Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୁଜିବ ଓ ରଶିଦଙ୍କ ଘାତକ ବୋଲିଂ, ସ୍କଟଲାଣ୍ଡକୁ ୧୩୦ ରନରେ ହରାଇଲା ଆଫଗାନିସ୍ତାନ
  • ||
  • ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (IPL)ରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଆଉ ୨ଟି ନୂଆ ଟିମ । ୨ ଟିମ ଅହମ୍ମଦାବାଦ ଏବଂ ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଆସନ୍ତାବର୍ଷ ହେବାକୁ ଥିବା ଆଇପିଏଲରେ ଅଂଶଗ୍ରହଣ କରିବେ ।
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୩୬୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୧୮୦ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ସତ ହେଲା ଧୋନୀଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ, ୫ ବର୍ଷ ତଳେ କହିଥିଲେ- ଦିନେ ଏମିତି ହେବ…
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୨୫ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ପଡୋଶୀ ଘରୁ ମିଳିଲା ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ?
  • ||
  • ୨ ପରିବାର ମଧ୍ୟରେ ରକ୍ତାକ୍ତ ସଙ୍ଘର୍ଷ : ୮ ଗୁରୁତର, ବୁଲିଲା ଟାଙ୍ଗିଆ ଓ କଟୁରୀ
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ପ୍ରଥମ ସୋମବାର : ଧବଳେଶ୍ୱର ପୀଠରେ ୧୪୪ ଧାରା, ମନ୍ଦିର ଖାଁ ଖାଁ
  • ||
  • ୫ ଦିନ ଯାଏଁ ଖସିବନି ପାରଦ, ୨୮ରୁ କାଁ ଭାଁ ବର୍ଷା
  • ||

ଅଧିକାର ଓ ସତ୍ୟ ପାଇଁ ଜାରି ରଖିବି ଲଢେଇ: ଦାଗୀମାନଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନକୁ ଗ୍ରହଣ କରିବିନି, ଭିଡିଓ ବାର୍ତ୍ତାରେ ସିଦ୍ଧୁଙ୍କ ରଣହୁଙ୍କାର

29/09/2021 at 12:14 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୯/୦୯: ରାଜ୍ୟ ସଭାପତି ପଦରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେବା ପରେ ପଞ୍ଜାବ କଂଗ୍ରେସରେ ରାଜନୈତିକ ଅସ୍ଥିରତା ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ତେବେ ଏହାରି ଭିତରେ ଭିଡିଓ ବାର୍ତ୍ତା ସେୟାର କରିଛନ୍ତି ନବଜୋତ ସିଂହ ସିଦ୍ଧୁ । ଭିଡିଓ ବାର୍ତ୍ତାରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେ ଅଧିକାର ଏବଂ ସତ୍ୟ ପାଇଁ ନିଜର ସଂଗ୍ରାମ ଜାରି ରଖିବେ । ଟ୍ୱିଟରରେ ପ୍ରକାଶିତ ଏକ ଭିଡିଓରେ ନବଜୋତ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ବ୍ୟକ୍ତିଗତ ଲଢେଇ ନୁହେଁ ବରଂ ନୀତିର ଲଢେଇ ।

ମୁଁ ନୀତି ଉପରେ ଆପୋଷ ବୁଝାମଣା କରିବି ନାହିଁ । ମୋର ଶେଷ ନିଶ୍ୱାସ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସତ୍ୟ ପାଇଁ ସଂଗ୍ରାମ ଜାରି ରଖିବି । ତେବେ କଳଙ୍କିତ ନେତାଙ୍କୁ ଦଳକୁ ଫେରାଇ ଆଣିବା ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ସେ କଦାପି ଗ୍ରହଣ କରିବେ ନାହିଁ । ତାଙ୍କ ଟ୍ୱିଟର ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରେ ପୋଷ୍ଟ କରାଯାଇଥିବା ଭିଡିଓରେ ସିଦ୍ଧୁ କହିଛନ୍ତି, ପ୍ରିୟ ପଞ୍ଜାବୀ, ମୁଁ ୧୭ ବର୍ଷ ଧରି ରାଜନୀତିରେ ଅଛି ।

ପଞ୍ଜାବର ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନରେ ଉନ୍ନତି ଆଣିବା, ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆଣିବା ଏବଂ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଭିତ୍ତିକ ରାଜନୀତିରେ ଛିଡା ହୋଇ ଏହାକୁ ପାଳନ କରିବା । ଏହା ମୋର ଧର୍ମ ଏବଂ ଏହା ମୋର କର୍ତ୍ତବ୍ୟ । ଭିଡିଓ ବାର୍ତ୍ତାରେ ସେ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମୋ ବାପା ମୋତେ ଗୋଟିଏ କଥା ଶିଖାଇଛନ୍ତି ଯେ ଯେତେ କଷ୍ଟ ହେଲେ ବି ସତ୍ୟ ପାଇଁ ଲଢନ୍ତୁ । ଆଜିକାଲି ମୁଁ ଦେଖୁଛି ମୋ ସହ କିଛି ଠିକ୍ ହେଉନି । ଯେଉଁମାନେ କିଛି ବର୍ଷ ପୂର୍ବେ ବାଦଲଙ୍କୁ କ୍ଲିନ୍ ଚିଟ୍ ଦେଇଥିଲେ, ସେମାନଙ୍କୁ ଆଜି ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଆଯାଉଛି ।

ଏହା ଦେଖି ମୋର ହୃଦୟ କମ୍ପୁଛି । ସିଦ୍ଧୁ କହିଛନ୍ତି ପଞ୍ଜାବରେ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଏବଂ ଏଜେଣ୍ଡା ସହିତ ଚୁକ୍ତି ହେଉଥିବା ଦେଖାଯାଉଛି । ମୁଁ ହାଇ କମାଣ୍ଡକୁ ବିଭ୍ରାନ୍ତ କରିପାରିବି ନାହିଁ କିମ୍ବା ଏହାକୁ ଭ୍ରମିତ ହେବାକୁ ଦେଇପାରେ ନାହିଁ । ମୁଁ ପଞ୍ଜାବର ଲୋକମାନଙ୍କ ପାଇଁ କୌଣସି ବଳିଦାନ ଦେଇପାରେ । କିନ୍ତୁ ମୁଁ ମୋର ସିଦ୍ଧାନ୍ତରେ ସଙ୍କୋଚନ କରିବି ନାହିଁ । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ କୌଣସି ମୂଲ୍ୟରେ ସେ କଳଙ୍କିତ ନେତା ଏବଂ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଗ୍ରହଣ କରିବେ ନାହିଁ ।

   Related Posts