିଫ ବିଭିନ୍ନ ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ଥିବା ଉଲ୍ଲେଖ ରହିଛି। ଯେଉଁଥିରେ ତାଙ୍କର ରକ୍ତଚାପ ଓ ରକ୍ତ ସର୍କରା ସମ୍ବଦ୍ଧିତ ବେମାରୀକୁ ଡାକ୍ତରମାନେ ବିଶେଷ ଗୁରୁତ୍ବ ଦେଇଛନ୍ତି। ୩ଥର ଦେଶର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ବାଚିତ ୬୯ ବର୍ଷ ବୟସ୍କ ମିଆଁ ନଓ୍ବାଜ ସରିଫ ଚଳିତମାସ ପ୍ରଥମ ସପ୍ତାହରେ ସ୍ଥାୟୀ ଜାମିନ ପାଇଁ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ। ହେଲେ କୋର୍ଟ ନିବେଦନ ଅଗ୍ରାହ୍ୟ କରିଦେଇଥିଲେ।

   Related Posts