Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଡିସେମ୍ବର-ଜାନୁଆରୀ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ: ଭୁବନେଶ୍ବର ଷ୍ଟେସନ ଓ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ କରିପାରିବେ କୋଭିଡ୍‌ ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • ପରୀ ବାପା-ମା’ଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେପି ଟିମ୍, ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଚଳନ୍ତା ଟ୍ରେନ୍‌ର ଟୟଲେଟ୍‌ରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଉଦ୍ୟମ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • କଟକ : ପୁଣି ଏକ ନକଲି ଘିଅ କମ୍ପାନୀରେ ଚଢାଉ, କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଅପମିଶ୍ରିତ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ପ୍ରେମ: ସେୟାର ଚାଟ୍‌ରୁ ଆରମ୍ଭ ଫେସବୁକରେ ଶେଷ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ଅଶ୍ଲୀଳ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କଲେ ପ୍ରେମିକ
  • ||
  • ନୂଆପଡା : ମେଡିକାଲରେ ଚାକିରୀ ଦେବାକୁ କହି ଠକୁଥିଲା ଯୁବକ, ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଦନ୍ତା ହାତୀର ମୃତଦେହ ଠାବ, ବିଦ୍ୟୁତ୍ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ନାଁରେ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଏତଲା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଅନଲାଇନରେ ନିର୍ମାଲ୍ୟ ବିକ୍ରି କରିବା ନେଇ ସିଂହଦ୍ବାର ଥାନାରେ ଆମାଜନ ଇଣ୍ଡିଆ ବିରୋଧରେ ସେବାୟତଙ୍କ ଏତଲା
  • ||
  • ସୋର : ଓଭରଲୋଡିଂ ପାଇଁ ଗଣିଲେ ତଣ୍ଡ, ୩ଲକ୍ଷ ଜରିମନା ଦେଲେ ୬ ଡମ୍ଫର
  • ||

୭୪ ତମ ସ୍ୱାଧୀନତା ଦିବସ : ଭୁବନେଶ୍ୱରରେ ଜାତୀୟ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ, ରଖିଲେ କୋଭିଡ୍ ମୁକାବିଲା ଓ ରାଜ୍ୟ ଅଭିବୃଦ୍ଧିର ସୁନେଲି ଚିତ୍ର

15/08/2020 at 6:23 PM

ଭୁବନେଶ୍ୱର, ୧୫|୦୮: ସାରା ଦେଶ ପାଳୁଛି ୭୪ତମ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ । ଏହି ଅବସରରେ ରାଜଧାନୀ ଭୁବନେଶ୍ବରରେ ଆୟୋଜିତ ରାଜ୍ୟସ୍ତରୀୟ ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ସମାରୋହହରେ ଯୋଗଦେଇ ଜାତୀୟ ପତାକା ଉତ୍ତୋଳନ କରିଥିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ । ଏହା ପରେ ରାଜ୍ୟବାସୀଙ୍କ ଉଦେଶ୍ୟରେ ଦେଇଥିବା ନିଜ ଅଭିଭାଷଣରେ କେରାନା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ନେଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ସହ ରାଜ୍ୟ ଅଭିବୃଦ୍ଧିର ସୁନେଲି ଚିତ୍ରକୁ ରଖିଥିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ।

ସ୍ବାଧୀନତା ଦିବସ ଅବସରରେ ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ, ସହିଦ ଯବାନଙ୍କ ସହିତ କରୋନା ଯୁଦ୍ଧରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା କରୋନା ଯୋଦ୍ଧାଙ୍କୁ ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଅର୍ପଣ କରିଥିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ। ଉଦବୋଧନ ଦେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଛନ୍ତି।  ପ୍ରତିଟି ଜୀବନ ମୂଲ୍ୟବାନ। ପଇସା ପାଇଁ ଜ​‌ଣେ ବି ଚିକିତ୍ସାରୁ ବଞ୍ଚିତ ହେବନି । କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ପାଇଁ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ କୋଭିଡ ହସ୍ପିଟାଲ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ସହିତ ୫ଟି ପ୍ଲାଜମା ବ୍ୟାଙ୍କ କରିବା ସହିତ ପ୍ଲଜମା ଥେରାପୀ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି।

ପୁଞ୍ଜି ନିବେଶରେ ଓଡିଶା ନମ୍ବର ଓ୍ବାନ।  ଲକଡାଉନ ସମୟରେ ବି  ରାଜ୍ୟସରକାର ଅର୍ଥନୈତିକ କାରବାର ଜାରି ରଖିବା ପଦକ୍ଷେପ ହାତକୁ ନେଇଛନ୍ତି । ଏହି ସମୟରେ ୧୨ହଜାର କୋଟି ଟଙ୍କା ପୁଞ୍ଜି ନିବେଶ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆସିଛି। ଏହା ସହିତ ଦେଶରେ ହୋଇଥିବା ପୁଞ୍ଜି ନିବେଶର ୧୮ ପ୍ରତିଶତ ରାଜ୍ୟକୁ ଆସିବ। କୃଷି ଅଭିବୃଦ୍ଧିରେ ରାଜ୍ୟ ଆଗରେ ରହିଛି। ଦେଶରେ କୃଷି ଅଭିବୃଦ୍ଧ ହାର ୨.୮୦  ଥିବାବେଳେ ରାଜ୍ୟର କୃଷି ଅଭିବୃଦ୍ଧି ହାର ୭.୬୧ ରହିଛି।

କରୋନା ଯୋଦ୍ଧା ସେବା ଓ ତ୍ୟାଗ ପାଇଁ ଦେଶ ତଥା ରାଜ୍ୟରେ ଆରୋଗ୍ୟ ହାର ଏବଂ ମୃତ୍ୟୁ ହାର କମ ରହିଛି। ସେଥିପାଇଁ ଓଡିଆ ଜାତି ସେମାନଙ୍କ ପାଖରେ ଋଣୀ। କେରାନା ଯୁଦ୍ଧରେ ବିଜୟ ପାଇଁ ସମସ୍ତଙ୍କ ସହଯୋଗ ଲୋଡିଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ।

   Related Posts