Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରାଜୟ ଧାରା ଭାଙ୍ଗିଲା ଚେନ୍ନାଇ, ୬ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି, ନବମରୁ ଦ୍ଵାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍କୁଲ ଫି ୪୦ ପ୍ରତିଶତ କମିଲା, ଅଭିଭାବକଙ୍କୁ ମିଳିଲା ବଡ ଆଶ୍ଵସ୍ତି
  • ||
  • ଅଲମ୍ପିକ ପ୍ରସ୍ତୁତି ପାଇଁ ଗଠିତ ସଂସଦୀୟ କମିଟିର ପ୍ରଥମ ବୈଠକ ଅନୁଷ୍ଠିତ, କମିଟିର ସଦସ୍ୟ ରହିଛନ୍ତି ସାଂସଦ ଅନୁଭବ ମହାନ୍ତି ଓ ସସ୍ମିତ ପାତ୍ର
  • ||
  • ମଦ ଦୋକାନ ନ ଖୋଲିବା ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଦାବିପତ୍ର
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର ଉପ ନିର୍ବାଚନରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଡିଜିଟାଲ ପ୍ରଚାର: କହିଲେ, ‘ମୁଁ ସବୁବେଳେ ଆପଣଙ୍କ ସାଥିରେ ଅଛି’
  • ||
  • ମଙ୍ଗ ସମ୍ଭାଳିଲେ ନୀତିଶ ରାଣା, ଚେନ୍ନାଇକୁ ୧୭୩ ରନର ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦେଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ୍ ରାଇଡର୍ସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୧୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଡ୍ରାଇଭରଙ୍କ ନାଁରେ ୨୮ କୋଟି ଟଙ୍କାର GST ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ବୋମା ଭିଡୁଥିବା ବେଳେ ବିସ୍ଫୋରଣ, ଜଣେ ମୃତ, ଦୁଇ ଗୁରୁତର
  • ||

ନବୀନ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରରୁ, ବିଜୟ ଲିଂଗରାଜଙ୍କ ଠାରୁ ଏବଂ ନିରଞ୍ଜନ ମନ୍ଦିରରୁ ଆରମ୍ଭ କଲେ ଅଭିଯାନ

1/01/2019 at 6:39 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧|୧: ନୂଆ ବର୍ଷରେ ରାଜନୀତିରେ ନୂଆ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ। ନୂଆ ବର୍ଷରେ ଭଗବାନଙ୍କ ଦର୍ଶନରୁ ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ରାଜନୈତିକ ଦଳର ନେତା। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ପୁରୀରେ ଶ୍ରୀ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କ ଦର୍ଶନ କରି ଆର୍ଶିବାଦ ଭିକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। ସେପଟେ ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ପ୍ରଭୁଙ୍କ ଆଶିଷ ନେଇ ଦିନ ଆରମ୍ଭ କରି ଥିବାବେଳେ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର ଲିଙ୍ଗରାଜଙ୍କ ଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି।

ନୂଆ ବର୍ଷରେ ନୂଆ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଆର୍ଶିବାଦ। ପ୍ରଭୁଙ୍କ ଆର୍ଶିବାଦ ଲୋଡି ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି ରାଜନେତା । ବିଜେଡି ସିୁପ୍ରିମୋ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଶ୍ରୀ ମନ୍ଦିର ଯାଇ ମହା ପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦର୍ଶନ କରି ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ବର୍ଷର ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଆଶିଷ ଭିକ୍ଷା କରିବା ପାଇଁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ମଧ୍ୟ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ପୁରୀରେ। ୧୨.୧୫ରେ ପୁରୀରେ ପହଞ୍ଚିବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ସିଂହଦ୍ବାର ନିକଟରେ ସ୍ବାଗତ କରିଥିଲେ ରାଜସ୍ବମନ୍ତ୍ରୀ ମହେଶ୍ବର ମହାନ୍ତି, ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରଶାସକ ପ୍ରଦୀପ୍ତ ମହାପାତ୍ର, କେନ୍ଦ୍ରାଞ୍ଚଳ ଆଇଜି ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀଙ୍କ ସହ ଏସପି ସାର୍ଥକ ଷଡ଼ଙ୍ଗୀ। ତାଙ୍କୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିରକୁ ପାଛୋଟି ନିଆଯିବା ପରେ ସେ ମହାପ୍ରଭୁଙ୍କ ଦର୍ଶନ ସହ ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କ ସୁଖ ସମୃଦ୍ଧି କାମନା କରିଥିଲେ। ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ନୁଆବର୍ଷର ଶୁଭେଛା ମଧ୍ୟ ଜଣାଇଥିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟାନୟକ। ପରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବିଜୁ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ସମାଧିସ୍ଥଳକୁ ଯାଇ ସେଠାରେ ଶ୍ରଦ୍ଧାସୁମନ ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ।  

ବରିଷ୍ଠ ନେତା ବିଜୟ ମହାପାତ୍ର ମଧ୍ୟ ଲିଙ୍ଗରାଜଙ୍କ ଦର୍ଶନ କରି ବର୍ଷ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି। ସେପଟେ ପିସିସି ମୁଖିଆ ମଧ୍ୟ ମନ୍ଦିର ଯାଇ ପ୍ରଭୁଙ୍କ ଆର୍ଶିବାଦ ଭିକ୍ଷା କରିଛନ୍ତି। ନୂଆ ବର୍ଷ ନିର୍ବାଚନ ବର୍ଷ ହୋଇଥିବାରି ବର୍ଷର ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜକୁ କିପରି ସାମ୍ମନା କରିବେ ସେନେଇ ପ୍ରଭୁଙ୍କ ଆଶିଷ ଲୋଡିଛନ୍ତି ନିରଞ୍ଜନ। ସେହି ପରି ନୂଆ ବର୍ଷରେ ନୂଆ ଶୈଳୀରେ ଲୋକଙ୍କ ପାଖକୁ ଯିବାକୁ ଅଣ୍ଟା ଭିଡିଛି କଂଗ୍ରେସ। ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ସହରର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ  ଶୁଭେଚ୍ଛା ବାର୍ତ୍ତା ଦେବା ସହ ସହ ଚକୋଲେଟ ବାଣ୍ଟି ସଚେତନତା କରିଛନ୍ତି କର୍ମୀ। ରାଜନୀତିରେ ହିଂସା ରାଜନୀତିରୁ ଦୂରେଇ ରହି କଂଗ୍ରେସକୁ ସମର୍ଥନ କରିବାକୁ ଲୋକଙ୍କୁ ବୁଝାଇଥିଲେ କର୍ମୀ।

ନେତାଙ୍କ ପାଇଁ ୨୦୧୯ ଚ୍ୟାଲେଞ୍ଜ ଓ ସୁଯୋଗର ବର୍ଷ। ଏହି ବର୍ଷରେ ସେମାନେ ଜନତା ଜନାର୍ଦ୍ଦନଙ୍କ ପାଖକୁ ଯିବେ। ଆଉ ସେଠାରେ ସଫଳତା କିପରି ପାଇବେ ସେନେଇ ମହାପ୍ରବୁଙ୍କ ଆର୍ଶିବାଦ ନେଇଛନ୍ତି।

   Related Posts