Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପାଟଣା : ବଳଦ ନେଇ ଘରକୁ ଫେରୁଥିଲେ, ବଜ୍ରାଘାତରେ ଚାଲିଗଲା ରାଇଦାସଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ମହିଳା ସାମ୍ବାଦିକ ସବନମ୍‌ ଶିରିନ୍‌ଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ , କୋଭିଡ୍‌ରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହୋଇ ଏମସ୍‌ରେ ହେଉଥିଲେ ଚିକିତ୍ସିତ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ବାପଘର ଲୋକ ଆଣିଲେ ବଧୂ ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ, ଶ୍ବଶୁରଘର କହୁଛନ୍ତି ପଡିଗଲେ ବାଥରୁମ୍‌ରେ
  • ||
  • ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୯୭୯୩ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ୧୦ ବର୍ଷର ଶିଶୁର ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା…
  • ||
  • ଟ୍ରକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ବରଯାତ୍ରୀ ଗାଡି : ୫ ମୃତ, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୧୮ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨୨୧୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଡାକ୍ତରଙ୍କୁ ବିଦାୟ ବେଳେ କାନ୍ଦିଲେ ଲୋକେ ; ଲୁହରେ ଭିଜିଲା ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଆଖି

9/06/2018 at 12:37 PM

ରାସ୍ତାରେ ଚାଲିଥିଲା ପଟୁଆର । ରାସ୍ତାକୁ ବାହାରି ଆସିଥିଲେ ଶହ ଶହ ପୁରୁଷ ମହିଳା । ରାସ୍ତା ଜାମ୍ ହୋଇ ଯାଇଥିଲା । ଅନେକଙ୍କ ଆଖିରୁ ଆପେ ଲୁହ ଝରି ଯାଉଥିଲା । ସେ ସିନେମା କରିନାହାନ୍ତି, କିନ୍ତୁ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଅସଲ ହିରୋ । ଲୋକେ କାନ୍ଧରେ ବସାଇ, ପରିକ୍ରମା କରାଇଥିଲେ । ଏହି ଦୃଶ୍ୟ ନବରଙ୍ଗପୁର ତେନ୍ତୁଳିଖୁଣ୍ଟିର। କେବଳ କାନ୍ଧରେ ବସି ନାହାନ୍ତି, ଯୁବ ଡାକ୍ତର ଡକ୍ଟର କିଶୋର ଚନ୍ଦ୍ର ଦାସ ଲୋକଙ୍କ ମନରେ ଏମିତି ବସି ଯାଇଥିଲେ ଯେ, ତାଙ୍କୁ ବିଦାୟ ଦେବାର ମୂହୂର୍ତ୍ତ ଥିଲା ଅତି ଆବେଗପୂର୍ଣ୍ଣ ।
ନବରଙ୍ଗପୁର ଉପାନ୍ତ ଅଞ୍ଚଳର ତେନ୍ତୁଳିଖୁଣ୍ଟି ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ କେନ୍ଦ୍ରରେ ୨୦୧୦ରେ ମେଡିକାଲ ଅଫିସର ଭାବରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ଡକ୍ଟର କିଶୋର ଚନ୍ଦ୍ର ଦାସ । ଆଗରୁ ବି ଅନେକ ଆସିଥିଲେ, କିନ୍ତୁ ଇଏ ଥିଲେ ସବୁଠୁ ଅଲଗା । ତାଙ୍କ ହାତରେ ଡାକ୍ତରଖାନାର ଚେହେରା ବଦଳି ଯାଇଥିଲା । ସେବାରେ ଲୋକଙ୍କ ଆସ୍ଥା ଜିଣିଥିଲେ ଏହି ୩୨ବର୍ଷୀୟ ଯୁବ ଡାକ୍ତର । ୨୦୧୪ରେ ଏହି ଇଲାକାରେ ଝାଡାବାନ୍ତି ବ୍ୟାପିଥିଲା, ସେତେବେଳେ ଡାକ୍ତର ଦାସ ନିଜ ଟିମ୍ ସହ ଅଣ୍ଟା ଭିଡିଥିଲେ । ଏହା ପରେ ସାରା ବ୍ଲକର ୭୦ହଜାର ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଯେମିତି ଭଗବାନ ପାଲଟି ଯାଇଥିଲେ ।
ବେଙ୍ଗାଳୁରୁର ରାଜୀବ ଗାନ୍ଧୀ ଯୁନିଭରସିଟି ଅଫ୍ ମେଡିକାଲ ସାଇନସ୍ ରେ ଏମ୍ବିବିଏସ୍ କରିଛନ୍ତି ଡକ୍ଟର ଦାସ । ଏବେ ଅସ୍ଥିଶଲ୍ୟ ବିଭାଗରେ ଭୁବନେଶ୍ବରର ଏକ ଘରୋଇ ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ପିଜି କରିବା ପାଇଁ ଡକ୍ଟର ଦାସ ଯାଉଛନ୍ତି । ଗତ ମେ ୩୧ତାରିଖରେ ଥିଲା ତେନ୍ତୁଳିଖୁଣ୍ଟି ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଶେଷ ଦିନ । ଏହି ଖବର ପାଇବା ପରେ ସାରା ଅଞ୍ଚଳରେ ଲୋକ ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ଭାରି ହୃଦୟରେ ତାଙ୍କୁ ବିଦାୟ ଦେବାକୁ । ଏମିତି ଏକ ଭଲ ପାଇଭା ଦେଖି ଡକ୍ଟର ଦାସଙ୍କ ଆଖି ବି ଜକେଇ ଆସିଥିଲା । ସେ କହିଥିଲେ ସୁଯୋଗ ମିଳିଲେ ପୁଣି ତେନ୍ତୁଳିଖୁଣ୍ଟି ଆସିବି ।

Leave a Reply

   Related Posts