Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୃତ୍ୟୁ ହାରରେ ସାମାନ୍ୟ ହ୍ରାସ : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୩୯ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୩୪୭୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୋଟ୍‌ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କାମାକ୍ଷାନଗରରେ ଦୁଇ ସାହି ମଧ୍ୟରେ ଗୋଷ୍ଠୀ ସଙ୍ଘର୍ଷ : ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ୫ ଦିନ ପରେ ମିଳିଳା ନିଖୋଜ ଶିଶୁକନ୍ୟାର ମୃତଦେହ, ଶରୀରଠୁ ଅଲଗା ହୋଇ ପଡିଛି ମୁଣ୍ଡ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଠାକୁରପଡ଼ାରେ ଯୁବକଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ହତ୍ୟା ଘଟଣା, ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୮ ଓ ୧୯ରେ ବଢିବ ବର୍ଷା, ୨୦ରୁ ବଦଳିବ ପାଗ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୬୩୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ସୁରଟର ପ୍ରାୟ ୭ ଲକ୍ଷ ଓଡିଆ ଭୋଟରଙ୍କ ଉପରେ ଆଖି ପକାଇଛି ବିଜେଡି : ୧୭ରେ ନବୀନଙ୍କ ସୁରଟ ଚଲୋ

13/12/2018 at 5:42 PM

ଡିସେମ୍ବର ୧୭ ତାରିଖରେବିଜେଡି ସୁରଟରେ କରିବ ବିରାଟ ସମ୍ମିଳନୀ। ରାଜ୍ୟର ଟପ୍‌ ବିଜେଡି ନେତାମାନେ ଏକାଠି ହେବେ। ସୁରଟରେଥିବା ୭ଲକ୍ଷ ଓଡିଆଙ୍କ ଆଗରେ ହେବ ଶକ୍ତି ପ୍ରଦର୍ଶନ। ଏଥିପାଇଁ ବିଜେଡି ଏବେଠାରୁ ପ୍ରସ୍ତୁତିରେ ଲାଗିପଡ଼ିଲେଣି ବିଜେଡିର ଷ୍ଟ୍ରାଟାଜିଷ୍ଟ ନେତାମାନେ ।ବିଶେଷ କରି ଦକ୍ଷିଣ ଓଡ଼ିଶାରେ ବିଜେଡିର ଶକ୍ତିବୃଦ୍ଧିରେଏହି ସମ୍ମିଳନୀ କୁଆଡ଼େ ସହାୟକ ହେବ ବୋଲି ଦଳର ନେତାମାନେ ଆଶା ରଖିଛନ୍ତି। ….

  ହକି ସରିଲେହେବ ସୁରଟ ସୋ  ।  ହକି ବିଶ୍ବକପ ଆୟୋଜନ କରି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନିଜର ନୂଆ ଇମେଜସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି। ଯାହାକୁ ନେଇ ନିର୍ବାଚନରେ ଫାଇଦା ମାରିବା ଚକ୍କରରେ ରହିଛି ବିଜେଡି। ୧୬ ସରିବହକି ଇଭେଣ୍ଟ। ଆଉ ୧୭ରରେ ସୁରଟ ଚଲୋ । ନବୀନପୁରା ଫୌଜ ଧରି ସୁରଟରେ ପହଞ୍ଚିବେ। ସୁରଟର ପ୍ରାୟ ୭ ଲକ୍ଷ ଓଡିଆ ଭୋଟରଙ୍କ ଉପରେ ଆଖି ପକାଇଛି ବିଜେଡି। ଯେହେତୁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାରୁ କେବଳ ୪ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଓଡିଆ ସୁରଟରେ ଅଛନ୍ତି ସେଥିପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାରସବୁ ନେତା ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ସାଙ୍ଗରେ ଧରି ନବୀନ ସୁରଟ ଯିବେ । ଏହାବାଦ୍ ଦଳର କିଛି ଷ୍ଟାର ପ୍ରଚାରକବି ନବୀନଙ୍କ ସହ ଡାୟାସ ସେୟାର କରିବେ, କିଛି ଫିଲ୍ମ ଷ୍ଟାର ବି ଯିବେ। ଓଡିଆଙ୍କ ମନ ଭୁଲାଇବାକୁପ୍ରୟାସ କରିବେ। ବିଜୁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କଲ୍ୟାଣ ଯୋଜନାରେ ଓଡିଶା ବାହାରେ ବିଶେଷକରି ସୁରଟରେ କାମ କରୁଥିବାଶ୍ରମିକଙ୍କ ପାଇଁ କିଛି ବ୍ୟବସ୍ଥା ଘୋଷଣା କରିବା ଯୋଜନାରେ ଅଛନ୍ତି ନବୀନ ।

କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ସୁରଟ ଓଡ଼ିଆଙ୍କ ଏକ ଟିମ୍ ନବୀନଙ୍କୁ ଭେଟି ସେମାନଙ୍କସମସ୍ୟା ବିଷୟରେ କହିଥିଲେ । ନବୀନ ସୁରଟ ଯିବାକୁ ସେମାନଙ୍କୁ ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଥିଲେ । ବିରୋଧି କିନ୍ତୁନବୀନଙ୍କ ସୁରଟ ଗସ୍ତ ପଛରେ ରାଜନୀତିର ଗନ୍ଧ ବାରିଛନ୍ତି । ଗୁଜରାଟରେ କାମ କରୁଥିବା ଶ୍ରମିକମାନେବିଜେଡି ବିରୋଧି ହୋଇଥିବାରୁ ସେମାନଙ୍କ ମନ ଜିଣଇବାକୁ ନବୀନ ପୁରା ପଲଟନ ନେଇ ସୁରଟ ଗସ୍ତ କରୁଛନ୍ତିବୋଲି ବିରୋଧି ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । କହିଛନ୍ତି, ନବୀନଙ୍କ ପପୁଲାରିଟି କମୁଥିବାରୁ ଏବେ ଓଡିଶାର ମା,ମାଟି ଛାଡି ଦାଦନ ଖଟୁଥିବା ଓଡିଆଙ୍କ କଥା ମନେ ପଡିଛି ବିଜେଡିର ।   

ନବୀନ ଏକ ପ୍ରକାର ନିର୍ବାଚନ ମୈଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇବା ମୁଡ୍ ରେ । ସବୁ ବର୍ଗଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବାକୁ ଯୋଜନା ପରେ ଯୋଜନା ଘୋଷଣା ଚାଲିଛି । ଏବେ ସୁରଟ ତଥା ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ କାମ କରୁଥିବା ଓଡିଆଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବାକୁ ବାହାରିଛନ୍ତି ନବୀନ ।

   Related Posts