Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଚର ହାଇଦର ଗିରଫ ।। ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ ।। ପୋଲିସ କମିଶନର ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀଙ୍କ ସୂଚନା ।। ଏପ୍ରିଲ ୧୦ରେ କଟକ ଏସସିବି ମେଡିକାଲ କଲେଜ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା ଫେରାର
  • ||
  • ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟକୁ ବସ ସେବା ବନ୍ଦ, ୫୦ ପ୍ରତିଶତ କର୍ମଚାରୀରେ ଚାଲିବ ସରକାରୀ ଅଫିସ, କୋଚିଂ ସେଣ୍ଟରରେ ଅଫ୍‌ଲାଇନ୍‌ କ୍ଲାସ୍‌ ମନା । ବିବାହ ପାଇଁ ସର୍ବାଧିକ ୫୦ ଜଣ ଏବଂ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ଅତିବେଶୀରେ ୨୦ ଜଣଙ୍କୁ ଅନୁମତି
  • ||
  • ବାକି ୨୦ ଜିଲ୍ଲାର ସହରାଞ୍ଚଳରେ କାଲିଠୁ ନାଇଟ୍‌ କର୍ଫ୍ୟୁ
  • ||
  • ଛତିଶଗଡ଼ ସୀମାନ୍ତ ୧୦ ଜିଲ୍ଲାର ସହରାଞ୍ଚଳରେ ବଦଳିଲା ନାଇଟ୍‌ କର୍ଫ୍ୟୁ ସମୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଫେରିଲା କୋଭିଡ୍‌ କଟକଣା
  • ||
  • ୨୧ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷଣ ଦାୟିତ୍ୱ
  • ||
  • ୨୧ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ କୋଭିଡ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ବୈତରଣୀ ନଦୀରେ ବୁଡି ଭାଇ-ଭଉଣୀଙ୍କ ସଲୀଳ ସମାଧି, ପିଉସୀଙ୍କ ଘରୁ ଫେରିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାନିଲେନି କୋଭିଡ୍ ନିୟମ, ସିଲ୍ ହେଲା ଦୋକାନ
  • ||
  • ଧର୍ମଗଡ : ଧର୍ମଗଡ ବଣିକ ସଂଘର ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି, ଶନିବାର ଓ ରବିବାର ସଂପୂର୍ଣ୍ଣ ବନ୍ଦ ରହିବ ସହର
  • ||

୧୬୦୦କିଲୋ ଓଜନର ମଇଁଷି ପ୍ରତିଦିନ ପିଇଥାଏ ୧୦କିଲୋ କ୍ଷୀର , ଖାଇଥାଏ ୨ଡଜନ କଦଳୀ : ପଢ଼ନ୍ତୁ ପୂରା ଖବର

31/10/2019 at 5:28 PM

ହାଇଦ୍ରାବାଦ ୩୧/୧୦: ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ଆୟୋଜିତ ପଶୁମେଳାରେ ଦେଶ ବ୍ୟାପି ଭିନ୍ନ ଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରୁ ପଶୁ ଆସୁଛନ୍ତି। ଏହି ସବୁ ପଶୁମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ହରିୟାଣାରୁ ଆସିଥିବା ମଇଁଷି ସରତାଜ ମେଳାରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ଆକର୍ଷଣର କେନ୍ଦ୍ରବିନ୍ଦୁ ପାଲଟିଥିଲା। ସରତାଜର ଉଚ୍ଚତା ୭ଫୁଟ ହୋଇଥିବାବେଳେ ମୁଣ୍ଡରୁ ଲାଞ୍ଜ ଯାଏଁ ଏହାର ଉଚ୍ଚତା ପାଖାପାଖି ୧୫ଫୁଟ।

ହାଇଦ୍ରାବାଦର ନାରାୟଣଗୁଡ଼ାରେ ଆୟୋଜିତ ଏହି ମେଳା​‌ରେ ସରତାଜକୁ ଦେଖିବା ପାଇଁ ଦୂର ଦୂରାନ୍ତରୁ ଲୋକ ଆସୁଥିଲେ। ହାଇଦ୍ରାବାଦର ପୋଲିସ କମିଶନର ଅଞ୍ଜନି କୁମାର ମଧ୍ୟ ମଇଁଷିର ଚେହେରା ଦେଖି ଚମକି ଯାଇଥିଲେ। ସେ ସରତାଜ ସହ ଫଟୋ ଉଠାଇଥିଲେ।

କୁହାଯାଇଛି ସରତାଜକୁ ଗତ ବର୍ଷ ମଧ୍ୟ ଏହି ମେଳାରେ ୧.୨୫ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ପୁରସ୍କାର ମିଳିଥିଲା। ଏହି ମଇଁଷିଟି ମୁରାହ ପ୍ରଜାତିର। ହରିୟାଣାରେ ସରତାଜ ଏବେ ଯାଏଁ ୨୫ଟି ପୁରସ୍କାର ଜିତି ସାରିଛି।

ସରତାଜର ଦେଖାଶୁଣା କରୁଥିବା ଶଙ୍କର ଯାଦବ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହାର ଓଜନ ୧.୬ଟନ୍ ଅର୍ଥାତ୍ ୧୬୦୦କିଲୋ । ଏହାକୁ ପ୍ରତିଦିନ ୭ପ୍ରକାରର ଡାଲି,୧ କିଲୋ ଡ୍ରାଏଫ୍ରୃଟ,୧୦ଲିଟର କ୍ଷୀର,୨ ଡଜନ କଦଳୀ ଦିଆଯାଇଥାଏ। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ପ୍ରତିଦିନ ୫କିଲୋମିଟର ବୁଲାଯାଇଥାଏ।

ପ୍ରତିଦିନ ୨ଥର ସରତାଜକୁ ତେଲ ମାଲିସ୍ କରାଯାଇଥାଏ। ଏହାକୁ କିଣିବା ପାଇଁ ଅନେକ ଲୋକ ଆସି ସାରିଛନ୍ତି,କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ବିକିବାକୁ ଚାହଁନ୍ତି ନାହିଁ।

   Related Posts