Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ରେ ଉଡିଲା ଚେନ୍ନାଇର ବିଜୟ ବାନା, କେକେଆରକୁ ୨୭ ରନରେ ହରାଇ ଚତୁର୍ଥ ଥର ଚାମ୍ପିଅନ
  • ||
  • ପଞ୍ଜାବ କଂଗ୍ରେସର ଅଧିନାୟକ ରହିବେ ସିଦ୍ଧୁ, ରାହୁଲଙ୍କୁ ଭେଟିବା ପରେ ଫେରାଇ ନେଲେ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର
  • ||
  • ସିଙ୍ଘୁ ବର୍ଡରରେ ଜଣେ ନିହଙ୍ଗଙ୍କ ଆତ୍ମ ସମର୍ପଣ, ଯୁବକଙ୍କ ହତ୍ୟାର ୧୫ ଘଣ୍ଟା ପରେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ପ୍ରଥମ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ପଣ୍ଡାଲ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଆକ୍ରମଣ ମଧ୍ୟରେ ବାଂଲାଦେଶ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଭାରତକୁ ଦେଲେ ଏହି ପରାମର୍ଶ
  • ||
  • ପୁଞ୍ଛରେ ଯବାନ-ଆତଙ୍କବାଦୀ ମୁହାଁମୁହିଁ, ୫ଦିନରେ ୭ ଯବାନ ସହିଦ: ରାଜପଥ ବନ୍ଦ, ଅପରେସନ୍ ଜାରି
  • ||
  • ଅକ୍ଟୋବର ୨୧ରୁ ଏକାଦଶ, ୨୫ରୁ ଖୋଲିବ ଅଷ୍ଟମ ଶ୍ରେଣୀ: ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ୨୫୦ ଲିଟର ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ୫ ଗିରଫ
  • ||
  • ଅଭାବନୀୟ ଘଟଣା: ଯୁବକଙ୍କ ଗଳା କାଟି ବିଭତ୍ସ ହତ୍ୟା, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ତେଲକୋଇ ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ : ଘଉଡାଇଲା ବେଳେ ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ସାଇକେଲରେ ଯାଉଥିଲେ କକା-ପୁତୁରା, ଟାଣି ଆଣି ଦଳିଦେଲା ହାତୀ
  • ||

ଚିଲିକା କୂଳରେ ବାଲିରେ ଫସିଥିବା ଜାହାଜକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବ ଏମ୍‌ଭି ଚିତା- ଉଚ୍ଚ ଜୁଆର ଯୋଗୁଁ ପ୍ରଥମ ପ୍ରୟାସ ଫେଲ୍‌ ମାରିଲା

15/09/2019 at 6:54 PM

କୃଷ୍ଣପ୍ରସାଦ୧୫।୦୯- ଚିଲିକା ରାଜହଂସ ନିକଟରେ ଫସିରହିଥିବା ମାଲେସିଆ ଜହାଜକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବା ପାଇଁ  ସିଙ୍ଗାପୁର ରୁ ଆସିଥିବା ଏମ୍‌ଭି ଚିତା ଜାହାଜ ଆଜି ଉଦ୍ଧାର କରି ପାରିଲା ନାହିଁ ।ଜାହାଜରେ ଚଢିଥିବା ବାଲିକୁ ଜେସିବି ମାଧ୍ୟମରେ କାଢ଼ିବା ପ୍ରକ୍ରିୟା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା ।ସେପଟେ ଉଚ୍ଚ ସମୁଦ୍ରର ଉଚ୍ଚ ଜୁଆର ଯୋଗୁଁ ପୁଣି ଜାହାଜ ରେ ବାଲି ଚଢ଼ିଗଲା ।ସିଙ୍ଗାପୁର ଜାହାଜ ଏମ୍‌ଭି ଚିତା ମାଲେସିଆ ଜାହାଜକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିପାରିବ କି ନାହିଁ ତାହା ଏବେ ଚିନ୍ତା ବଢାଇଛି ।

ଫେଲ୍ ମାରିଲା ଏମ୍‌ଭି ଚିତା । ଚିଲିକା ରାଜହଂସରେ ଫସି ରହିଥିବା ଜାହାଜକୁ ଉଦ୍ଧାର କରିବାରେ ଫେଲ୍ ମାରିଛି ସିଙ୍ଗାପୁରରୁ ଆସିଥିବା ଜାହାଜ ଏମ୍‌ଭି ଚିତା । ୩୭ ଦିନ ଧରି ଫସି ରହିଥିବା ଜାହାଜ ଜେନହାଓ୍ବା-୩୨ ରବିବାର ମାଲେସିଆ ଫେରିଯିବ ବୋଲି ଆଶା କରାଯାଉଥିଲା ।

କିନ୍ତୁ ଏହି ଆଶାକୁ ଧୂଳିସାତ୍ କରିଦେଇଛି ସମୁଦ୍ର ଲହଡି । ଫେଲ୍ ମାରିଛି ଏମ୍‌ଭିଚିତାର ସବୁ ଉଦ୍ୟମ । ନିରାଶ ହୋଇଛନ୍ତି ଉଦ୍ଧାରକାରୀ । ଜେନହାଓ୍ବା-୩୨କୁ ଟାଣି ନେବାକୁ ସକାଳ ୭ ରୁ ଉଦ୍ୟମ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲା ଏମ୍‌ଭି ଚିତା । ଦଉଡି ସଂଯୋଗ ସହ ଜେସିବି ସହାୟତାରେ ଫସିରହିଥିବା ଜାହାଜରୁ ବାଲି କଢା ଯାଇଥିଲା । କିନ୍ତୁ ଉଚ୍ଚ ଜୁଆର ଯୋଗୁଁ ପୁଣି ଜାହାଜରେ ବାଲି ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଯାଇଥିଲା ।

ଗତ ଅଗଷ୍ଟ ୯ରୁ ଚିଲିକା ଉପକୂଳ ରାଜହଂସରେ ଅଟକି ରହିଛି ଲାମାଲେସିଆ ଜାହାଜ ଜେନହାଓ୍ବା-୩୨ । ଅଚଳ ଜାହାଜକୁ ଟାଣି ନେବାକୁ ଶନିବାର ସିଙ୍ଗାପୁରରୁ ଆସି ପହଞ୍ଚିଥିଲା ଜାହାଜ ଏମ୍‌ଭି ଚିତା ।

ତେଲ ଲିକ୍ ଆଶଙ୍କାରେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ ଜାହଜରୁ ତେଲ କାଢି ନେବା ସହ ଅପସାରଣ ପାଇଁ ସିପିଂ ଏଜେଣ୍ଟ ଓ ଜାହାଜ କର୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଥିଲେ । ତୁରନ୍ତ ମାଲେସିଆ ଜାହାଜକୁ ରାଜହଂସରୁ ହଟେଇବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ମତ୍ସଜୀବୀ ।

 ଏଏମ୍‌ଭି ଚିତା ମାଲେସିଆ ଜାହାଜକୁ ଟାଣି ନେବାରେ ସକ୍ଷମ ହେବ କି ନାହିଁ ତାକୁ ନେଇ ଦେଖାଯାଇଛି ସନ୍ଦେହ ।

   Related Posts