Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୫ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୮୭୧ ମୃତ
  • ||
  • ବଜେଟ ପୂର୍ବରୁ ହେବନି ହାଲୁଆ ଉତ୍ସବ, ଏଥର ମୋବାଇଲ ଆପ୍ଲିକେସନରେ ମିଳିବ ସବୁ ତଥ୍ୟ
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ଧାନବସ୍ତା ଚୋରି ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ୨ ଯୁବକଙ୍କୁ ଗାଁ ଦାଣ୍ଡରେ ବାନ୍ଧିଦେଲେ ଲୋକେ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ସାର୍ଟିଫିକେଟ୍‌ର ପୁନଃ ଯାଞ୍ଚ ପାଇଁ ଦାବି କଲା ଓଡିଶା ଭିନ୍ନକ୍ଷମ ମଞ୍ଚ
  • ||
  • ଘଟଗାଁ : ନାଳରୁ ମିଳିଲା ଅଜଣା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା କରି ପାଣିରେ ଫିଙ୍ଗି ଦେଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୭୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୮୪୨ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୪୧୦୬୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭୁବନେଶ୍ବର ଓ ବ୍ରହ୍ମପୁର ମେୟର ପଦବୀ ମହିଳାଙ୍କ ପାଇଁ ସଂରକ୍ଷିତ, କଟକ ପଦବୀ ଅଣସଂରକ୍ଷିତ
  • ||
  • ମୋରଡା : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ପୋଲ ତଳକୁ ଖସିଲା ସ୍କର୍ପିଓ, ୪ ଗୁରୁତର ମେଡିକାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ପୁଣି ଅପରେସନ୍ ଗ୍ରୀନ୍ କ୍ଲିନ୍ ଆରମ୍ଭ : ମାଓ ପ୍ରଭାବିତ ଅଞ୍ଚଳରେ ୮ଏକର ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ନଷ୍ଟ
  • ||

ରତନ ଟାଟାଙ୍କ ପାଦ ଛୁଇଁ ଆଶୀର୍ବାଦ ନେଲେ ନାରାୟଣ ମୂର୍ତ୍ତୀ, ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌ର ରିଆକ୍ସନ- ଏହାଠୁ ଆଉ କ’ଣ ବଡ଼ ଓ ଭଲ କଥା ହୋଇପାରେ ?

29/01/2020 at 8:02 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ  ୨୯।୧ :  ଦୁଇ ଦିଗଜ୍ । ବ୍ୟବସାୟୀକ ଜଗତରେ ଦୁଇ ହେଭିୱେଟ୍‌ । ଜଣେ ବରିଷ୍ଠ ଏବଂ ଅନ୍ୟଜଣଙ୍କ କନିଷ୍ଠ । କିନ୍ତୁ  ସେମାନଙ୍କ ସମ୍ପର୍କ ଏବଂ ପରସ୍ପର ପ୍ରତି ସମ୍ମାନ, ଶ୍ରଦ୍ଧା ଚକିତ କରିଛି । ଜଣେ ହେଲେ ଟାଟା  ଗ୍ରୁପ୍‌ର ଚେୟାରମ୍ୟାନ୍ ଏମିରେଟ୍ସ ରତନ ଟାଟା ଏବଂ ଅନ୍ୟ ଜଣକ ଇନଫୋସିସ୍‌ର ସହ ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ନାରାୟଣ ମୂର୍ତ୍ତୀ । ମୁମ୍ବାଇରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ‘ଦ ଇଣ୍ଡସ ଏଣ୍ଟର ପ୍ରେନିୟର୍ସ’ ( ଟିଆଇଇ କନ୍) ର ବାର୍ଷୀକ ଉତ୍ସବରେ ବିଜନେସ ଟାଇକୁନ୍ ରତନ ଟାଟାଙ୍କ ପାଦ ଛୁଇଁ ଆଶୀର୍ବାଦ ନେଲେ ନାରାୟଣ ମୂର୍ତ୍ତୀ ।ଟାଟାଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ବି ଥିଲା ବେଶ୍‌  ଶ୍ରଦ୍ଧା ପୂର୍ଣ୍ଣ । ଆଉ ଏହି ଦୃଶ୍ୟ ଏବେ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌ରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି । ଇଣ୍ଟରନେଟର ଯୁଗରେ ଭୂରି ଭୂରି ପ୍ରଶଂସା । ଟ୍ୱିଟରରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟାର ବନ୍ୟା । ଇଣ୍ଟରନେଟ ବ୍ୟବହାରକାରୀଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା, ଏହାଠୁ ଭଳ ଓ ଶ୍ରେଷ୍ଠ କଥାଟି ଆଉ କ’ଣ ହୋଇପାରେ ?

ଟିଆଇଇକନ୍‌ ଉତ୍ସବରେ ରତନ ଟାଟାଙ୍କୁ ଲାଇଫ୍‌ ଟାଇମ୍‌ ଆୱାର୍ଡ ( ଭାରତୀୟ ବ୍ୟବସାୟୀକ ମାନଚିତ୍ରକୁ ତାଙ୍କର ଜୀବନବ୍ୟାପି  ଅବଦାନ ଲାଗି ) ପ୍ରଦାନ କରାଯିବାର ଥିଲା । ଏଥିଲାଗି ନାରାୟଣ ମୂର୍ତ୍ତୀ ଷ୍ଟେଜ ଉପରକୁ ଆସିଥିଲେ । ତେବେ ଟାଟାଙ୍କୁ ପୁରସ୍କାର ପ୍ରଦାନ ପରେ  ଟାଟାଙ୍କ ଆଗରେ ନଇଁପଡି ତାଙ୍କ ପାଦ ଛୁଇଁ ପ୍ରଣାମ କରିଥିଲେ  କମ୍ପ୍ୟୁଟର ଟେକ୍ନୋଲୋଜୀର ଦିଗଜ ନାରାୟଣ ମୂର୍ତ୍ତୀ । ତାଙ୍କ ଠାରୁ ଆଶୀର୍ବାଦ ଲୋଡିଥିଲେ। 

ରତନ ଟାଟାଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ବି ଥିଲା ପ୍ରଶଂସନୀୟ । ସେ ବେଶ ବିନମ୍ରତା ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । ତେବେ  ତାଙ୍କ ବିନମ୍ରତା ବେଶି ବାରି ହୋଇଥିଲା ତାଙ୍କ ଇନଷ୍ଟା ଷ୍ଟୋରୀରେ । ସେ ସେଥିରେ ତାଙ୍କର ସେହି ଆନନ୍ଦ ଦାୟକ ମୂହୁର୍ତ୍ତର ଉପସ୍ଥାପନା କରିଛନ୍ତି । ସେ ଲେଖିଛନ୍ତି ଟିଆଇଇକନ୍  ଉତ୍ସବରେ ନାରାୟଣ ମୂର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ହାତରୁ ସମ୍ମାନଗ୍ରହଣ କରିବା ମୋ ପାଇଁ ବେଶ୍ ସ୍ମରଣୀୟ । ପ୍ରକୃତରେ ମୁଁ  ବିନମ୍ର ଏବଂ କୃତଜ୍ଞ।

ତେବେ ସେହି ସ୍ମରଣୀୟ ମୂହୁର୍ତ୍ତର ଫଟୋ ଏବଂ ଟାଟା- ମୂର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ଆଚରଣ ଏବେ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍‌ରେ ଭାଇରାଲ । ଖାସ କରି ଟ୍ୱିଟରରେ ରିଆକ୍ସନ ଜୋର ।   ଦୁଇ ଦିଗଜଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଏପରି ସମ୍ମାନ ଏବଂ ଶ୍ରଦ୍ଧାର ଆଦାନପ୍ରଦାନକୁ  ପ୍ରଶଂସା କରିଛନ୍ତି ଟ୍ୱିଟର ପ୍ରେମୀ । ଦୁଇ ମହାନାୟକଙ୍କ ଏପରି ପାରସ୍ପରିକ ସମ୍ଭାଷଣ କେବଳ ସଂସ୍କାରୀ ଭାରତ ବର୍ଷରେ ହିଁ ସମ୍ଭବ ଏବଂ ବାସ୍ତବ ବୋଲି ଲେଖିଛନ୍ତି ବହୁ ଟ୍ୱିଟର ବ୍ୟବହାରକାରୀ । ଟାଟାଙ୍କ ପ୍ରତି ନାରାୟଣ ମୂର୍ତ୍ତୀଙ୍କ ସମ୍ମାନ ଆଉ ଟାଟାଙ୍କ ପ୍ରତିଶ୍ରଦ୍ଧାକୁ ହିଁ ଟ୍ୱିଟରରେ ପ୍ରଶଂସା ଉପରେ ପ୍ରଶଂସା । ଭାରତର ଦୁଇ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଏବଂ ବଡ ବ୍ୟବସାୟୀକ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ୱଙ୍କ ଏପରି ଆଚରଣ କେବଳ ସମସ୍ତଙ୍କ ଲାଗି ଗ୍ରହଣୀୟ ନୁହେଁ, ଏହା ସ୍ମରଣୀୟ ଏବଂ ଉଦାହରଣ । କାରଣ, ଦୁଇ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଏବଂ ବରିଷ୍ଠ ଅନୁଷ୍ଠାନ ମୁଖ୍ୟଙ୍କର ପରସ୍ପର ପ୍ରତି ସମ୍ମାନ ଓ ଶ୍ରଦ୍ଧା ହିଁ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛି ।

   Related Posts