Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୪୦ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଏସ୍‌ସିବିରୁ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ହାଇଦର ଫେରାର ଘଟଣା : ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ମଙ୍ଗଳାବାଗ ପୋଲିସ
  • ||
  • ନୂଆପଡା : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା କାର୍, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭୁବନେଶ୍ବରର ୩ଟି ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ସିଲ୍, ଖୁଲମଖୁଲା କୋଭିଡ୍ ନିୟମର କରିଥିଲେ ଉଲଂଘନ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ସୁରଟରୁ ଫେରୁଥିଲେ ପ୍ରବାସୀ, ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଗଛରେ ପିଟିହେଲା କାର୍, ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଆହତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ହାଇଦର ପାଇଁ ନଥିଲା ପୋଲିସ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା, କିନ୍ତୁ ପାଖରେ ଥିଲେ ଯୁବତୀ’ – ଲେଖାଶ୍ରୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଆଜିଠାରୁ ୧୫ ଦିନ ସମ୍ବଲପୁର ବାର୍ ବନ୍ଦ, କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ସୋର : ସରିଥିଲା ନିର୍ବନ୍ଧ, ହେଲେ ପଡିପାରିଲାନି ହାତଗଣ୍ଠି, ଶେଷରେ କାହିଁକି ଝୁଲିପଡିଲେ ଯୁବତୀ ?
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ : ନନ୍ଦନକାନନରୁ ଇନ୍ଦୋର ଯାଉଛନ୍ତି ୧୩ ଜୀବଜନ୍ତୁ, ଧଳା ବାଘୁଣୀ ଓ କଳା ବାଘ ସାମିଲ
  • ||

ଦୁଲୁକିଲା ବରଗଡ: ନବୀନ-ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ମୁହାଁମୁହିଁ, ବିଜେଡି ପ୍ରାର୍ଥୀ ପ୍ରସନ୍ନ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ଓ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ସୁରେଶ ପୂଜାରୀ କୋଳାକୋଳି

25/03/2019 at 5:40 PM

ବରଗଡ୨୫|୩: ରାଜ୍ୟ ନିର୍ବାଚନର ଅସଲ ରଙ୍ଗ ଆଜି ବରଗଡ଼ରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା । କେଉଁଠି ମୁହାଁମୁହିଁ କେଉଁଠି କୋଳାକୋଳି ଆଉ କେଉଁଠି ମାନ ଅଭିମାନ ଭିତରେ ଚାଲିଥିଲା ଶକ୍ତି ପ୍ରଦର୍ଶନ। ବରଗଡ଼ ମାଟିରେ ନିଜ ଶକ୍ତି ଦେଖାଇବାକୁ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏବଂ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ। 

ମିଶନ୍ ବରଗଡ଼ । ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତିର ପ୍ରମୁଖ ରଣକ୍ଷେତ୍ର, ବରଗଡ଼ । ବରଗଡ଼ ଦଖଲ ପାଇଁ ବିଜେଡି-ବିଜେପି ମଧ୍ୟରେ କାଣ୍ଟେ କା ଟକ୍କର । କାଲି ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲର ପୂର୍ବରୁ ଆଜି ମୁହାଁମୁହିଁ ହୋଇଥିଲେ ନବୀନ-ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର । ସାମ୍ନା ସାମ୍ନି ହୋଇନଥିଲେ, ପରସ୍ପର ଆଡକୁ ଅନେକ କିଛି ଇଙ୍ଗିତ କରିଥିଲେ ।  ସତୀଭଟ୍ଟା ସ୍କୁଲ ପଡିଆରେ ନବୀନ, ମୋଦି ପଡିଆରେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ଶକ୍ତି ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ  । ନିଜ ଦଳବଳ ଧରି ନବୀନ ବିଜେପୁର ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀପତ୍ର ଦାଖଲ କରିଥିଲେ। ଆଉ ସେପଟେ ବରଗଡ଼ର ୪ ପ୍ରାର୍ଥୀଙ୍କୁ ସାଙ୍ଗରେ ଧରି ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର। ଦୁଲୁକୁଥିଲା ବରଗଡ଼।  ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର କହିଥିଲେ କି ବରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାର ସମସ୍ତ ୫ ଟି ବିଧାନସଭା ଓ ଲୋକସଭା ଆସନ ବିଜେପି ଦଖଲ କରିବ । ଚ୍ୟାଲେଂଜକୁ ସ୍ବୀକାର କରିଛି ବିଜେଡି। କହିଛି ନବୀନଙ୍କ ଭାବମୂର୍ତ୍ତି ଓ ବିକାଶକୁ ନେଇ ସେମାନେ ନିଶ୍ଚୟ ଜିତିବେ।

 ପଦ୍ମପୁର ଉପଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଯାଇ ୨ ଟା ୩୪ରେ ନବୀନ ନାମାଙ୍କନ ପତ୍ର ଦାଖଲ କରିଥିଲେ । ସାଙ୍ଗରେ ଥିଲେ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ତଥା ପ୍ରସନ୍ନ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ, ସ୍ନେହାଙ୍ଗିନୀ ଛୁରିଆ, ସୁଶାନ୍ତ ସିଂହ ଓ ବିଜେପୁର ବିଧାୟିକା ରୀତା ସାହୁ ।

ବରଗଡ଼ ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଶ୍ବୀନ ଷଡଙ୍ଗୀ, ଅତାବିରାରୁ ମିଲନ ସେଠ୍ , ଭଟଲିରୁ ଇରାଶିଷ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କରିଥିଲେ । ଯେଉଁଥିରେ ସାମିଲ ହୋଇଥିଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ । ସେହିପରି ବରଗଡ଼ ଲୋକସଭା ଆସନ ପାଇଁ ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି ବିଜେଡି ପ୍ରାଥୀ ପ୍ରସନ୍ନ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ ଓ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ସୁରେଶ ପୂଜାରୀ । ଥାଟ ପଟୁଆର ସହ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଭେଟଘାଟ ହୋଇଯାଇଥିଲା। ପରସ୍ପର ବିରୋଧରେ ଲଢୁଛନ୍ତି ସିନା କିନ୍ତୁ ଜିଲ୍ଲାପାଳ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ କୋଳାକୋଳି ହୋଇଥିଲେ।  

 

ଏପ୍ରିଲ ୧୮ ତାରିଖରେ ବରଗଡ଼ ଜିଲ୍ଲାରେ ଭୋଟ । କାଲି ଶେଷ ହେବ ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ । ଏହାପରେ ଚାଲିବ ଅସଲ ଲଢେଇ । ଫଳଫଳ ହିଁ କହିବ କିଏ ମୁକଦର କା ସିକନ୍ଦର ।

   Related Posts