Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ହାତ ଟେକିଦେଲେ ବାଚସ୍ପତି, କହିଲେ- ଯଦି ସବୁ ସଦସ୍ୟ ଗୃହ ଚଲାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ନୁହଁନ୍ତି, ତେବେ ମୁଁ କ’ଣ କରିବି ?
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ପ୍ରସଙ୍ଗ : ଆସନ୍ତା ୧୦ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ଛାତ୍ର କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ପରଲୋକରେ ପଦ୍ମଶ୍ରୀ ନନ୍ଦ ସାର୍, ୧୦୪ ବର୍ଷରେ ଚିକିତ୍ସାଧୀନ ଅବସ୍ଥାରେ ଦେହାନ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରିପୋର୍ଟ ଆସିବା ପରେ ନିୟମ ଅନୁସାରେ ଚାଷୀଙ୍କୁ କ୍ଷତିପୂରଣ ଦିଆଯିବ : ମନ୍ତ୍ରୀ ସୁଦାମ ମାରାଣ୍ଡି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଡିଏ ଫେରାଇବ ସର୍ବକ୍ଷମା ଯୋଜନାର ଅଧିକ ଫାଇନ୍, ଆବେଦନର ଶେଷ ତାରିଖ ୧୦ ଡିସେମ୍ବର
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଭିଜିଲାନ୍ସ ହାତରେ ଧରାପଡିଲେ ନିର୍ବାହୀ ଯନ୍ତ୍ରୀ, ବିଲ୍ କରାଇ ଦେବାକୁ ଠିକାଦାରଙ୍କଠୁ ନେଉଥିଲେ ୧୦ ହଜାର
  • ||
  • ଟିଟିଲାଗଡ : ପୁରୀ-ଅଜମେର ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ନିଆଁ, ଟ୍ରାକ୍‌ରେ ବ୍ରେକ୍ ଘସି ହୋଇ ଧୂଆଁ ବାହାରୁଥିଲା
  • ||
  • ରୋହିଙ୍ଗ୍ୟା ବିରୋଧୀ ହିଂସା ପାଇଁ ଫେସବୁକ ଦାୟୀ ! ୧୫୦ ବିଲିୟନ ପାଉଣ୍ଡର କ୍ଷତିପୂରଣ ଦେବାକୁ ମାମଲା
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇଚ୍ଛା ମୃତ୍ୟୁ ଆବେଦନକାରୀଙ୍କୁ ସାହା ହେଲା BSKY, ଯୋଜନାରେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ତୁରେଇକେଲା ବ୍ଲକରେ ମାତିଲେ ୩୦ ଟିକିଆ ହାତୀପଲ, ଭାଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଛପର
  • ||

କରୋନା ପରେ ଆମେରିକାରେ ମାତିଛି ଭୟଙ୍କର ମର୍ଡର୍ ହର୍ନେଟ୍, ଏହି ବିଷାକ୍ତ ପୋକ ପ୍ରତିବର୍ଷ ଜାପାନରେ ଅତିକମରେ ନିଏ ୫୦ ଜୀବନ

4/05/2020 at 6:27 PM

ଓ୍ୱାଶିଂଟନ, ୦୪|୦୫ :  କରୋନା ଭାଇରସ ଦ୍ୱାରା ସର୍ବାଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଥିବା ଆମେରିକା ପାଇଁ ଆଉ ଏକ ବଡ ବିପଦ ଆସିଛି । ସବୁଠାରୁ ଶକ୍ତିଶାଳୀ ଦେଶ କୁହାଯାଉଥିବା ଆମେରିକା ପାଇଁ ଘନେଇଛି ନୂଆ ବିପଦ । ସେଠାରେ ଏକ ପ୍ରକାର ମାରାତ୍ମକ ପୋକଙ୍କ ଉତ୍ପାତ ବଢିଯାଇଛି । ପ୍ରଥମ ଥର ପାଇଁ ସେଠାରେ ଏସିଆର ସବୁଠାରୁ ବଡ ହର୍ନେଟ୍ ପୋକ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଏହାକୁ ମର୍ଡର୍ ହର୍ନେଟ୍ ମଧ୍ୟ କୁହାଯାଏ ।

ସିଏନଏନର ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ, ବୈଜ୍ଞାନିକମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଓ୍ୱାଶିଂଟନରେ ଏହି ମର୍ଡର୍ ହର୍ନେଟ୍ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଏମାନେ ମଣିଷଙ୍କୁ କ୍ଷତାକ୍ତ କରିଦିଅନ୍ତି । ଏପରିକି ଏହି ପୋକଙ୍କ ଆକ୍ରମଣରେ ଲୋକମାନେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ମଧ୍ୟ ପୂର୍ବରୁ ନଜିର ରହିଛି । ଏମାନେ ମହୁମାଛିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ମାରିପକାନ୍ତି ।

ମହୁଚାଷୀମାନେ କହିଚନ୍ତି ଯେ, ସେମାନେ ବହୁତ ମୃତ ମହୁମାଛି ପଡିଥିବା ଦେଖିଛନ୍ତି । ଓ୍ୱାଶିଂଟନ ଷ୍ଟେଟ୍ ୟୁନିଭର୍ସିଟିର କହିବାନୁସାରେ, ଏହି ହର୍ନେଟ୍ ୨ ଇଞ୍ଚରୁ ଅଧିକ ବଡ ହୋଇଥାନ୍ତି । ଏହା ବିଶ୍ୱର ସବୁଟାରୁ ବଡ ହର୍ନେଟ୍ । ଏହା ଅନେକ ଥର ଡଙ୍କ ମାରିବା ଦ୍ୱାରା ମଣିଷ ମଧ୍ୟ ମୃତ୍ୟୁମୁଖରେ ପଡିଥାଏ । ଏହି ପୋଲ ଅଳ୍ପ ସମୟରେ ମହୁମାଛିଙ୍କୁ ମାରି ଦେଇଥାଏ । ଏହି ପୋକର ବିଷ ମଣିଷ ମାଂସକୁ ମଧ୍ୟ କ୍ଷତାକ୍ତ କରିଦିଏ ।

ଏହି ମର୍ଡର୍ ହର୍ନେଟ୍ ବାରମ୍ବାର ଡଙ୍କ ମାରଲେ ମଣିଷଙ୍କ ସ୍ନାୟୁତନ୍ତ୍ର ବନ୍ଦ ହୋଇପାରେ । ଆଲର୍ଜିକ୍ ଇନଫେକ୍ସନ ମଧ୍ୟ ହୋିପାରେ । ଜାପାନରେ ପ୍ରତି ବର୍ଷ ଏହି ପୋକ ହାରାହାରି ୫୦ରୁ ୭୦ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନ ନେଇଥାଏ ।

   Related Posts