Friday, August 23, 2019

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ରିକ୍ତ ୩ ରାଜ୍ୟସଭା ଆସନ ନିମନ୍ତେ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କଲେ ନବୀନ

ଭୁବନେଶ୍ୱର ୨୧।୬: ରାଜ୍ୟସଭା ପାଇଁ  ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରିଛି ବିଜେଡି। ଦଳର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ତଥା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନବୀନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଏହି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ଏଥିରେ  ବିଜେଡି ଆଇଟି ସେଲ୍ ମୁଖ୍ୟ ଅମର ପଟ୍ଟନାୟକ, ଦଳର ମୁଖପାତ୍ର ସସ୍ମିତ୍ ପାତ୍ର ଓ ପୂର୍ବତନ ଆଇଏଏସ୍ ଅଫିସର ଅଶ୍ୱିନୀ ବୈଷ୍ଣବଙ୍କୁ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ରାଜ୍ୟସଭା ପାଇଁ  ପ୍ରାର୍ଥୀ କରାଯାଇଥିବା ନବୀନ କହିଛନ୍ତି।  

ରାଜ୍ୟସଭା ସଦସ୍ୟ ଥିବା ଅଚ୍ୟୁତ ସାମନ୍ତ, ପ୍ରତାପ ଦେବ ଲୋକସଭା ଓ ସୌମ୍ୟରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଗତ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନରେ ବିଜୟୀ ହେବା ପରେ ସଂସଦୀୟ ପଦପଦବୀ ମଣ୍ଡନ କରିବା ନିମନ୍ତେ ରାଜ୍ୟସଭାରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିଲେ। ଅଚ୍ୟୁତ କନ୍ଧମାଲ ଲୋକସଭା ଆସନରୁ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଥିବା ବେଳେ ପ୍ରତାପ ଆଳି ବିଧାନସଭା ଓ ସୌମ୍ୟ  ଖଣ୍ଡପଡା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ମଣ୍ଡଳିରୁ ନିର୍ବାଚିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଏଣୁ ସେମାନେ ରାଜ୍ୟସଭାରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଇଥିବା ବେଳେ ସେମାନଙ୍କ ଆସନ ଖାଲିପଡିଥିଲା। ଏଥିପାଇଁ ନବୀନ ଶୁକ୍ରବାର ଦଳୀୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କରିବା ପରେ ଏ ନେଇ ଜାରି କଳ୍ପନା ଜଳ୍ପନାରେ ବିରାମ ଲାଗିଛି।

ଏହି ସବୁ ରାଜ୍ୟସଭା ଆସନ ନିମନ୍ତେ ଗତ ନିର୍ବାଚନରେ ଦଳୀୟ ଟିକଟ ପାଇ ନଥିବା ନେତା ଓ ଟିକଟ ପାଇ ହାରିଯାଇଥିବା ହେଭିୱେଟ୍ ଲବିରେ ଥିଲେ। ଏପରିକି ଗତ ସାଧାରଣ ନିର୍ବାଚନ ବେଳେ  ଟିକଟ ବଣ୍ଟନ ସମୟରେ ପ୍ରସନ୍ନ ପାଟ୍ଟଶାଣୀଙ୍କୁ ରାଜ୍ୟସଭା ପଠାଯିବ ବୋଲି ନିଜେ ନବୀନ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ସେହିପରି  ରମେଶ ଚନ୍ଦ୍ର ଚ୍ୟାଉପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ନବୀନ ରାଜ୍ୟସଭା ପ୍ରତିଶ୍ରୁତି ଦେଇଥିବା ଚର୍ଚ୍ଚା ହୋଉଥିଲା । ତେବେ ନବୀନଙ୍କ ଏହି ଘୋଷଣା ପରେ ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବୀରାମ ଲାଗିଛି। ତେବେ ଅଶ୍ୱିନୀ ବୈଷ୍ଣବଙ୍କ ପ୍ରାର୍ଥୀତ୍ୱକୁ ନେଇ ସ୍ପଷ୍ଟୀକରଣ ଦେଇଛନ୍ତି ନବୀନ । ଅଶ୍ୱିନୀ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ, ହେଲେ ତାଙ୍କୁ ବିଜେଡି ସମର୍ଥନ କରିବ । ଏନେଇ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଓ ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ୱତନ୍ତ୍ର ଅନୁରୋଧ କରିଥିବା କହିଛନ୍ତି ନବୀନ ।

207 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର