Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୭୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୬୪୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୫୨୭୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ନିଭାର୍’: ୨୫ରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଆଲର୍ଟ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||

ଅମିତ ଶାହାଙ୍କ ପୋଡା ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମରର କଡା ଜବାବ ରଖିଲେ ନବୀନ

3/02/2019 at 6:53 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୩|୨: ଅମିତ ଶାହାଙ୍କ ପୋଡା ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ଜବାବ ଦେଇଛନ୍ତି ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ । ନିର୍ବାଚନ ପରେ ଜଣାପଡିବ କିଏ ପୋଡା ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର । ନିର୍ବାଚନ ପରେ ଲୋକେ କାହାକୁ ଫିଙ୍ଗିଦେବେ ତାହା ମଧ୍ୟ ଜଣାପଡିବ । ପ୍ରକୃତରେ ଓଡିଶାକୁ କିଏ ଟ୍ରନ୍ସଫର୍ମ କରିଛି ଓ କିଏ ଫ୍ୟୁଜ ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ତାହା ଲୋକେ ବିଚାର କରିବେ । ଅମିତ ଶାହା ବାରଂବାର ମିଶନ ୧୨୦ ନେଇ ଯେଉଁ ନାରା ଦେଉଛନ୍ତି ତାହା ସମ୍ପୂର୍ଣ ଅବାସ୍ତବ ଏବଂ ଉଦ୍ଭଟ ବୋଲି ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ କହିଛନ୍ତି । ବିଜେଡି ବିଧାୟକ ଦଳ ବୈଠକ ପରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏହି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି ।

 ଆଜି ପୁରୀଠାରେ ଅନୁସୂଚିତ ଜାତି ଓ ଜନଜାତି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧିବେଶନରେ ଉଦବୋଧନ ଦେଇ ବିଜେପି ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଅମିତ ଶାହା ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କୁ ପୁଣି ପୋଡା ଟ୍ରାନ୍ସଫର୍ମର ସହ ତୁଳନା କରିଥିଲେ । ଏ ସରକାରରେ କୌଣସି ବିକାଶ ମୂଳକ କାର୍ଯ୍ୟ ହେଉନାହିଁ ବୋଲି କହିଥିଲେ । ସେଥିପାଇଁ ଏ ସରକାରକୁ ଲୋକେ ଉପାଡି ଫିଙ୍ଗିଦେବେ ବୋଲି ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ ।

ସେହିଭଳି ନିକଟରେ ଭୁବନେଶ୍ବର ଆସିଥିବାବେଳେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧି ବିଜେଡି ବିଜେପି ପରସ୍ପରର ବି ଟିମ ବୋଲି ରଖିଥିବା ମନ୍ତବ୍ୟ ସମ୍ପର୍କରେ ମଧ୍ୟ ନବୀନ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି । ନବୀନ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସମସ୍ତେ ନିଜ ନିଜର ମନ୍ତବ୍ୟ ଦେବାର ସ୍ବାଦୀନତା ଅଛି । ତେବେ ବିଜେଡି ତାର ନିଷ୍ପତ୍ତିରେ ଅଟଳ ରହିଛି । କଂଗ୍ରେସ ଓ ବିଜେପିଠାରୁ ବିଜେଡି ସମ ଦୂରତ୍ବ ରକ୍ଷା କରିବ ବୋଲି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛି ଓ ଦଳ ସେଥିରେ ଅଟଳ ରହିଛି ।

ଅପରପକ୍ଷରେ ଚଳିତ ଥର ବିଧାନସଭା ଅଧିବେଶନରେ ମଧ୍ୟ ଦଳ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଅବହେଳାକୁ ପ୍ରସଂଗ କରିବ ବୋଲି ନବୀନ କହିଛନ୍ତି । ବିଭିନ୍ନ କେନ୍ଦ୍ରୀୟ ଯୋଜନାରୁ ଅର୍ଥ କାଟ ହୋଇଛି । ଦଳ ଏହି ପ୍ରସଂଗ ଉଠାଇବ । ତେବେ ଗଣତାନ୍ତ୍ରିକ ପଦ୍ଧତିରେ ହେବ ବୋଲି ନବୀନ କହିଛନ୍ତି । ମହାନଦୀ ଜଳ ବିବାଦ, ପୋଲଭରମ ଆଦି ଇସ୍ୟୁ ମଧ୍ୟ ଉଠିବ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts