Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ମୋଦି କହିଥିଲେ, ‘ଯେବେ ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ କାର୍ଯ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହେବ ସେବେ ଅଯୋଧ୍ୟା ଆସିବି’, ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ୨୯ ବର୍ଷ ପୁରୁଣା ଫଟୋ

30/07/2020 at 3:33 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୦/୦୭ : ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଅଗଷ୍ଟ ୫ ତାରିଖରେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦି ଭୂମିପୂଜନ କରିବେ | ଭୂମିପୂଜନ ପୂର୍ବରୁ ତିନି ଦଶକ ପୁରୁଣା କିଛି ଫଟୋ ଓ ବୟାନକୁ ଚର୍ଚ୍ଚା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି | ବିଜେପିର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଲାଲକୃଷ୍ଣ ଆଡ଼ଭାନୀଙ୍କ ସହିତ ରଥଯାତ୍ରା ସମୟର ତାଙ୍କର ଗୋଟିଏ ଫଟୋ ଓ ମୁରଲୀ ମନୋହର ଯୋଶୀଙ୍କ ସହିତ ୧୯୯୧ ମସିହାର ଅଯୋଧ୍ୟାର ଗୋଟିଏ ଫଟୋ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି | ଏହାସହ ମୋଦିଙ୍କ ବୟାନକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି ଯେଉଁଥିରେ ୨୯ ବର୍ଷ ପୂର୍ବରୁ ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ସେ କହିଥିଲେ ଯେ ‘ପୁଣି ସେତେବେଳେ ହିଁ ଏଠାକୁ ଆସିବି ଯେତେବେଳେ ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ କାମ ଆରମ୍ଭ ହେବ’ |

ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ସହିତ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦିଙ୍କର ବହୁ ପୁରୁଣା ସମ୍ପର୍କ ରହିଛି | ୧୯୯୦ ମସିହାରେ ଆଡ଼ଭାନୀ ସୋମନାଥରୁ ଅଯୋଧ୍ୟା ଯାଏଁ ରଥଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଏବଂ ସେହି ରଥରେ ମୋଦି ମଧ୍ୟ ବସିଥିଲେ | ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣକୁ ନେଇ ସମର୍ଥନ ପାଇଁ ଆଡ଼ଭାନୀ ୧୯୯୦ ମସିହା ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୫ ତାରିଖରେ ଗୁଜରାଟ ସୋମନାଥରୁ ଯାତ୍ରା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଯାହାକୁ ବିଭିନ୍ନ ରାଜ୍ୟ ଦେଇ ଅକ୍ଟୋବର ୩୦ ତାରିଖରେ ଅଯୋଧ୍ୟାରେ ପହଞ୍ଚିବାର ଥିଲା | କିନ୍ତୁ ଏହି ରଥଯାତ୍ରା ଅଯୋଧ୍ୟା ଯାଏଁ ପହଞ୍ଚି ପାରିନଥିଲା | ବିହାରରେ ଆଡ଼ଭାନୀଙ୍କୁ ତତ୍କାଳ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଲାଲୁ ପ୍ରସାଦ ଯାଦବଙ୍କ ଆଦେଶରେ ଅକ୍ଟୋବର ୨୩ ତାରିଖରେ ସମସ୍ତିପୁରରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା | 

ସେହି ସମୟର କିଛି ଫଟୋ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି ଯେଉଁଥିରେ ମୋଦି ମଧ୍ୟ ଅଛନ୍ତି | ରଥଯାତ୍ରାରେ ମୋଦିଙ୍କୁ ସମନ୍ୱୟ ଦାୟିତ୍ୱ ମିଳିଥିଲା | ସେତେବେଳେ ମୋଦି ବିଜେପି ନ୍ୟାସନାଲ ଇଲେକ୍ସନ କମିଟିର ସଦସ୍ୟ ଥିଲେ | ଭାଇରାଲ ଫଟୋକୁ ନେଇ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆ ୟୁଜର୍ସ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି ଯେ, ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ ପାଇଁ ଯେଉଁ ରଥଯାତ୍ରାକୁ ସେତେବେଳେ ବନ୍ଦ କରିଦିଆଯାଇଥିଲା ତାକୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ମୋଦି ଲକ୍ଷ୍ୟସ୍ଥଳରେ ପହଞ୍ଚାଇବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି |

ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ମୁହଁରୁ ବାହାରିଥିବା ପ୍ରତି ଶବ୍ଦ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ ପ୍ରମାଣିତ ହୋଇଛି | ସେତେବେଳେ ମୋଦି ବି ଭାଵୀନଥିବେ ଯେ ତାଙ୍କରି ହାତରେ ରାମ ମନ୍ଦିର ଭୂମିପୂଜନ ହେବ |

   Related Posts