Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କେନ୍ଦ୍ରକୁ ଓଡ଼ିଶା ମାଗିଲା ଅଗଷ୍ଟ ବର୍ଷା-ବନ୍ୟାର ସହାୟତା, ଦାବି କଲା ୧୫୬୯.୫୦ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୬୩୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରକକୁ ପଛ ପଟୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରଲର, ୨ ମୃତ
  • ||
  • ଡ଼କାୟତି ଯୋଜନା ପଣ୍ଡ, ବାଇପାସ କଡ଼ରୁ ୬ ଡକାୟତ ଗିରଫ
  • ||

ଶତ୍ରୁ ସହିତ ନୁହେଁ , ନିଜ ନିଜ ଭିତରେ ଲଢ଼ି ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ ୬ ଆଇଟିବିପି ଯବାନ

4/12/2019 at 5:08 PM

ନାରାୟଣପୁର ୪/୧୨: ଛତିଶଗଡ଼ର ମାଓବାଦୀ ଅଧ୍ୟୁଷିତ ନାରାୟଣପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା ଘଟିଛି ।ଗୁଳିକାଣ୍ଡରେ ୬ ଜଣ ଆଇଟିବିପି ଯବାନଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ନିଜ ନିଜ ଭିତରେ ଗୁଳି କରି ୬ ଜଣ ଯବାନ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି । କୌଣସି କଥାକୁ ନେଇ ସେମାନଙ୍କ ଭିତରେ ଗଣ୍ଡଗୋଳରୁ ଏହି ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ହୋଇଥିବା ଜଣାପଡ଼ିଛି ।…

ଆଇଟିବିପି କ୍ୟାମ୍ପରେ ଅଘଟଣ ହୋଇଛି।  ଛତିଶଗଡ଼ର ମାଓବାଦୀ ଅଧ୍ୟୁଷିତ ବସ୍ତର ଡିଭିଜନ ନାରାୟଣପୁର ଜିଲ୍ଲାର କାଦେନାର ସ୍ଥିତ କ୍ୟାମ୍ପରେ ଘଟିଛି ଅଘଟଣ । ଆଜି ସକାଳେ ଗୁଳିକାଣ୍ଡରେ ଚାଲିଯାଇଛି ୬ ଜଣ ଯବାନଙ୍କର ଜୀବନ । ହେଲେ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବିପକ୍ଷରେ ଲଢ଼ି ନୁହେଁ ବରଂ ନିଜନିଜ ଭିତରେ ଗୁଳି ବିନିମୟରେ ଦେଶର ୬ ଯବାନ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି । ଏଥିରେ ୨ ଜଣ ଆହତ ମଧ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି । ଆଇଟିବିପି କନେଷ୍ଟବଳ ରହମାନ ଖାନ୍‌ ପ୍ରଥମେ ନିଜ ବନ୍ଧୁକରୁ ସାଥୀ ଯବାନମାନଙ୍କୁ ଗୁଳି ଚଳାଇଥିଲେ । ଆଉ ତା ପରେ ଗୁଳିକାଣ୍ଡରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ଘଟିଛି ।ତେବେ ସେ ନିଜକୁ ନିଜେ ଗୁଳି କରିଛନ୍ତି ନା ଅନ୍ୟ ଯବାନଙ୍କ ଗୁଳିରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି ତାହା ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ ।…

ରେହମାନଙ୍କ ସହ ମୃତ ଅନ୍ୟ ଯବାନମାନେ ହେଲେ ହିମାଚଳପ୍ରଦେଶର ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ, ପଞ୍ଜାବର ଦଲଜିତ୍ ସିଂହ, ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗର ସୁରଜିତ୍ ସରକାର, ବିଶ୍ବରୂପ ମାହତୋ ଏବଂ କେରଳର ବିଜେଶ । ଛୁଟି ନେବାକୁ ନେଇ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ବିବାଦ ଥିଲା। ଆଉ ଏହାକୁ ନେଇ ଗୁଳିକାଣ୍ଡ ହୋଇଥିବା ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି ।

ଦେଶ ପାଇଁ ଲଢ଼ିବାକୁ ଶପଥ ନେଇଥିଲେ ।  ଶତ୍ରୁ ବିରୋଧରେ ସହିଦ ହୋଇଯିବାକୁ ନଥିଲା ଭୟ । ଆତଙ୍କବାଦୀ ଏବଂ ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଲଢ଼ିବା ବେଳେ ଛାତି ଦେଖାଇ ସାଥୀ ଯବାନକୁ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ବି ପଣ କରିଥିଲେ। ହେଲେ କେଜାଣି ଆଜି କ୍ୟାମ୍ପ ଭିତରେ ଏସବୁ କଣ ହୋଇଗଲା ତାହା କେହି କଳ୍ପନା ବି କରିନଥିଲେ। 

   Related Posts