Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଆସନ୍ତାକାଲି ନବୀନ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ଭେଟଘାଟ : ଦୁଇ ନେତାଙ୍କ ଭିତରେ କ’ଣ ଆଲୋଚନା ହେବ ତାକୁ ନେଇ ଚାଲିଛି ଚର୍ଚ୍ଚା

13/06/2019 at 6:46 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୩/୬ : ଆସନ୍ତାକାଲି କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଓ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କ ଭିତତେ ଦିଲ୍ଲୀରେ ହେବ ସାକ୍ଷାତ । ରାଜ୍ୟର ବିକାଶ ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ନେଇ ଦୁଇ ନେତାଙ୍କ ଭିତରେ ଆଲୋଚନା  ହେବ । ଏମିତି ଖବରକୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତିରେ ଚର୍ଚ୍ଚା ଯୋର ଧରିଛି ।  ନିର୍ବାଚନ ପୂର୍ବରୁ ଦୁଇ ନେତାଙ୍କ ଭିତରେ ରାଜନୈତିକ ତୁ ତୁ ମେ ମେ ଚାଲିଥିଲା । ଏବେ ବିଜେଡି- ବିଜେପି ଦୁହେଁ ରାଜ୍ୟ ବିକାଶ ନାଁରେ ନିକଟତର ହେଉଛନ୍ତି ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି । ଆଉ ୭ ଦିନିଆ ଦିଲ୍ଲୀ ଗସ୍ତରେ ଥିବା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନୀତି ଆୟୋଗ ବୈଠକରେ ଯୋଗ ଦେବା ପୂର୍ବରୁ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କୁ ଭେଟିବା  ପରେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ହେବ ବୋଲି ଖବର ରାଜ୍ୟ ରାଜନୈତିକ ବାତାବରଣକୁ ସରଗରମ କରିଛି ।

କାଲି ନବୀନ – ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ଭେଟଘାଟ ।  ଚର୍ଚ୍ଚାତ ଏବେ ଏମିତି ଉଡୁଛି।  ଦିଲ୍ଲୀର ଓଡିଶା ନିବାସରେ ଦୁଇ ନେତାଙ୍କ ଭିତେର ହେବ ସାକ୍ଷାତ । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଓ କେନ୍ଦ୍ର ପଟ୍ରୋଲିୟମ ପ୍ରାକୃତିକ ବାଷ୍ପ ଓ ଇସ୍ପାତ ମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନଙ୍କ ଭିତରେ ହେବ ସାକ୍ଷାତ ଆଲୋଚନା । ଏନେଇ ବିଧିବଦ୍ଧ ଘୋଷଣା ହୋଇ ନଥିଲେ ବି ଏହି ଖବରକୁ ନେଇ ଦିଲ୍ଲୀରୁ ଭୁବନେଶ୍ବର ରାଜନୈତିକ ଚର୍ଚ୍ଚା ଯୋର ଧରିଛି । ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତିରେ ଭୋଟ ପୂର୍ବରୁ ଏହି ଦୁଇ ନେତାଙ୍କ ଭିତରେ ଚାଲିଥିଲା ତୁ ତୁ ମେ ମେ । ଦୁଇ ନେତାଙ୍କ ଭିତରେ କି ଚର୍ଚ୍ଚା ଆଲୋଚନା ହେବ । କେବଳ ରାଜ୍ୟ କଥା ନା ରାଜନୀତି କଥା ଉଠିବ ତାକୁ ନେଇ ଆକଳନ ହେଉଛି । ଆଉ କଂଗ୍ରେସ ଏହି ଭେଟ ଘାଟରୁ ରାଜନୀତିର ଗନ୍ଧ ବାରିଛି । 

ପେଟ୍ରୋଲିୟମ  ଓ ଇସ୍ପାତ ଶିଳ୍ପ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଓଡିଶା ଏବେ ସାରା ଦେଶରେ ହବ ପାଲଟିବାକୁ ଯାଉଛି ।  ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ ଏହି ବିଭାଗର ମନ୍ତ୍ରୀ ହୋଇଥିବାରୁ ଏହି ସେକ୍ଟରରେ ରାଜ୍ୟରେ ଅସପୂଣ୍ଣ ଥିବା ପ୍ରକଳ୍ପ କିଭଳି ଶେଷ ହେବ ଓ ନୂଆ ପ୍ରକଳ୍ପ ଆରମ୍ଭ ହେବ ସେନେଇ ଦୁଇ ନେତାଙ୍କ ଭିତରେ ଆଲୋଚନା ହେବ ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି ।

ହେଲେ ଏଥିରୁ ରାଜନୀତିର ଖିଅ କାଢିବା ଠିକ ହେବ ନାହିଁ ବୋଲି ଉଭୟ ବିଜେପି ଓ ବିଜେଡି ଯୁକ୍ତି ବାଢୁଛନ୍ତି । ପ୍ରସ୍ତାବିତ  ସାକ୍ଷାତ ଆଲୋଚନାକୁ ରାଜ୍ୟ ସ୍ବାର୍ଥର ଦ୍ବାଦି ଦେଇଛନ୍ତି  ଦୁଇ ଦଳ ।  ବିଜେପି କହିଛି ରାଜ୍ୟ ବିକାଶ ଲାଗି ଆମେ କାମ କରିବୁ ଆଉ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ବାଟ ହୁଡିଲେ ଆମେ ବିରୋଧ କରିବୁ । ସେପଟେ ବିଜେଡିର ଯୁକ୍ତି ଯିଏ ଯାହା କହୁ ପଛେ ଆମେ ରାଜ୍ୟ ସ୍ବାର୍ଥ ଲାଗି କାମ କରିବୁ ।

ପଞ୍ଚମ ଥର ଲାଗି ଶାସନ ଗାଦିରେ ବସିବା ପରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ପ୍ରଥମ କରି ୭ ଦିନିଆ ଦିଲ୍ଲୀ ଗସ୍ତରେ ଯାଇଛନ୍ତି । ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଓ ପରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦଙ୍କୁ ଭେଟିଛନ୍ତି। ନବୀନ କାଲି କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ପରେ ୧୫ରେ ନୀତି ଆୟୋଗ ବୈଠକରେ ଯୋଗଦେବେ ।

   Related Posts