Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୦ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୪୪୩୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଟ୍ରାକ୍ଟର ସହ ବାଇକ୍ ଧକ୍କା, ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଶ୍ରମିକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଧାନ ଡୋଲି ଓଲଟିପଡି ସ୍ତ୍ରୀ ମୃତ, ସ୍ବାମୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଖସୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍‌, ଦେଶରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୩,୨୦୩ କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ବରଗଡ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ବରଗଡ ଜିଲ୍ଲା ଭଟଲି ବ୍ଲକ୍ କେଲେଙ୍ଗାପାଲିର ପଞ୍ଚାୟତ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ସାଲିଆ ସାହିରୁ ୫ଶହ ଲିଟରରୁ ଅଧିକ ଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ୯ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୦୬ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ବହ୍ମପୁର : ବୋଲେରୋ ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଅନିର୍ଦ୍ଦିଷ୍ଟ କାଳ ପାଇଁ ତାଳଚେରରେ ଅର୍ଥନୈତିକ ଆନ୍ଦୋଳନ, ସମସ୍ତ ଖଣିରୁ କୋଇଲା ଉତ୍ପାଦନ ସହ ପରିବହନ ବନ୍ଦ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ୩ ବର୍ଷରେ ପୂରା ହେବ ରାମ ମନ୍ଦିର ନିର୍ମାଣ
  • ||

କେରଳ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଝିଅ ବାହାଘରରେ ହତ୍ୟାକାରୀ ଅଭିଯୁକ୍ତର ଉପସ୍ଥିତିକୁ ନେଇ ବିବାଦ, ଜୋର ଧରିଲା ରାଜନୀତି

15/06/2020 at 8:18 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୫।୦୬: କେରଳର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପିନାରାଇ ବିଜୟନଙ୍କ ଝିଅ ଭିନାଙ୍କ ବିବାହ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ନେଇ ଏବେ ବଡ ବିବାଦ ମୁଣ୍ଡ ଟେକିଛି। ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଝିଅଙ୍କ ଏହି ବିବାହରେ ହତ୍ୟା ମାମଲାର ଜଣେ ଦୋଷୀ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ବିରୋଧୀ ଭାରତୀୟ ଜନତା ପାର୍ଟି ସୁରକ୍ଷାକୁ ନେଇ ଏହା ଏକ ଗମ୍ଭୀର ମାମଲା। ଜଣେ ହତ୍ୟାକାରୀ କେମିତି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଝିଅଙ୍କ ବିବାହ ସମାରୋହରେ ଉପସ୍ଥିତ  ହେଉଛି ତାକୁ ନେଇ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଉତ୍ତର ଦିଅନ୍ତୁ ବୋଲି ବିଜେପି କହିଛି।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସରକାରୀ ବାସଭବନରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପିନାରାଇଙ୍କ ଝିଅ ଭିନା ବିଜୟନଙ୍କ ବିବାହ ସିପିଆଇ(ଏମ)ର ଯୁବ ମୋର୍ଚ୍ଚା ସଭାପତି ପିଏ ମହମ୍ମଦ ରିୟାସଙ୍କ ସହିତ ନିରାଡମ୍ବର ସହକାରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହୋଇଛି। କରୋନାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ବିବାହ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ବହୁତ ଛୋଟ ଆକାରରେ କରାଯାଇଥିଲା। ହେଲେ ବିବାଦ ସେତେବେଳେ ଆରମ୍ଭ ହେଲା ଯେବେ ବିବାହ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମର ଫଟୋ ଭାଇରାଲ ହେଲା। ଫଟୋରେ ମହମ୍ମଦ ହାସିମଙ୍କୁ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ହାସିମ ଜଣେ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡର ଅଭିଯୁକ୍ତ। ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡରେ ଜେଲ୍‌ରେ ଥିଲେ ଏବଂ ପାରୋଲରେ ବାହାରକୁ ଆସିଛନ୍ତି। ତେଣୁ ଜଣେ ହତ୍ୟାକାରୀ ବିବାହ ସମାରୋହକୁ କେମିତି ଗଲେ ତାକୁ ନେଇ ବିଜେପି ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଯାଇଛି।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ୨୦୧୭ରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ମାମଲାରେ ହାସିମଙ୍କୁ ୭ ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌ ଦଣ୍ଡରେ ଦଣ୍ଡିତ କରିଛି। କେମିତି ଜଣେ ହତ୍ୟାକାରୀ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସରକାରୀ ବାସଭବନକୁ ଆସି ପାରୁଛି ଏବଂ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସହ ଫଟୋ ଉଠାଉଛି ? ସୁରକ୍ଷାରେ ଏହା  ବହୁତ  ବଡ ତ୍ରୁଟି ବୋଲି ବିଜେପି ମୁଖପାତ୍ର ସନ୍ଦିପ ଓ୍ଵାରିୟର କହିଛନ୍ତି।

ହାସିମ କହିଛନ୍ତି, ସେ ରିୟାସଙ୍କ ନିକଟତର ବନ୍ଧୁ ଏବଂ ସେ ପାରୋଲ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଂଘନ କରି ନାହାନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ସିପିଏମ ଦଳ ପକ୍ଷରୁ ପ୍ରକାଶ ଯେ, ସୁରକ୍ଷାକୁ ନେଇ ଏତେ ବଡ ତ୍ରୁଟିରେ ଅନେକ ନେତା ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି। ଖୋଦ୍ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ପିନାରାଇଙ୍କ ହାତରେ ଗୃହ ବିଭାଗ ରହିଛି।

ଉଲ୍ଲେଖନୀୟ ବିବାହ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ୩୦ରୁ କମ ଲୋକ ଉପସ୍ଥିତ ଥିଲେ। ଅନଲକ୍‌-୧ ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌ ଅନୁଯାୟୀ ସର୍ବାଧିକ ୫୦ ଜଣ ବିବାହ ସମାରୋହରେ ସାମିଲ ହୋଇ ପାରିବେ। ଭୀନା ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ଏକ୍ସାଲୋଜିକ ସଲ୍ୟୁସନ ପ୍ରାଇଭେଟ୍ ଲିମିଟେଡ୍‌ର ପରିଚାଲକ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ। ଅନ୍ୟପଟେ ରିୟାସ ଜଣେ ଆଡଭୋକେଟ୍ ଏବଂ ଡେମୋକ୍ରାଟିକ ୟୁଥ୍ ଫେଡେରେସନ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆ(DYFI)ର ସଭାପତି। ରିୟାସ ଓ ଭୀନାଙ୍କ ପାଇଁ ଏହା ଦ୍ଵିତୀୟ ବିବାହ।

   Related Posts