Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବଜେଟ୍ ଅଧିବେଶନ: ଜାନୁଆରୀ ୩୧ରେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତିଙ୍କ ଅଭିଭାଷଣ, ଫେବୃଆରୀ ୧ରେ ଉପସ୍ଥାପନ ହେବ ବଜେଟ୍
  • ||
  • IPL 2022: ନିଜ ଟିମ୍‌ର ନାମ ଘୋଷଣା କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି, ରଖିଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ସୁପର ଜିଆଣ୍ଟ୍ସ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦,୩୦୯ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୩୧୧୫ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ବିନ ନିରାଶ, ଏହି ଖେଳାଳି ହେଲେ ‘ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟର୍ ଅଫ୍‌ ଦି ଇୟର’
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୫କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୨୯୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୧୧୯୫୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ଅଟୋକୁ ପଛ ପଟୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୨୬ ଯାଏଁ ରାଜ୍ୟର କିଛି ସ୍ଥାନରେ କୋହଲା ପାଗ ସହ ବର୍ଷା, ସତର୍କ କଲା ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଲମତାପୁଟ : ପାଡୁଆ ପୋଲିସକୁ ସଫଳତା, ୨୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ
  • ||

କେରଳ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଝିଅ ବାହାଘରରେ ହତ୍ୟାକାରୀ ଅଭିଯୁକ୍ତର ଉପସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ବିବାଦ, ଜୋର ଧରିଲା ରାଜନୀତି

15/06/2020 at 8:18 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୫।୦୬: କେରଳର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପିନାରାଇ ବିଜୟନଙ୍କ ଝିଅ ଭିନାଙ୍କ ବିବାହ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ନେଇ ଏବେ ବଡ ବିବାଦ ମୁଣ୍ଡ ଟେକିଛି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଝିଅଙ୍କ ଏହି ବିବାହରେ ହତ୍ୟା ମାମଲାର ଜଣେ ଦୋଷୀ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ବିରୋଧୀ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ସୁରକ୍ଷାକୁ ନେଇ ଏହା ଏକ ଗମ୍ଭୀର ମାମଲା। ଜଣେ ହତ୍ୟାକାରୀ କେମିତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଝିଅଙ୍କ ବିବାହ ସମାରୋହରେ ଉପସ୍ଥିତ  ହେଉଛି ତାକୁ ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉତ୍ତର ଦିଅନ୍ତୁ ବୋଲି ବିଜେପି କହିଛି।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସରକାରୀ ବାସଭବନରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପିନାରାଇଙ୍କ ଝିଅ ଭିନା ବିଜୟନଙ୍କ ବିବାହ ସିପିଆଇ(ଏମ)ର ଯୁବ ମୋର୍ଚ୍ଚା ସଭାପତି ପିଏ ମହମ୍ମଦ ରିୟାସଙ୍କ ସହିତ ନିରାଡମ୍ବର ସହକାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। କରୋନାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ବିବାହ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ବହୁତ ଛୋଟ ଆକାରରେ କରାଯାଇଥିଲା। ହେଲେ ବିବାଦ ସେତେବେଳେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଯେବେ ବିବାହ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଫଟୋ ଭାଇରାଲ ହେଲା। ଫଟୋରେ ମହମ୍ମଦ ହାସିମଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ହାସିମ ଜଣେ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର ଅଭିଯୁକ୍ତ। ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡରେ ଜେଲ୍‌ରେ ଥିଲେ ଏବଂ ପାରୋଲରେ ବାହାରକୁ ଆସିଛନ୍ତି। ତେଣୁ ଜଣେ ହତ୍ୟାକାରୀ ବିବାହ ସମାରୋହକୁ କେମିତି ଗଲେ ତାକୁ ନେଇ ବିଜେପି ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଯାଇଛି।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ୨୦୧୭ରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ମାମଲାରେ ହାସିମଙ୍କୁ ୭ ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌ ଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ କରିଛି। କେମିତି ଜଣେ ହତ୍ୟାକାରୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସରକାରୀ ବାସଭବନକୁ ଆସି ପାରୁଛି ଏବଂ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଫଟୋ ଉଠାଉଛି ? ସୁରକ୍ଷାରେ ଏହା  ବହୁତ  ବଡ ତ୍ରୁଟି ବୋଲି ବିଜେପି ମୁଖପାତ୍ର ସନ୍ଦିପ ଓ୍ଵାରିୟର କହିଛନ୍ତି।

ହାସିମ କହିଛନ୍ତି, ସେ ରିୟାସଙ୍କ ନିକଟତର ବନ୍ଧୁ ଏବଂ ସେ ପାରୋଲ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରି ନାହାନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ସିପିଏମ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ, ସୁରକ୍ଷାକୁ ନେଇ ଏତେ ବଡ ତ୍ରୁଟିରେ ଅନେକ ନେତା ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଖୋଦ୍ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପିନାରାଇଙ୍କ ହାତରେ ଗୃହ ବିଭାଗ ରହିଛି।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ବିବାହ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ୩୦ରୁ କମ ଲୋକ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଅନଲକ୍‌-୧ ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌ ଅନୁଯାୟୀ ସର୍ବାଧିକ ୫୦ ଜଣ ବିବାହ ସମାରୋହରେ ସାମିଲ ହୋଇ ପାରିବେ। ଭୀନା ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଏକ୍ସାଲୋଜିକ ସଲ୍ୟୁସନ ପ୍ରାଇଭେଟ୍ ଲିମିଟେଡ୍‌ର ପରିଚାଲକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ। ଅନ୍ୟପଟେ ରିୟାସ ଜଣେ ଆଡଭୋକେଟ୍ ଏବଂ ଡେମୋକ୍ରାଟିକ ୟୁଥ୍ ଫେଡେରେସନ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆ(DYFI)ର ସଭାପତି। ରିୟାସ ଓ ଭୀନାଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ଦ୍ଵିତୀୟ ବିବାହ।

   Related Posts