Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୟାଗଡ : ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ ଅତିରିକ୍ତ ଯୋଗାଣ ଅଧିକାରୀ, ଏକାସାଙ୍ଗେ ୬ଟି ସ୍ଥାନରେ ରେଡ୍
  • ||
  • ପୃଥିବୀକୁ ବଡ ବିପଦ ! ମାଡି ଆସୁଛି ଗ୍ରହାଣୁ, ମାଡ ହେଲେ ପରମାଣୁ ବୋମାଠୁ ଭୟଙ୍କର ବିସ୍ଫୋରଣ
  • ||
  • ଯବାନଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, ସର୍ଭିସ ରାଇଫଲରୁ ଗୁଳି ଚଳାଇ ହାରିଲେ ଜୀବନ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁରରେ ଲାଗି ରହିଛି ବର୍ଷା, ବାତ୍ୟା ମୁକାବିଲା ପାଇଁ ସଜାଗ ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • ଜଓ୍ୱାଦ ପ୍ରଭାବ : ମାଡି ଆସିବ ସମୁଦ୍ର, ଉଠିବ ବଡ ଜୁଆର
  • ||

ହାଥରସ୍ କେସ୍: ଡିଜିପି-ଡିଏମ-ଏସଏସପିଙ୍କ ବିରୋଧରେ ରୁଜୁ ହେଉ ହତ୍ୟା ମାମଲା, ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ବିଜେପି ବିଧାୟକ

1/10/2020 at 6:06 PM

ହାଥରସ୍ ୦୧।୧୦: ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶର  ହାଥରସ୍‌ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଲୋକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଆକ୍ରୋଶର ମାହୋଲ ରହିଛି। ନିଶାଣରେ ରହିଛନ୍ତି ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ସରକାର। ଏହା ମଧ୍ୟରେ ମାମଲାକୁ ନେଇ ପୋଲିସ ବିଭାଗକୁ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଦର୍ଶାଇ ବିଜେପି ବିଧାୟକ ନନ୍ଦ କିଶୋର ଗୁର୍ଜର ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ରାଜ୍ୟପାଳ ଆନନ୍ଦିବେନ ପଟେଲଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଛନ୍ତି। ଚିଠିରେ ବିଧାୟକ ପୋଲିସର ଉଚ୍ଚ ଅଧିକାରୀ ବିଭିନ୍ନ ରାଜନୈତିକ ଦଳ ସହିତ ମିଶି ବିଜେପି ଓ ଯୋଗୀ ସରକାରଙ୍କ ଛବିକୁ ମଳିନ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି।

ବିଧାୟକ ଲେଖିଛନ୍ତି ଦେଶରେ ଏହା ପ୍ରଥମ ଘଟଣା, ଯେଉଁଠି ପୋଲିସ ବିଭାଗର ଉଚ୍ଚ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଇସାରାରେ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଅଭିଯୋଗକୁ ଅଣଦେଖା କରି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ କରାଯାଇଛି। ପୋଲିସ କେବଳ ସନାତନ ପରମ୍ପରାର ଉଲ୍ଲଂଘନ କରି ମୃତ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପୀଡିତାଙ୍କ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ରାତିରେ କରାଇ ନାହିଁ ବରଂ ପରିଜନଙ୍କୁ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର କରାଇବା, ମୃତକଙ୍କ କୋକେଇକୁ କାନ୍ଧ ଦେବା ପରି ମୌଳିକ ଅଧିକାର ବି ଛଡାଇ ନେଇଛି।

ବିଜେପି ନେତା କହିଛନ୍ତି ରାଜ୍ୟର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ସର୍ବଦା ସନାତନ  ଧର୍ମ ଓ ମୂଲ୍ୟର ରକ୍ଷା ପାଇଁ ସଂଘର୍ଷ କରିଛନ୍ତି। ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ବସିଥିବା ଉଚ୍ଚପଦସ୍ଥ ଅଧିକାରୀ ଓ ରାଜନୈତିକ ଦଳର ନେତା ସିଣ୍ଡିକେଟ୍ ଷଡଯନ୍ତ୍ର ଆଧାରରେ ଯୋଗୀ ସରକାରଙ୍କ ଛବିକୁ ମଳିନ କରିବାକୁ କୁତ୍ସିତ ପ୍ରୟାସ କରିଛନ୍ତି। ଏହି ସିଣ୍ଡିକେଟ୍ ବିଜେପିର ଦଳିତ ବିରୋଧୀ ଛବି ଗଢିବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛନ୍ତି।

ସେ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ଗୁହାରି କରିଛନ୍ତି ଯେ, ପୋଲିସ ମହାନିର୍ଦ୍ଦେଶକ, ହାଥରସ ଜିଲ୍ଲାପାଳ ଓ ଏସଏସପି ସମେତ ମାମଲାରେ ସଂପୃକ୍ତ ଅନ୍ୟ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଉପରେ ହତ୍ୟା ମାମଲା ରୁଜୁ କରି ସେମାନଙ୍କୁ ଫାଷ୍ଟ ଟ୍ରାକ କୋର୍ଟରୁ ସଜା ଦିଅନ୍ତୁ।

   Related Posts