Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବୈଠକ ପରେ ବୈଠକ କିନ୍ତୁ ଫଳ ଶୂନ ! ୧୯’ରେ ପୁଣି ଚାଷୀ-ସରକାର ଆଲୋଚନା
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ବ୍ୟବସାୟୀଙ୍କ ଘରୁ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କାର ସୁନା-ଗହଣା ଲୁଟ, ୩ ଲୁଟେରା ଗିରଫ
  • ||
  • ବ୍ରିସବେନ୍ ଟେଷ୍ଟ୍ : ପ୍ରଥମ ଦିନରେ ଲାବୁସେନଙ୍କ ଶତକ, କଙ୍ଗାରୁ ଟିମ୍ ୨୭୪/୫
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର: ଗୁରୁତର-ଗର୍ଭବତୀ-ହସ୍ପିଟାଲରେ ଆଡମିଟ୍‌ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ଦିଆଯିବ ନାହିଁ ଟିକା, ପରିବାର କଲ୍ୟାଣ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଡାକ୍ତର ବିଜୟ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ଶ୍ରମିକମାନଙ୍କ ସହ ମିଶି ମାଟି ଖୋଳିଲେ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରକଳ୍ପ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଦୁଇ ଜଣ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୮୯୮ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଚିଲିକାରେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଫ୍ଲୋରା ଫୋନା ସର୍ଭେ
  • ||
  • ଯାଜପୁର ଶିଶୁ ନିଖୋଜ ଘଟଣା: ନିଖୋଜ ପିହୁ ପରିବାରକୁ ଭେଟିଲେ ଏସ୍‌ପି ରାହୁଲ ପି.ଆର
  • ||
  • ନକଲି ସାମଗ୍ରୀର ପେଣ୍ଠସ୍ଥଳୀ ପାଲଟିଛି କଟକ, ପୁଣି ଅପମିଶ୍ରିତ ଗୁଣ୍ଡି ଜବତ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ: ଅଜଣା ଜନ୍ତୁ ଆତଙ୍କ, ଭୟଭୀତ ଅବସ୍ଥାରେ ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକେ
  • ||

ସପରିବାର ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମ ଗ୍ରହଣ କଲେ ମୁସଲମାନ ଯୁବକ ; ଶହଜାଦରୁ ହେଲେ ସଞ୍ଜୁ, କହିଲେ ସ୍ବପ୍ନରେ ଆସୁଥିଲେ ଶ୍ରୀରାମ

2/11/2018 at 4:48 PM

ଶାମଲି ୨|୧୧: ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶ ଶାମଲିରେ ଜଣେ ମୁସଲମାନ ଯୁବକ ଧର୍ମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିଛନ୍ତି । ସେ ସପରିବାର ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ରାତିରେ ତାଙ୍କ ସ୍ବପ୍ନରେ ପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀରାମ ଆସୁଥିଲେ । ଯେଉଁଥିପାଇଁ ସେ ଧର୍ମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିବା ସହ ମନ୍ଦିରରେ ପୂଜାପାଠ କରିଛନ୍ତି । ଯୁବକ ଜଣଙ୍କ ତାଙ୍କ ପରିବାର ସହ ଶାମିଲର ଜିଲ୍ଲା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟଙ୍କ ନିକଟରେ ଧର୍ମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରି ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମ ଗ୍ରହଣ କରିବା ସହ ପୂଜାପାଠ କରିବାର ଅନୁମତି ମଧ୍ୟ ନେଇଛନ୍ତି ।

ଶାମିଲ ଜନପଦର ସଦର କୋତଓ୍ବାଲି ଅଞ୍ଚଳରେ ଘଟିଛି ଏହି ଘଟଣା । ହରେନ୍ଦ୍ରନଗରରେ ରହୁଥିବା ଶହଜାଦ ନାମକ ଯୁବକ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି । ସେ ନିଜର ନାମ ଶହଜାଦରୁ ସଞ୍ଜୁ ରଖିଛନ୍ତି । ଶହଜାଦ ଓରଫ ସଞ୍ଜୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ, କିଛି ଦିନ ହେବ ପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀରାମ ତାଙ୍କ ସ୍ବପ୍ନରେ ଆସୁଥିଲେ ଏବଂ ତାଙ୍କୁ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ କହୁଥିଲେ । ଏହି କାରଣରୁ ସେ ପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀରାମଙ୍କ ନାମ ନେଇ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ।

ଶହଜାଦ ଗୁରୁବାର ଦିନ ନିଜ ପରିବାର ସହ ଜିଲ୍ଲା ମାଜିଷ୍ଟ୍ରେଟ୍ ଅଫିସରେ ପହଞ୍ଚି ଥିଲେ । ପ୍ରାର୍ଥନା ପତ୍ର ଦେଇ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ ଅନୁମତି ଦେବାପାଇଁ ଅନୁରୋଧ କରିଥିଲେ । ଶହଜାଦ କହିଛନ୍ତି ଯେ ତାଙ୍କ ପୂର୍ବପୁରୁଷ ହିନ୍ଦୁ ଥିଲେ । ସେମାନଙ୍କୁ କିଛି ଲୋକ ମିଳିମିଶି ମୁସଲମାନ ଧର୍ମ ଗ୍ରହଣ କରାଇଦେଇଥିଲେ । ସେ ପୁଣି ଥରେ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମ ଗ୍ରହଣ କରିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀରାମଙ୍କୁ ସେ ନିଜର ଇଷ୍ଟ ଦେବତା ମାନିଛନ୍ତି । ସେ ଏବେଠାରୁ ହିନ୍ଦୁ ଧର୍ମର ରୀତିନୀତି ଅନୁସାରେ ଜୀବନ ଅତିବାହିତ କରିବେ । ସଞ୍ଜୁ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଥିବା ଶିବ ମନ୍ଦିରରେ ପୂଜାଅର୍ଚ୍ଚନା ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ ।  ଭଗବାନ ଶିବ ଏବଂ ଶ୍ରୀରାମଙ୍କ ନାମ ସଂକୀର୍ତ୍ତନ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ ।

   Related Posts