Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯୁବ ମୋର୍ଚ୍ଚା ନେତାଙ୍କୁ ମାଡ଼ ଘଟଣାରେ ପ୍ରତିବାଦ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ କୁଶ ପୁତ୍ତଳିକା ଦାହ କଲା ବିଜେପି
  • ||
  • କାର୍ତ୍ତିକ ମାସର ପ୍ରଥମ ସୋମବାରରେ ଧବଳେଶ୍ଵର ପୀଠରେ ୧୪୪ ଧାରା ଜାରି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା : ବଦଳିଲେ ତମାଣ୍ଡୋ ଥାନା IIC, ଚନ୍ଦକା ଥାନାର ସବ୍ ଇନ୍ସପେକ୍ଟର ତୁଲାଇବେ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମନୀଷ ଅନୁରାଗ ମୃତ୍ୟୁ ମାମଲା, କନେଷ୍ଟବଳ ପ୍ରସନ୍ନ ବେହେରା ନିଲମ୍ବିତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଦେବୀ ନଦୀରେ ବୁଡି ୫ମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ଅନ୍ୟ ୩ଜଣ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ବ୍ରହ୍ମପୁରରେ ସ୍ବର୍ଣ୍ଣିମ ବିଜୟ ବର୍ଷ ପାଳିତ, ପୋଲିସ ରିଜର୍ଭ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମଶାଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରରେ ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଲାଣ, ଅଢେଇ କ୍ବିଣ୍ଟାଲ ଗଞ୍ଜେଇ ସହ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଏନ୍‌ସିବି
  • ||
  • ବାଲିପାଟଣା : ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ ଚାପିଦେଲା ହାଇଓ୍ବା, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ : ଗଛରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ଯୁବକଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାରିପଦା : ମୟୁରଭଞ୍ଜରେ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ସ୍ମାର୍ଟ କାର୍ଡ ବାଣ୍ଟିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ, ବିଭିନ୍ନ ଉନ୍ନୟନମୂଳକ ପ୍ରକଳ୍ପର ଉଦଘାଟନ ଓ ଶିଳାନ୍ୟାସ
  • ||

ପୁଣି ରାହୁଲ ଧରି ପାରନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ମଙ୍ଗ, ପ୍ରସ୍ତାବ ପାରିତ କଲା ଯୁବ କଂଗ୍ରେସ

6/09/2021 at 11:02 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୦୬/୦୯: କଂଗ୍ରେସ ଦଳରେ ପୁଣି ସେଇ ପୁରୁଣା ସ୍ଥିତି। ଦଳର ନେତୃତ୍ୱ ସୋନିଆ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଠାରୁ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ପାଖକୁ ପୁଣି ରାହୁଲଙ୍କ ଠାରୁ ସୋନିଆଙ୍କ ପାଖକୁ। ଏମିତିରେ ଦଳ ହରାଇଲାଣି ଲୋକଙ୍କ ଆଶା ଓ ଭରସା। ଯାହାର ଫାଇଦା ନେଉଛି ବିଜେପି। ଏବେ ପୁଣି ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ଭାରତୀୟ ଜାତୀୟ କଂଗ୍ରେସ କମିଟି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କରିବାକୁ ଦାବି ହୋଇଛି। ଏନେଇ ଭାରତୀୟ ଯୁବ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଏକ ସଂକଳ୍ପ ମଧ୍ୟ ପାରିତ ହୋଇଛି। ବର୍ତ୍ତମାନ ଦଳର ଅଧ୍ୟକ୍ଷା ସୋନିଆ ଥିବା ବେଳେ ପୁଣିଥରେ ଦଳର ଡୋର ରାହୁଲଙ୍କ ହାତକୁ ଦେବାକୁ ଦଳର ଅନୁଗତମାନେ ଦାବି କରିଛନ୍ତି।

ଭାରତୀୟ ଜାତୀୟ କଂଗ୍ରେସର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଶ୍ରୀନିବାଶ ବିଭି ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ଏହି ସୂଚନା ଦେବା ସହିତ ପାରିତ ହୋଇଥିବା ସଂକଳ୍ପର ଏକ ନକଲ କପିକୁ ମଧ୍ୟ ଟ୍ୱିଟରରେ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି । ସେ ଯୁବ କଂଗ୍ରେସର ଜାତୀୟ ପରିଚାଳନା ବୈଠକରେ ଏହା ସର୍ବ ସମ୍ମତି କ୍ରମେ ପାରିତ କରାଯାଇଛି । ଏଥି ସହିତ ରାହୁଲ୍‌ ଗାନ୍ଧୀ AICCର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଭାବେ ଭାରତୀୟ ଜାତୀୟ କଂଗ୍ରେସର ସମ୍ୱିଧାନ ଅନୁସାରେ ଦ୍ୱାୟିତ୍ୱ ନେବେ ବୋଲି ଏଥିରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ହୋଇଛି ।

ତେବେ ଦୁଇ ଦିନ ଧରି ଚାଲିଥିବା ଏହି ବୈଠକରେ ଅନେକ ପ୍ରସଙ୍ଗ ଉପରେ ଆଲୋଚନା କରାଯାଇଥିଲା । ଯେଉଁଥିରେ ବେକାରୀ, ମୁଦ୍ରାସ୍ଫୀତି ବୃଦ୍ଧି, କୃଷକଙ୍କ ସମସ୍ୟା, ଜାତୀୟ ନିରାପତ୍ତା, ବିମୁଦ୍ରୀକରଣ ଭଳି ପ୍ରସଙ୍ଗଗୁଡିକ ବିଷୟରେ ଆଗମୀ ସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ତର୍ଜମା କରାଯାଇଥିଲା । ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କୁ ସଭାପତି କରିବା ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ପାସ କରି ଶ୍ରୀନିବାସ ବିୱି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ରାହୁଲଙ୍କ ନେତୃତ୍ୱରେ ଯୁବ କଂଗ୍ରେସ ଦେଶର ସମସ୍ତ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ରାସ୍ତାକୁ ଯିବ ।

କରୋନା ମହାମାରୀ ସମୟରେ, ଯୁବ କଂଗ୍ରେସ ସଭାପତି ଶ୍ରୀନିବାସ ବିୱି ଶଯ୍ୟା, ଖାଦ୍ୟ ପାଇଁ ଅମ୍ଳଜାନ ସାହାଯ୍ୟରେ ଡାକ୍ତରଖାନାର ଅଭାବୀ ଲୋକଙ୍କୁ କିପରି ବ୍ୟବସ୍ଥା କରିଥିଲେ, ତାହା ଶାସକ ଦଳରୁ ବିରୋଧୀଦଳ ନେତା ତଥା ସାଧାରଣ ଜନତା ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରିଥିଲେ । ଯେତେବେଳେ ଶ୍ରୀନିବାସଙ୍କୁ ପଚରାଗଲା, ସେ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ସମସ୍ତ ଶ୍ରେୟ ଦେଇଥିଲେ । ଏଥିରୁ ସ୍ପଷ୍ଟ ଯେ ‘ଭାରତୀୟ ଯୁବ କଂଗ୍ରେସ’ ହେଉଛି ସେହି ସଂଗଠନ ଯେଉଁଥିରେ କଂଗ୍ରେସ ନେତା ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀ ପ୍ରାଧାନ୍ୟ ବିସ୍ତାର କରୁଛନ୍ତି । ଏହି ପ୍ରସ୍ତାବ ରାହୁଲ ଗାନ୍ଧୀଙ୍କ ସଭାପତି ପଦ ପାଇଁ ଦାବିକୁ ଆହୁରି ଦୃଢ କରିବ ।

   Related Posts