Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପୁରୀ ହାଜତ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାର ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ଲୁଟ୍ : ସାଙ୍ଗଙ୍କୁ ଲଗାଇ ଡକାୟତି କରାଇଥିଲା IIFL କର୍ମଚାରୀ ଲାଲା ଅମ୍ରିତ ରାୟ
  • ||
  • ଅଭିନେତା ଆଶିଷ ରାୟଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ବାତ୍ୟା ‘ନିଭାର୍’ ପ୍ରଭାବରେ ଚେନ୍ନାଇରେ ବର୍ଷା
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଗଛରେ ପିଟିହେଲା ବାଇକ୍, ୨ ବାଇକ୍ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୭୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୬୪୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୫୨୭୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ନିଭାର୍’: ୨୫ରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଆଲର୍ଟ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||

ଚାଲ୍‌ବାଜି କରି ଫସିଲେ ଜ୍ୟାଭେଲିନ୍ ଥ୍ରୋ ଖେଳାଳି: ଡୋପ ଟେଷ୍ଟକୁ ନିଜ ନଯାଇ ପଠାଇଥିଲେ ଡମି, ୪ବର୍ଷ ବାସନ୍ଦ କଲା NADA

18/02/2020 at 4:53 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୮।୦୨: ନ୍ୟାସନାଲ  ଆଣ୍ଟି ଡୋପିଂଗ୍ ଏଜେନ୍ସୀ (NADA) ପକ୍ଷରୁ ସୋମବାର ଦିନ ଜ୍ୟାଭେଲିନ୍‌ ଥ୍ରୋ ଖେଳାଳି ଅମିତ ଦାହିଆଙ୍କ ଉପରେ ନିଲମ୍ବନ ଲଗାଇଛନ୍ତି ।  NADA ଅନୁଶାସନ ପ୍ୟାନେଲ୍‌ ଅମିତଙ୍କ ଉପରେ ଚାରି ବର୍ଷ ପାଇଁ ବ୍ୟାନ୍ ଲଗାଇଛନ୍ତି । ଅମିତ ଗତ ବର୍ଷ ରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଓପନ ଚ୍ୟାମ୍ପିଆନସିପ୍‌ରେ ନିଜର ଡୋପ ଟେଷ୍ଟ ଦେବା ବଦଳରେ ଅନ୍ୟଜଣଙ୍କୁ ପଠାଇଥିବା ଅଭିଯୋଗରେ ବ୍ୟାନ୍‌ କରିଛି NADA ।

ହରିୟାଣାର ସୋନିପତରେ ୧୬ ଅପ୍ରେଲ ୨୦୧୯ରେ ଜାତୀୟ ଜ୍ୟାଭେଲିନ୍ ଥ୍ରୋ ଓପନ ଚାମ୍ପିଆନସିପ୍‌ରେ ଭାଗ ନେଇଥିଲେ ଅମିତ । ଏହ ପ୍ରତିଯୋଗିତରେ ଦାହିଆ ୬୮.୨୧ମିଟର ଜ୍ୟାଭେଲିନ୍‌ ପକାଇ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଥିଲେ  । ଏହା ପରେ NADA ଅଧିକାରୀମାନେ ଅମିତଙ୍କୁ ଡୋପ୍‌ ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ନିଜ ନମୁନା ଦେବାକୁ କହିଥିଲେ । କିନ୍ତୁ ଅମିତ ନିଜ ଜାଗାରେ ଅନ୍ୟ ଜଣଙ୍କ ନମୁନା ଦେବା ପାଇଁ ପଠାଇ ଦେଇଥିଲେ । ଚମ୍ପିଆନସିପ୍‌ରେ ସମସ୍ତ ଖେଳାଳିଙ୍କ ଡୋପ ନମୁନା ସଂଗ୍ରହ କରାଯାଇ ଏକାଠି ରଖାଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ନାଡାର ଜଣେ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଜଣାପଡିଥିଲା ଯେ, ନମୁନା ଦେବା ପାଇଁ ଆସିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି କାଂସ୍ୟ ପଦକ ବିଜେତା ନୁହେଁ । ସେହି ସମୟରେ ଟେଷ୍ଟ ପାଇଁ ଆସିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଘଟଣା ସମ୍ପର୍କରେ ଜାଣିପାରିଥିଲା । ଏବଂ ଘଟଣାସ୍ଥଳରୁ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲା ।

ଅମିତ ଦାହିଆଙ୍କ ମାମଲାକୁ ନାଡା ୯ଜାନୁଆରୀ ୨୦୨୦ରେ ADDP କମିଟିକୁ ପଠାଇଥିଲା । କମିଟି ତଦନ୍ତ କରି ଚାରି ବର୍ଷ ପାଇଁ ନିଲମ୍ବିତ କରିଛି । ତେବେ ନାଡା ପକ୍ଷରୁ ଅମିତଙ୍କ ନିଲମ୍ବନ ନେଇ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ଅମିତ ଜାଣିଶୁଣି ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଧୋକ୍କା ଦେବା । ଏବଂ ନିଜ ଜାଗାରେ ଅନ୍ୟକୁ ପଠାଇବା କାର୍ଯ୍ୟରେ ଦୋଷୀ ମିଳିଥିବାରୁ ନିଲମ୍ବନ କରାଯାଇଛି ।

   Related Posts