Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବାଙ୍କୀ : ଶୌଚ ପାଇଁ ଯିବାବେଳେ କଚାଡି ଦେଲା ଦନ୍ତା, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନ : ୨ ଦିନ ପାଇଁ କଲେଜ ସଟ୍‌ଡାଉନ୍, କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ପଦକ୍ଷେପ‌
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୧୯୩୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ବଢ଼ି ଚାଲିଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଆଜିଠାରୁ ମେ ପହିଲା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ୧୪୪ ଧାରା
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଆଜି ପବିତ୍ର ମହାବିଷୁବ ସଂକ୍ରାନ୍ତି : ମା ଶାରଳାଙ୍କ ପୀଠରେ ଲାଗୁ ହେଲା ୧୪୪ ଧାରା, ନୀତି ସମ୍ପନ୍ନ କରିବେ ସେବାୟତ
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ : ନନ୍ଦନକାନନକୁ ନୂଆ ଅତିଥି, ଦ୍ୱିତୀୟ ଥର ପାଇଁ ମା ହେଲା ବାଘୁଣୀ ମେଘା
  • ||
  • ୨ହଜାର ଟପିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ରାଜ୍ୟରେ ୩୦ଜିଲ୍ଲାରୁ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ସଂକ୍ରମିତ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨୨୬୭ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||

ଅନଲାଇନରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସପିଂ : ସାଲ୍, ଗାମୁଛା, ଫାଇଲ ଫୋଲ୍ଡର ଭଳି ୭ଟି ଜିନିଷ କିଣିଲେ, କିଣାକିଣି ସହ ରହିଛି ନିର୍ବାଚନୀ ରାଜ୍ୟର ସମ୍ପର୍କ !

8/03/2021 at 3:27 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ,୦୮/୦୩:  ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମହିଳା ଦିବସ ଉପଲକ୍ଷେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ମହିଳାଙ୍କୁ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଛନ୍ତି । ଏହାସହ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ସୋମବାର କିଛି ଖାସ୍ ଜିନିଷ କିଣିଛନ୍ତି । ଏନେଇ ମୋଦୀ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି । ସେ ମହିଳା ଉଦ୍ୟୋଗୀ ଓ ଡିଜାଇନରଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ତିଆରି ହୋଇଥିବା କିଛି ସାମଗ୍ରୀ କ୍ରୟ କରିଛନ୍ତି ।

ଏହି ପରିପ୍ରେକ୍ଷୀରେ ସମସ୍ତ ସାମଗ୍ରୀ ବାବଦରେ ମୋଦୀ ସୂଚନା ଦେବା ସହ ଲିଙ୍କ୍ ମଧ୍ୟ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ତାମିଲନାଡୁର ଖାସ୍ ସାଲ୍, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ଫାଇଲ ପୋଲ୍ଡର, ଆସାମର ଗାମୁଛା ଭଳି ସାମଗ୍ରୀ ରହିଛି ।

ସବୁଠାରୁ ରୋଚକ କଥା ଏହା ଯେ, ମୋଦୀ ଯେଉଁ ସବୁ ସାମଗ୍ରୀ କିଣିଛନ୍ତି ତାହାର ସମ୍ପର୍କ ଚଳିତ ବର୍ଷ ହେବାକୁ ଥିବା ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ସହ ରହିଛି । ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ, କେରଳ, ତାମିଲନାଡୁ ଓ ଆସାମ ଭଳି ରାଜ୍ୟ ଏଥିରେ ରହିଛି ।

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସୋମବାର ସକାଳେ ଟ୍ୱିଟ୍ କରି ମହିଳା ଦିବସ ଉପଲକ୍ଷେ ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଥିଲେ । ସେ କହିଥିଲେ ଯେ, ମହିଳାମାନେ ଲଗାତର ଭାବେ ସମାଜକୁ ଆଗକୁ ବଢାଇବା ପାଇଁ କାମ କରୁଛନ୍ତି । ସରକାର ମଧ୍ୟ ନାରୀଶକ୍ତିକୁ ମଜବୁତ କରିବାକୁ ପ୍ରୟାସ କରୁଛନ୍ତି ।

   Related Posts