Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବୋଲେରୋ ଧକ୍କାରେ ସାଇକେଲ୍ ଆରୋହୀ ମୃତ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବିରେ ମୃତଦେହ ରଖି ରାସ୍ତାରୋକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୪ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କଟକ ନେତାଜୀ ବସ୍ ଟର୍ମିନାଲର ଶିଳାନ୍ୟାଶ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆଉ ୧ ଲକ୍ଷ ୪୯ ହଜାର ୭୬୦ ଡୋଜ୍ କୋଭାକ୍ସିନ୍ ଟିକା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୦ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୪୧୫୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ନକଲି ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ରାକେଟ୍‌ର ପର୍ଦ୍ଦାଫାଶ : ମେଡିକାଲ୍ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍ ତିଆରି ଅଭିଯୋଗରେ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡ଼ା : ରାମଚଣ୍ଡୀ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ତାଲା ଭାଙ୍ଗି ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ଲୁଟ୍
  • ||
  • ପାଟଣା : ବିଷାକ୍ତ ଓ ଅପମିଶ୍ରିତ ମଦ ନେଲା ଜୀବନ ! ସ୍କୁଲ ବାରଣ୍ଡାର ବୃଦ୍ଧଙ୍କ ମୃତଦେହ ଠାବ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ସ୍କୁଟିକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ୍, ଯୁବତୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ସ୍କୁଟିକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ୍, ଯୁବତୀ ଗୁରୁତର
  • ||

କ୍ୟାମ୍ପେନ୍ ମୋଡ୍ ରେ ନବୀନ

26/07/2018 at 1:03 PM

ଭୁବଲେଶ୍ବର ୨୬/୨: କ୍ୟାମ୍ପେନ୍ ମୋଡ୍ ରେ ନବୀନ । ୨୦୧୯ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ଆଗୁଆ ହେବ ନା ଠିକ ସମୟରେ ହେବ ସେନେଇ ରାଜନୈତିକ ଚର୍ଚ୍ଚା ଚାଲିଥିବା ବେଳେ ବିଜେଡି ସୁପ୍ରିମୋଙ୍କ କିଛି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆଗୁଆ ନିର୍ବାଚନ ଲାଗି ଜବାଜର ସଂକେତ ଦେଲାଣି । ସୁବର୍ଣପୁର ଓ ବୌଦ୍ଧ ଜିଲ୍ଲାରେ ମହାନଦୀ ଉଭୟ ପାର୍ଶ୍ବରେ ବୃକ୍ଷ ରୋପଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ଉଦଘାଟନ କରିବା, ସୁନ୍ଦରଗଡ ଜିଲ୍ଲାରେ ରୁକୁଡା ଡ୍ୟାମ ଲୋକାର୍ପଣ, ଆଜି ମାଲକାନଗିରି ଜିଲ୍ଲାରେ ଗୁରୁପ୍ରିୟା ସେତୁର ଲୋକାର୍ପଣ, ସଦରମହକୁମାରେ ହସ୍ପିଟାଲ ଉଦ୍ଘାଟନ ସାଂଗକୁ ୪୭ଟି ପ୍ରକଳ୍ପର ଶୁଭାରମ୍ଭ ଓ ଶିଳାନ୍ୟାସ, ବିଛିନ୍ନାଂଚଳପାଇଁ ୧୦୦ କୋଟି ଟଂକାର ପ୍ୟାକେଜ ଘୋଷଣା ଆଦି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ନିରନ୍ତର ଭାବେ କରିବା ଅର୍ଥ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନକୁ ଆଖିରେ ରଖି ବିଜେଡି ଯେ ଆଗୁଆ ପ୍ରଚାର ମୈଦାନକୁ ଲମ୍ଫ ଦେଇଛି ତାହା ବାରି ହୋଇପଡୁଛି । କଥା ସେତିକିରେ ଅଟକୁନି । ଏସବୁ ସରକାରୀ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ନବୀନ ଗଲେ ବି ଦଳୀୟ ନେତା ଓ କର୍ମି ଲାଗିପଡି ସେହି ସବୁ ସ୍ଥାନରେ ବିଶାଳ ସଭାର ଆୟୋଜନ କରୁଛନ୍ତି । ଯାହାକି ଉଭୟ ଦଳ ଓ ସରକାରକୁ ସୁହାଉଛି । ନବୀନ ବି ମୌକା ଦେଖି ଭାଷଣରେ ରାଜନୈତିକ ଛୁଙ୍କ ଦେବାକୁ ଭୁଲୁ ନାହାଁନ୍ତି । ଏହାକୁ ଦଳୀୟ ମୁଖପାତ୍ରମାନେ ସିଧାସଳଖ ସ୍ବୀକାର କରୁନଥିଲେ ବି ଅସ୍ବୀକାର ମଧ୍ୟ କରୁନାହାଁନ୍ତି ।
ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ଆଗୁଆ କରିବାକୁ ମୋଦି ସରକାର ସଜବାଜ ହେଉଥିବା କଥା ବହୁଦିନ ହେଲା ଆଲୋଚନା ହେଲାଣି । ରାଜ୍ୟ ସରକାର ଏହାକୁ ନଜରରେ ରଖି ବିଭିନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ବି ସ୍ଥିର କରିଛନ୍ତି । ଆମ ଗାଁ ଆମ ବିକାଶ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ମାଧ୍ୟମରେ ପଞ୍ଚାୟତକୁ ଆର୍ଥିକ ଅନୁଦାନ ଦେବାଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବିଭିନ୍ନ ଜିଲ୍ଲାର ମହିଳା ସ୍ବୟଂ ସହାୟକ ଗୋଷ୍ଠି ଓ କୃଷକମାନଙ୍କୁ ନବୀନ ଭେଟିବା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆଗୁଆ ନିର୍ବାଚନପାଇଁ ସଜବାଜର ଲକ୍ଷଣ ବୋଲି ବାରିହୋଇ ପଡୁଛି ।
ବିରୋଧି ନବୀନଙ୍କ ଏଭଳି କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଉପରେ ଯେ ଦୃଷ୍ଟି ରଖି ନାହାଁନ୍ତି ସେମିତି ନୁହେଁ । ବିରୋଧିଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ, ସରକାରୀ ଅର୍ଥରେ ଦଳୀୟ ପ୍ରଚାର କରି ନବୀନ ନିର୍ବାଚନୀ ଫାଇଦା ନେବାକୁ ବ୍ଲୁପ୍ରିଣ୍ଟ କରିଛନ୍ତି । ତାହା ଏଥର ସଫଳ ହେବାକୁ ଦେବେନି ବୋଲି ବିରୋଧି ଦୃଢୋକ୍ତି ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।
କୁହାଯାଏ ଅର୍ଲି ବାର୍ଡ କ୍ୟାଚେସ୍ ଦ ଓ୍ବର୍ମ । ବିଜେଡି ଆଗୁଆ ପ୍ରଚାର ମୈଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇ ନିର୍ବାଚନ ଫାଇଦା କିଭଳି ନନେବ ତାକୁ କାଉଣ୍ଟର କରିବାକୁ ଖୁବ୍ ଶିଘ୍ର ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ବଡବଡ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ସଜବାଜ ହେଉଛନ୍ତି । ଆସନ୍ତା ମାସ ଦ୍ବୀତିୟ ସପ୍ତାହରେ ମୋଦିଙ୍କ ଓଡିଶା ଗସ୍ତରୁ ବିଜେପି କ୍ୟାମ୍ପେନ ମୋଡକୁ ଓହ୍ଲାଇବ ବୋଲି ସଂଙ୍କେତ ଦେଇଛି । ସେପଟେ ସପ୍ତାହେ ଭିତରେ କଂଗ୍ରେସ ସଂଗଠନ କର୍ମକର୍ତା ନିଯୁକ୍ତି କାମ ସାରି ପ୍ରଚାର ପାଇଁ ଯୋଜନା ବି କରୁଛି ।
: ସୁକାନ୍ତ ରାଉତରାୟ

   Related Posts