Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ରିଟେନ୍‌ ପରେ ଆଉ ଗୋଟିଏ ଦେଶ କଲା ବଡ଼ ଘୋଷଣା, ଆସନ୍ତା ସପ୍ତାହରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଟିକାକରଣ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଲୋକଙ୍କ ମନରୁ ଦୂର ହେଉଛି କରୋନା ଭୟ, ଆଉ ୬୬୦ ସଂକ୍ରମିତ ହେଲେ ଆରୋଗ୍ୟ
  • ||
  • ସମ୍ମାନ ରଖିଲା ଭାରତ, ଶେଷ ଦିନିକିଆରେ କଙ୍ଗାରକୁ ୧୩ ରନରେ ଦେଲା ମାତ୍, ୨-୧ରେ ସିରିଜ୍ ଜିତିଲା ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଶବ ସତ୍କାର ପାଇଁ ଗାଁ ମଶାଣୀରେ ମିଳୁନି ଜାଗା, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ହେଲା ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ପଡିଛି ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଆତ୍ମସମର୍ପଣ କଲେ ମହିଳା ମାଓବାଦୀ, ହାର୍ଡକୋର ମାଓବାଦୀ ରାମକ୍ରିଷ୍ଣାର ଥିଲା ଅଙ୍ଗରକ୍ଷୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୧୧୨ ଡାଏଲ କରନ୍ତୁ, ମିଳିବ ସବୁ ଜରୁରୀ ସେବା ଓ ସହାୟତା : ନୂଆ ଏକକ ପୋଲିସ ହେଲ୍ପ ଲାଇନ୍ ନମ୍ବର ଘୋଷଣା କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • କଟକ : ‘ସ୍କୁଲ ଫି’ ଧାର୍ଯ୍ୟ ପାଇଁ ଆଇନ ନାହିଁ’- ହାଇକୋର୍ଟରେ ଏଭଳି ତଥ୍ୟ ରଖିଲେ ସରକାର
  • ||
  • ୩ ଦିନିଆ ରିମାଣ୍ଡରେ ଯିବେ ଅଭୟକାନ୍ତ ପାଠକ: ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଭିଜିଲାନ୍ସ କୋର୍ଟ ଦେଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କରୋନା ପରୀକ୍ଷା ଦର, ଏଣିକି ୪ଶହ ଟଙ୍କାରେ ହେବ କୋଭିଡ୍ RT-PCR ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଜମିବାଡ଼ି ବିବାଦକୁ ନେଇ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ, ୪ ଆହତ
  • ||

ଆଜିର ପ୍ରଚାରର ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରସଂଗ: ନବୀନ କହିଲେ ବାରିପଦା ମେଡିକାଲକୁ କେନ୍ଦ୍ର ଦେଇଛି ମାତ୍ର ୨୦ ପ୍ରତିଶତ ପାଣ୍ଠି, ବିଜେଡି ଅଧା ଚିଠିର ବିଜ୍ଞାପନ ଦେଇ ଲୋକଙ୍କୁ ବିଭ୍ରାନ୍ତ କରୁଛି କହିଲା ବିଜେପି

25/04/2019 at 7:20 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୨୫|୪: ନିର୍ବାଚନ ସରିନି, କିନ୍ତୁ ଶପଥ ଲଡୁ ବଣ୍ଟା ହେଲାଣି । କିଏ ଶପଥ ନେବ କିଏ ନିମନ୍ତ୍ରଣ ହେବ ଆଉ କିଏ କାହା ପାଖରେ ବସିବ ତାକୁ ନେଇ ଶିରପା ବନ୍ଧା ହେଲାଣି । ଗତ ଦୁଇ ଦିନ ଧରି ଚାଲିଥିବା ପ୍ରଚାର ମଇଦାନରେ ନେତାଙ୍କ ମୁହଁରୁ କେବଳ ଏୟା ହିଁ ବାହାରୁଛି। ଚାଲିଛି ବ୍ୟାକ୍ ଟୁ ବ୍ୟାକ୍ ବୟାନବାଜି ।

ମୋଦି ଓଡ଼ିଶା ଆସି ନବୀନଙ୍କୁ ଆକ୍ଷେପ କରି କହିଥିଲେ, ଆପଣ ଯାଉଛନ୍ତି ।  ଆଉ ନବୀନ ମୋଦିଙ୍କ ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ କହିଲେ, ଆପଣ ଆସୁଛନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ବିଜେଡି ସରକାରର ଶପଥ ଗ୍ରହଣରେ ଅତିଥି ହୋଇ । ଆଉ ଏବେ ନିମନ୍ତ୍ରଣ ବୟାନବାଜିରେ ଏଣ୍ଟ୍ରି ମାରିଛନ୍ତି କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦେଇଥିବା ବୟାନର କାଉଣ୍ଟାର ଜବାବ୍ ଦେଇଛନ୍ତି । କହିଛନ୍ତି, ଶପଥଗ୍ରହଣ ଉତ୍ସବ ହେବ ମୋଦି ନିଶ୍ଚୟ ଆସିବେ, ଆଉ ନବୀନ ବି ଆସିବେ ।  ହେଲେ ବିଜେଡି ନୁହେଁ, ବରଂ ବିଜେପି ସରକାରର ଶପଥ ଗ୍ରହଣ ଉତ୍ସବରେ । ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭାବେ ନବୀନଙ୍କୁ ଅତିଥି କରି ଡକାଯିବ ଓ ତାଙ୍କୁ ମୋଦିଙ୍କ ପାଖରେ ହିଁ ବସାଯିବ ।

ସେପଟେ ମୟୂରଭଞ୍ଜରେ ମେଡ଼ିକାଲ କଲେଜକୁ ନେଇ ଆଜି ଟଣା ଓଟରା ହୋଇଛନ୍ତି ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି । ବାରିପଦା ମେଡିକାଲ କଲେଜ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ୮୦ ପ୍ରତିଶତ ଅର୍ଥ ଦେଇଥିବା ବେଳେ କେନ୍ଦ୍ର ମାତ୍ର ୨୦ ପ୍ରତିଶତ ଦେଇଥିବା ନବୀନ କହିଛନ୍ତି । ଜଣେ ଓଡ଼ିଆ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଏହି କଲେଜକୁ ବିରୋଧ କରିଥିବା ସଂଗୀନ ଅଭିଯୋଗ ଲଗାଇଛନ୍ତି ।

ସେପଟେ ନବୀନଙ୍କ ଅଭିଯୋଗର ଉତ୍ତର ରଖିଛନ୍ତି ବିଜେପି ନେତା ପ୍ରକାଶ ମିଶ୍ର । ସମସ୍ତ ଜିଲ୍ଲାରେ ମେଡିକାଲ କଲେଜ ଲାଗି ବିଜେପି ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଛି । ବାରିପଦା ମେଡ଼ିକାଲ କଲେଜ ପାଇଁ କାହିଁକି ଅସୁବିଧା ହେଲା ସେ ନେଇ ବିଜେଡି ଅଧା ଚିଠିର ବିଜ୍ଞାପନ ଦେଖାଇ ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କୁ ବିଭ୍ରାନ୍ତ କରୁଥିବା ପ୍ରକାଶ କହିଛନ୍ତି ।

ଶେଷ ୬ ଲୋକସଭା ଓ ୪୨ ବିଧାନସଭା ଉପରେ ୨୯ ତାରିଖରେ ଭୋଟ ହେବ ।  ହେଲେ ନିର୍ବାଚନ ସରିଥିବା ୧୦୫ ବିଧାନସଭାରୁ ହିଁ ବହୁମତ ମିଳି ସାରିଥିବା ନେଇ ଦାବି କରି ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଛନ୍ତି ବିଜେପି-ବିଜେଡି ।

   Related Posts