Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦,୩୦୯ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୧୧୫ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ବିନ ନିରାଶ, ଏହି ଖେଳାଳି ହେଲେ ‘ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟର୍ ଅଫ୍‌ ଦି ଇୟର’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୨୯୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୧୧୯୫୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ଅଟୋକୁ ପଛ ପଟୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୬ ଯାଏଁ ରାଜ୍ୟର କିଛି ସ୍ଥାନରେ କୋହଲା ପାଗ ସହ ବର୍ଷା, ସତର୍କ କଲା ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ପାଡୁଆ ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||

ନବଜାତ ଶିଶୁକୁ ବି ଛାଡ଼ିଲାନି କରୋନା : ସଂକ୍ରମିତ ହେବାର ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ମୃତ୍ୟୁ

29/03/2020 at 11:35 AM

ୱାସିଂଟନ ୨୯।୩ : ଆମେରିକାରେ କରୋନା ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ପ୍ରଥମ ଥର ଏକ ନବଜାତ ଶିଶୁର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଶନିବାର ଦିନ ଆମେରିକାର ଚିକାଗୋରେ ମହାମାରୀରେ ସଂକ୍ରମିତ ଏକ ନବଜାତ ଶିଶୁର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଶିଶୁର ପ୍ରକୃତ ବୟସ ପ୍ରକାଶ କରାଯାଇ ନାହିଁ। ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ଦାବି କରିଛି ଯେ ସବୁଠାରୁ କାମ ବୟସ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣା ବିଶ୍ୱରେ ପ୍ରଥମ । ତେବେ ଶିଶୁଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁକୁ ନେଇ ଅନେକ ଦାବି କରାଯାଉଛି । କିଛି ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ନ୍ୟୁ ଇଂଲଣ୍ଡ ଜର୍ଣ୍ଣାଲରେ ଚାଇନାର ଅନୁସନ୍ଧାନକାରୀଙ୍କ ଏକ ଆର୍ଟିକିଲ୍ ପ୍ରକାଶିତ ହୋଇଥିଲା | ଯେଉଁଥିରେ ୧୦ ମାସର ନବଜାତ ଶିଶୁର ମୃତ୍ୟୁ ବିଷୟରେ ଉଲ୍ଲେଖ କରାଯାଇଥିଲା। ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହେବାର ଚାରି ସପ୍ତାହ ପରେ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିବା ସୂଚନା ମିଳିଛି। ସଂକ୍ରମଣ ହେତୁ ଶିଶୁର ଅଙ୍ଗ ବିଫଳ ହୋଇଯାଇଥିଲା ।

ରାଜ୍ୟପାଳ ଜେ.ବି ପ୍ରିଜକର ଏକ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ୨୪ ଘଣ୍ଟା ପୂର୍ବରୁ ନବଜାତ ଶିଶୁର କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମଣ ହୋଇଥିଲା। ତାଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଖବର ସେ ଦୋହଲି ଯାଇଛନ୍ତି । ଶିଶୁ ମୃତ୍ୟୁର ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ତଦନ୍ତ ଜାରି ରହିଛି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମୁଁ ଜାଣେ ନବଜାତ ଶିଶୁର ମୃତ୍ୟୁ ଖବର କେତେ ଯନ୍ତ୍ରଣାଦାୟକ ହୋଇପାରେ। ପୁରା ପରିବାର ପାଇଁ ଏହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁଃଖଦ ସମୟ, ପରିବାର ବର୍ଷେ ଧରି ଶିଶୁର ଆଗମନ ଆନନ୍ଦକୁ ନେଇ କେତେ ସ୍ବପ୍ନ ଦେଖିଥାଏ |

   Related Posts