ori homes
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ତୈଳ ଦର ଉପରେ ଉତ୍ପାଦନ ଶୁଳ୍କ କମାଇଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର, ପେଟ୍ରୋଲ ୯.୫ ଓ ଡିଜେଲ୍ ୭ ଟଙ୍କା କମିଲା
  • ||
  • ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ମୁମ୍ବାଇ ବନାମ ଦିଲ୍ଲୀ : ‘କର ବା ମର’ ସ୍ଥିତିରେ କ୍ୟାପିଟାଲ୍ସ
  • ||
  • ଆଜିଠୁ କଳିଙ୍ଗ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଏଏଫଆଇ ଇଣ୍ଡିଆନ ଗ୍ରାଁପ୍ରି-୩ : ଅମିୟ କୁମାର ମଲ୍ଲିକ ଏବଂ ଶ୍ରାବଣୀ ନନ୍ଦଙ୍କ ଉପରେ ନଜର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ହାରୁଛି କରୋନା, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଆକାଶରୁ ଖସିଲା ମୃତ୍ୟୁ, ବଜ୍ରପାତରେ ଚାଲିଗଲା ୩୩ ଜୀବନ
  • ||
  • ତାତି ଆହୁରି ବଢିବ, ୩ ଦିନ ଯାଏଁ ତତଲା କଡେଇରେ ଭାଜିହେବେ ରାଜ୍ୟବାସୀ
  • ||
  • ୪୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ଚାଲାଣ ପାଇଁ ଜଙ୍ଗଲରେ ଲୁଚାଇଥିଲେ ମାଫିଆ
  • ||

୫୦ ଦିନ ଜେଲ ପାଇଁ ଇସ୍ରୋର ବୈଜ୍ଞାନିକ ନମ୍ବିନାରାୟଣ ପାଇଲେ ୫୦ ଲକ୍ଷ

14/09/2018 at 5:25 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ;୧୪/୦୯-୫୦ ଦିନ ଜେଲ ପାଇଁ ପାଇଲେ ୫୦ ଲକ୍ଷ । ଜାଣି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ । ହଁ ଏମିତି ଘଟିଛି ଭାରତୀୟ ମହାକାଶ ଗବେଷଣା ସଂସ୍ଥାନର ପୂର୍ବତନ ବୈଜ୍ଞାନିକ, ଗବେଷକ ନମ୍ବି ନାରାୟଣଙ୍କ କ୍ଷେତ୍ରରେ । ୧୯୯୪ ମସିହାରେ ଭାରତୀୟ ମହାକାଶ ଗବେଷଣା ସଂକ୍ରାନ୍ତୀୟ ତଥ୍ୟ ବିଦେଶକୁ ଗୋପନରେ ପ୍ରଦାନ କରାଯାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ଅଭିଯୋଗ ଆଧାରରେ କେରଳ ପୋଲିସ ନମ୍ବି ନାରାୟଣ, ତାଙ୍କର ସହଯୋଗୀଙ୍କ ସମେତ ୪ଜଣଙ୍କୁ ଗରଫ କରିଥିଲା । ତେବେ ପରବର୍ତ୍ତୀ ସମୟରେ ଏହି ମାମଲାର ଅନୁସଂଧାନଭାର ସିବିଆଇକୁ ଦିଆଯାଇଥିଲା । ସିବିଆଇ ଅନୁସଂଧାନ ପରେ କହିଥିଲା ଯେ, ଏହା ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭିତ୍ତିହୀନ ଓ ମିଥ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ । ତେବେ ସେତେବେଳକୁ ନମ୍ବିନାରାୟଣ ପାଖାପାଖି ଦୁଇମାସ ଜେଲ୍ରେ ରହିସାରିଥିଲେ । ସିବିଆଇର ରିପୋର୍ଟ ପରେ ନମ୍ବିନାରାୟଣ ଗରଫଦାରୀ ପାଇଁ ସେ ହରାଇଥିବା ସମ୍ମାନ, ଭୋଗିଥିବା ମାନସିକ ଯଂତ୍ରଣା ପାଇଁ ମାମଲା ଦାୟର, କରିଥିଲେ । ଏହି ମାମଲାର ବିଚାର କରି ସୁପ୍ରିମ କୋର୍ଟ ନମ୍ବିନାରାୟଣଙ୍କୁ ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଂକାର କ୍ଷତିପୂରଣ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି। ଏହି ଘୋଷଣା ପରେ ନମ୍ବି ନାରାୟଣ ସନ୍ତୋଷ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ତେବେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପ୍ରତ୍ୟେକ ମାମଲାର ଫଏସଲା ପାଇଁ ନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ ସମୟସୀମା ନିର୍ଦ୍ଧାରଣ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ । ତା ଛଡା କ୍ଷତିପୂରଣ ବାବଦୀୟ ଏହି ୫୦ ଲକ୍ଷ ଟଂକା ଭୁଲ କରିଥିବା ପୋଲିସ ଅଧିକାରୀଙ୍କଠାରୁ ଆଦାୟ ହେବା ଆବଶ୍ୟକ ବୋଲି ମଧ୍ୟ ନମ୍ବିନାରାୟମ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts