Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଷ୍ଟେଟ୍ ବ୍ୟାଙ୍କ ଉପରେ କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଫାଇନ ଲଗାଇଲେ ରିଜର୍ଭ ବ୍ୟାଙ୍କ, ସବୁଠୁ ବଡ ବ୍ୟାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଋଣ ନିୟମ ଉଲ୍ଲଙ୍ଘନ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଶ୍ରେୟସ ଆୟରଙ୍କ ଉପରେ ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସର ନଜର, ରାହୁଲ ଓ ଧାଓ୍ୱନ ବି ବଦଳାଇବେ ଟିମ୍ !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୩ ଜଣ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୦୬କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୨୬୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୪୮୪୯୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜରୁରୀକାଳିନ ପରିସ୍ଥିତି ଘୋଷଣା କଲେ ଗଭର୍ଣ୍ଣର : କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ବଢିବା ପରେ କଟକଣା କଡାକଡି
  • ||
  • ୧୮ କେଜିର ବଜ୍ରକାପ୍ତା ଉଦ୍ଧାର, ଡିଲ୍ ବେଳେ ଧରିଲା ବନ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୪୬୫ ମୃତ
  • ||
  • ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ଫେରିଗଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀପଲ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଫସଲ ନଷ୍ଟ କରି ଫେରିଗଲେ ଝାଡଖଣ୍ଡୀ ହାତୀପଲ, କ୍ଷତିପୂରଣ ଦାବି କଲେ ଚାଷୀ
  • ||
  • ଓଡିଶା ଉପକୂଳରେ ମାଡ ହେବ ବାତ୍ୟା ! ଡିସେମ୍ବର ୩ରୁ ୬ ଯାଏଁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା
  • ||

୫୦ ବର୍ଷ ପରେ ଖୋଲିଲା ଗୁମ୍ଫା, ଭିତରେ ଥିବା ଭୟାନକ ଜିନିଷ ଦେଖି ଦୌଡିଲେ ଲୋକେ

11/11/2021 at 11:25 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୧/୧୧: ଦୁନିଆରେ ଅନେକ ଅଜବ ଘଟଣା ଘଟୁଛି। ବେଳେବେଳେ ଏପରି ଘଟଣା ଘଟେ ଯାହା ଆଶା କରାଯାଏ ନାହିଁ। ସମ୍ପ୍ରତି, ଇଟାଲୀର ଏକ ଗୁମ୍ଫାକୁ ମୂଲ୍ୟବାନ ଜିନିଷ ଆବିଷ୍କାର ଆଶାରେ ଯାଇଥିବା ଲୋକ କିଛି ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ ଜିନିଷ ପାଇଛନ୍ତି। ଗତ ୫୦ ବର୍ଷ ଧରି ଏକ ଶବ ଗୁମ୍ଫାରେ ବନ୍ଦ ଥିବା ସେମାନେ ପାଇଛନ୍ତି। ସୁଟ୍-ବୁଟ୍ ଏବଂ ଟାଇ ପିନ୍ଧିଥିବା ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଗତ ୫୦ ବର୍ଷ ଧରି ଗୁମ୍ଫାରେ ବନ୍ଦ ରହିଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ମୃତଦେହକୁ ନେଇ ଚର୍ଚ୍ଚା ଚାଲିଛି।

ଗତ ୫୦ ବର୍ଷ ଧରି ଗୁମ୍ଫାଟି ବନ୍ଦ ରହିଥିଲା। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହା ଖୋଲା ଯିବାରୁ ଏହି ଶବ ମିଳିଥିଲା। ଗୁମ୍ଫା ଭିତରେ ଏହି ଅବସ୍ଥାରେ ଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କୁ ହଠାତ୍ ଦେଖି ଲୋକମାନେ ଚିତ୍କାର କରିବାକୁ ଲାଗିଥିଲେ। ଶବଟି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଶୁଖି ଯାଇଥିଲା। ଏହାକୁ ପରୀକ୍ଷା ପାଇଁ ନିଆଯାଇଥିଲା। ଅନୁସନ୍ଧାନରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ ଶରୀରରେ କୌଣସି ଆଘାତ ନାହିଁ। କେବଳ ତାଙ୍କ ମୁହଁ ଏବଂ ନାକରେ ବହୁତ ଗଭୀର କ୍ଷତ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି​।

ସବୁଠାରୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟଜନକ କଥା ହେଉଛି ସେହି ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ଭଲ ପୋଷାକ ପିନ୍ଧିଥିଲେ। ତାଙ୍କର ବୟସ ପ୍ରାୟ ୫୦ ବର୍ଷ ଥିଲା। ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ ସୁଟ୍-ବୁଟ୍ ଏବଂ ଟାଇ ପିନ୍ଧିଥିଲେ ଏହା ବ୍ୟତୀତ ତାଙ୍କ ପର୍ସରୁ କିଛି ମୁଦ୍ରା ମଧ୍ୟ ମିଳିଥିଲା। ବିଶେଷଜ୍ଞଙ୍କ ଅନୁଯାୟୀ, ବ୍ୟକ୍ତି ୧୯୭୦ ମସିହାରୁ ଏହି ଗୁମ୍ଫାରେ ବସିଥିଲେ। ବର୍ତ୍ତମାନ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ଗୁମ୍ଫା ଭିତରେ କିପରି ପହଞ୍ଚିଥିଲେ ତାହାର ଅନୁସନ୍ଧାନ କରାଯାଉଛି।

ଏହା ଏକ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ମାମଲା ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି। ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଏହା ହୋଇପାରେ ଯେ ଏହି ବ୍ୟକ୍ତି ନିଜେ ଯାଇ ଏହି ଗୁମ୍ଫା ଭିତରେ ରହିଥିବେ। ହୁଏତ କିଛି ରୀତିନୀତି ଅନୁଯାୟୀ ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି ଭଲ ଭାବରେ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇ ନିଜକୁ ବଳି ଦେବାକୁ ଏହି ଗୁମ୍ଫା ଭିତରକୁ ଯାଇଥାଇପାରନ୍ତି। ସେହି ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପାଦରେ ୪୧ ସାଇଜର ଜୋତା ଏବଂ ହାତରେ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟ ମିଳିଛି।

   Related Posts