Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନାକରେ ବୁଷ୍ଟର ଡୋଜ୍ ପରୀକ୍ଷଣକୁ ଡିସିଜିଆଇର ମଞ୍ଜୁରୀ, ଭାରତ ବାୟୋଟେକ୍ କରିବ କ୍ଲିନିକଲ ଟ୍ରାଏଲ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୬୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୦୫୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୩୬୨୨୬ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ: ବଲୁଚିସ୍ତାନ ଚେକ୍ ପୋଷ୍ଟ ଉପରେ ଆତଙ୍କୀ ହମଲା, ୧୦ ସୈନିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଲ୍ୟାମ୍ପ୍ସ ଏମ୍‌ଡି, ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • ଭି. ଅନନ୍ତ ନାଗେଶ୍ୱରନ ହେବେ ଭାରତର ଆଗାମୀ ମୁଖ୍ୟ ଆର୍ଥିକ ପରାମର୍ଶଦାତା, ଅତିଶୀଘ୍ର ଘୋଷଣା କରିପାରନ୍ତି ସରକାର
  • ||
  • ସୋର : ଦେଶୀ ମଦ ଦୋକାନରେ ପଶି କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ କଟୁରୀରେ ହାଣିଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ଛଡାଇନେଲେ ୭୦ହଜାର ଟଙ୍କା
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଜି : ଚାଲାଣ ବେଳେ ୧୪ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର, ଷ୍ଟେସନ ଯିବା ବାଟରେ ଧରିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୩ ଦିନ ଯାଏଁ ହାଡଭଙ୍ଗା ଶୀତ, ୬ ଜିଲ୍ଲା ବେଶୀ ଥରିବ
  • ||

ଅପହରଣ ପରେ ୯ମାସ ଯାଏଁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ, ୮ମାସର ଗର୍ଭବତୀ ହେବା ପରେ ଇଚ୍ଛା ମୃତ୍ୟୁ ପାଇଁ ନିବେଦନ

5/03/2020 at 7:53 AM

ରାୟସେନ ୫।୩: ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଜୋବରଦସ୍ତ ବିବାହ କରି ୬ ମାସ ଧରି ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିବା ନେଇ ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି । ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ଇଚ୍ଛା ପୂରା ହୋଇଥାଏ ସେତେବେଳେ ସେ ତାଙ୍କ ଶାଳକଙ୍କୁ ବିକ୍ରି କରିଦେଇଥିଲେ । ଯେଉଁଠାରେ ନାବାଳିକ ଜଣଙ୍କ ୩ ମାସ ରହଥିଲେ | ପରେ ଯେତେବେଳେ କୌଣସି ପ୍ରକାରରେ ନାବାଳିକାଙ୍କ ପରିବାରଲୋକ ଏ ସଂପର୍କରେ ଜାଣିବା ପରେ ପୋଲିସ ନିକଟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି | ସେତେବେଳକୁ ନାବାଳିକା ଜଣଙ୍କ ୮ ମାସର ଗର୍ଭବତୀ ଥିଲେ  | ଏବେ ନାବାଳିକା ଜଣଙ୍କ ଇଚ୍ଛାମୃତ୍ୟୁ ପାଇଁ ନିବେଦନ କରୁଛନ୍ତି  | ଏଭଳି ଲଜ୍ଜାଜନକ ଘଟଣା ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ରାୟସେନ୍ ଜିଲ୍ଲାରେ ଘଟିଛି ।

ରାୟସେନ ଜିଲ୍ଲାର ସିଲଓ୍ବାନି ଥାନାରେ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ ହୋଇଛି । ମେ ୨୦୧୯ରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଚନ୍ଦନ ପିପଲିଆରୁ ସଂପୃକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ଏବଂ ତାଙ୍କ ପରିବାର ଡାକ୍ତରଙ୍କ ପାଖକୁ ନେବା ବାହାନାରେ ସିଲଓ୍ବାନୀ ନେଇଯାଇଥିଲେ। ତାପରେ ସେମାନେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଡରାଇ ହାତ ଓ ଗୋଡ ବାନ୍ଧି ଭୋପାଳକୁ ନେଇ ସେଠାରେ ସଂପୃକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ସହ ତାଙ୍କର ବିବାହ କରିଦେଇଥିଲେ ।

ବିବାହ ପରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଭୋପାଳର ଏକ ଅଜଣା ସ୍ଥାନରେ ରଖାଯାଇଥିଲା । ସଂପୃକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ବହୁ ଥର ଦୁଷ୍କର୍ମ କରିଥିଲେ । ନାବାଳିକାଙ୍କର ଦେଖାଶୁଣା କରିବା ପାଇଁ ସଂପୃକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ଶାଳକକୁ ରଖାଯାଇଥିଲା । ଦୁହେଁ ମିଳି ବାରମ୍ବାର ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ସହ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରୁଥିଲେ । ନିର୍ଯାତନା ଦେବା ସହ ତାଙ୍କୁ ବନ୍ଦୀ କରି ରଖିଥିଲେ । ୬ମାସ ପରେ ସଂପୃକ୍ତ ବ୍ୟକ୍ତି ୬ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ତାଙ୍କ ଶାଳକଙ୍କୁ ନାବାଳିକା ଜଣଙ୍କୁ ବିକ୍ରି କରିଦେଇଥିଲେ । ଏତିକି ବେଳେ ନାବାଳିକାଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ଖରାପ ହେବାରୁ ତାଙ୍କୁ ଜଣେ ସଂପର୍କୀୟଙ୍କ ଘରେ ଛାଡିଦେଇଥିଲେ। ଏହାପରେ ସଂପର୍କୀୟ ଜଣଙ୍କ ନାବାଳିକାଙ୍କ ବାପା-ମାଙ୍କୁ ଫୋନ୍ କରି ଡକାଇଲେ । ମାତ୍ର ସେତେବେଳକୁ ନାବାଳିକା ଜଣଙ୍କ ୮ ମାସର ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇଥିଲେ ।

ଯେତେବେଳେ ବାପା-ମା ତାଙ୍କ ପାଖକୁ ଆସିଥିଲେ ଝିଅର ଗୁରୁତ ଅବସ୍ଥା ଦେଖି ତାଙ୍କୁ ଚିହ୍ନି ପାରିନଥିଲେ। କିଛି ଦିନ ପରେ ସିଲଓ୍ବାନୀ ଷ୍ଟେସନରେ ପରିବାର ଲୋକ ଅଭିଯୋଗ କଲେ । ପୋଲିସ ଏକ ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କରିଥିଲା । ଏହାସହ ଗିରଫ ଅଭିଯୁକ୍ତର ବାପା-ମା, ଭାଇଭଉଣୀ ଏବଂ ସାହାଯ୍ୟକାରୀ ସମ୍ପର୍କୀୟଙ୍କ ସମେତ ପୀଡିତାଙ୍କ ଦ୍ବାରା ଅଭିଯୋଗରେ ଦର୍ଶା ଯାଇଥିବା ୧୧ ଜଣଙ୍କୁ ପଚରାଉଚରା ଚାଲିଛି। ପୀଡିତା ନାବାଳିକା ନ୍ୟାୟ ପାଇଁ ନିବେଦନ କରିଛନ୍ତି। ଯଦି ତାଙ୍କୁ ନ୍ୟାୟ ମିଳୁ ନାହିଁ ତେବେ ଇଚ୍ଛାକୁ ମୃତ୍ୟୁ ଦିଆଯାଉ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts