Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସିରିଜ୍ ଅଧାରୁ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ ହେଲେ ଭାରତୀୟ ଅଲରାଉଣ୍ଡର କ୍ରୁନାଲ ପାଣ୍ଡ୍ୟା, ଭାରତ-ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ଦ୍ବିତୀୟ ଟ୍ବେଣ୍ଟି ଟ୍ବେଣ୍ଟି ବାତିଲ
  • ||
  • ଦେଶରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ପଜିଟିଭ୍, ୪୧୫ ମୃତ
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଉଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା, ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ୬୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୧୬୨୯ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ମୟୂରଭଞ୍ଜ : ଗାଧୋଇବା ବେଳେ ଖସିଗଲା ଗୋଡ, ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ୨ ଶିଶୁ ମୃତ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଯୁବକଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ଭାବେ ହତ୍ୟା, ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ରକ୍ତ ଜୁଡୁବୁଡୁ ମୃତଦେହ
  • ||

ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ – ନବୀନ ଜିନ୍ଦଲ ଆଲୋଚନା

27/07/2018 at 1:46 PM

ଅନୁଗୋଳ ସ୍ଥିତ ଜେଏସପିଏଲ୍ କାରଖାନା ଲାଗି ଏମ୍ ସିଏଲ୍ ରୁ ଅଧିକ କୋଇଲା ଯୋଗାଣ ଦାବି କଲେ ନବୀନ ଜିନ୍ଦଲ । ଏହାସହ ଲୁହାପଥର ଦାମ୍ ଅଧିକ ହେଉଥିବା ଦର୍ଶାଇ ସରକାରୀ ହସ୍ତକ୍ଷେପ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ।ସଚ୍ଚିବାଳୟରେ ମୁଖ୍ୟଶାସନ ସଚିବଙ୍କୁ ଭେଟି ଆଲୋଚନା କରିବା ବେଳେ ଜେଏସପିଏଲ୍ ମାଲିକ ଏହି ଦାବି ରଖିଛନ୍ତି । ଅନୁଗୋଳ ଜେଏସପିଏଲ୍ କାରଖାନାରେ କୋଇଲା ଏବଂ ଲୁହାପଥର ଅଭାବ ନେଇ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବଙ୍କ ସହଆଲୋଚନା କରିଛନ୍ତି ଜିନ୍ଦଲ । ଅନ୍ତଃରାଷ୍ଟ୍ରିୟ ଦରଠୁ ଓଡ଼ିଶାରେ ଲୁହାପଥର ଦାମ୍ ଅଧିକ ରହୁଥିବା ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି ।ଏହାଫଳରେ ଉତ୍ପାଦନପରେ ଉତ୍ପାଦ ମୂଲ୍ୟ ଅଧିକ ହେଉଛି । ଏହା ସହପରିବହନ ଖର୍ଚ୍ଚ ବି ଅଧିକ ହେଉଥିବା ଦର୍ଶାଇଥିଲେ ଜିନ୍ଦଲ । ଲୁହାପଥର ଦାମ୍ ହ୍ରାସ ସହ ଏମସିଏଲ୍ ଦ୍ବାରା ଅଧିକ କୋଇଲା ଉତ୍ରାଦନ ଓ ଜେଏସପିଏଲ୍ କୁ ତାହାର ଯୋଗାଣ ଲାଗି ଦାବି ରଖିଛନ୍ତି ନବୀନ ଜିନ୍ଦଲ । ତେବେ ଖଣିଜ ଏବଂ ବିଭି୍ନନ ସମସ୍ୟା ନେଇ ଜିନ୍ଦଲଙ୍କ ଦାବି ଉପରେ ତୁରନ୍ତ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି ଖଣି ମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରଫୁଲ୍ଲ ମଲ୍ଲିକ । ସେ କହିଛନ୍ତି,ନିଲାମ ଭିତ୍ତିରେ ବିଭିନ୍ନ ଶିଳ୍ପାନୁଷ୍ଠାନ

   Related Posts