ori homes
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି ପବିତ୍ର ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ଭଉଁରୀ : ଅଖ ଚକ ଡେରା ନୀତି ସଂପନ୍ନ
  • ||
  • କୁତବ ମୀନାର ପରିସରରେ ଖନନ ସହ ଆଇକନୋଗ୍ରାଫି କରିବାକୁ ଏଏସ୍‌ଆଇକୁ ସଂସ୍କୃତି ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ସ୍ୱିଜରଲାଣ୍ଡରେ ବିଶ୍ୱ ଅର୍ଥନୈତିକ ମଞ୍ଚର ବାର୍ଷିକ ସମ୍ମିଳନୀ : ମହାମାରୀରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ ବାଟ ବାହାର କରିବେ ବିଶ୍ୱନେତା
  • ||
  • ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ରନ୍ ଅପ୍ ଯାଞ୍ଚ କଲେ ଅର୍ଜୁନ ତେନ୍ଦୁଲକର : କିନ୍ତୁ ଚୂଡାନ୍ତ ଏକାଦଶରେ ମିଳିଲାନି ଏଣ୍ଟ୍ରି
  • ||

ଛତିଶଗଡ଼ ମାଓପ୍ରବଣ ସୁକମା ଜିଲ୍ଲାରେ ଏସ୍‌ପି ହେଲେ ୪ ବର୍ଷ ଝିଅ

27/05/2020 at 9:59 PM

ସୁକୁମା୨୭/୫: ଛତିଶଗଡ଼ର ଏକ ୪ ବର୍ଷର ଝିଅ ଏବେ ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଦୃଷ୍ଟି ଆକର୍ଷଣ କରିଛନ୍ତି। ଏପରିକି ତାଙ୍କୁ ଗୋଟିଏ ଦିନ ପାଇଁ ସୁକମା ଜିଲ୍ଲାର ଏସପି ଭାବେ ଅଧିଷ୍ଠିତ କରାଯାଇଥିଲା। କିଏ ଏହି ଝିଅ କାହିଁକି ଆରାଧ୍ୟା ହେଲା ସୁକମା ଏସପି ଜାଣନ୍ତୁ।

୪ ବର୍ଷର ଝିଅ ହେଲେ ଏସ୍‌ପି । ମାଓବାଦୀ ଅଧ୍ୟୁଷିତ ଛତିଶଗଡ଼ର ସୁକମା ଜିଲ୍ଲାର ଏସ୍‌ପି ହୋଇଛି ୪ ବର୍ଷର ଝିଅ ଆରାଧ୍ୟା ଚାଣ୍ଡକ । ଯେଉଁ ବୟସରେ ପିଲାମାନେ ଖେଳି ବୁଲି ଦୁଷ୍ଟାମୀ କରିବା କଥା ସେହି ବୟସରେ ସେ ପୁଣି ସୁକମାର ଏସ୍‌ପି । ଦିନକ ପାଇଁ ହେଲେ ମଧ୍ୟ ଏହା କମ୍‌ ବଡ଼ ସଫଳତା ନୁହେଁ । ଆଉ ତା ପଛରେ କାରଣ ହେଉଛି କରୋନା ସଚେତନତା ନେଇ ଭାଇରାଲ୍ ହୋଇଥିବା ଆରାଧ୍ୟାଙ୍କ ଭିଡିଓ । ଏତେ କୁନି ବୟସରେ ସେ କରୋନା ମହାମାରୀକୁ ନେଇ ଏତେ କଥା ବୁଝିସାରିଛି ଯାହାକି ଅନେକ ବୟସ୍କ ଲୋକ ମଧ୍ୟ ବୁଝିପାରୁନାହାନ୍ତି । ଆଉ ଆରାଧ୍ୟାର ଭିଡିଓ ଦେଖି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ବି ଅଭିଭୂତ ହୋଇଛନ୍ତି।  କରୋନା କବଳରୁ ରକ୍ଷା ପାଇବାର ଆରାଧ୍ୟ ଦେଇଛି ୫ଟି ଟିପ୍‌ସ ।

କୁନି ଝିଅ ଆରାଧ୍ୟାର କରୋନା ସଚେତନତା ଭିଡିଓ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ବେଶ୍ ଭାଇରାଲ ହୋଇଛି । ଏହା ଏତେ ଭାଇରାଲ୍ ହୋଇଛି ଯେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଛତିଶଗଡ଼ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଭୂପେଶ ବାଘେଲ ତାଙ୍କର ପ୍ରଶଂସା କରି ଟ୍ବିଟ୍‌ କରିଛନ୍ତି । ।ସୁକମା ଏସ୍‌ପି ଏହି ୪ ବର୍ଷର କୁନି ଝିଅକୁ ନିଜ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟକୁ ଡାକି ସମ୍ମାନୀତ କରିଛନ୍ତି ।ତାଙ୍କୁ ମାନପତ୍ର ଦେବା ସହିତ ନିଜ ଚେୟାରରେ ବସାଇ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧିତ କରିଥିଲେ ।

ସିନେମାର କାହାଣୀ ଭଳି ଦିନକ ପାଇଁ ସୁକମା ଏସ୍‌ପି ବନିଯାଇଛନ୍ତି ଆରାଧ୍ୟା ଚାଣ୍ଡକ୍‌ ।  ଆଉ ଏଥିଯୋଗୁଁ ଆରାଧ୍ୟାଙ୍କୁ ମିଳିଛି ବଡ଼ ପ୍ରାଇଜ୍‌ । ଶୁଣନ୍ତୁ ଏସପି ଆରାଧ୍ୟା କଣ କହୁଛନ୍ତି।  ଏସପି ଆରାଧ୍ୟା ଏବେ କରୋନା ମୁକାବିଲାର ବ୍ରାଣ୍ଡ ଆମ୍ବାସାଡର। ଯଦି କରୋନା କହରରେ ଆପଣ  କିଛି ଅବହେଳା କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆରାଧ୍ୟା କଥା ନିଶ୍ଚୟ ଭାବନ୍ତୁ।  

   Related Posts