Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜସ୍ଥାନ ରୟାଲ୍ସକୁ ୨୨୨ ରନର ବିଶାଳ ବିଜୟ ଲକ୍ଷ୍ୟ ଦେଲା ପଞ୍ଜାବ କିଙ୍ଗସ୍‌ : କେ.ଏଲ. ରାହୁଲ, ଦୀପକ ହୁଡାଙ୍କ ବିସ୍ଫୋରକ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ
  • ||
  • ମୋଦୀଙ୍କୁ ସୋନିଆଙ୍କ ପତ୍ର: ବୟସ ପରିବର୍ତ୍ତେ ଆବଶ୍ୟକତା ଅନୁସାରେ କରୋନା ଟିକା ଦିଆଯାଉ
  • ||
  • ବାଗ୍‌ଚି ଦମ୍ପତ୍ତିଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କଲେ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ, ଭୁବନେଶ୍ବରରେ କ୍ୟାନସର ହସ୍ପିଟାଲ ଏବଂ କେୟାର ସେଣ୍ଟର ପାଇଁ ସୁବ୍ରତୋ-ସୁସ୍ମିତା ଦେବେ ୪୩୦ କୋଟି ଟଙ୍କା
  • ||
  • ହସ୍ପିଟାଲରୁ ଡିସ୍‌ଚାର୍ଜ ହେଲେ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ରାମନାଥ କୋବିନ୍ଦ, ମାର୍ଚ୍ଚ ୩୦ରେ ହୋଇଥିଲା ବାଇପାସ୍‌ ସର୍ଜରୀ
  • ||
  • ପାଟଣା : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ବ୍ରିଜ୍ ଉପରୁ ୨୦ଫୁଟ ତଳକୁ ଖସିଲା ବାଇକ୍, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ନୀଳଗିିରି : ବିଦ୍ୟୁତ ବିଲ୍ ବୃଦ୍ଧି ପ୍ରତିବାଦରେ ସିପିଆଇର ରାସ୍ତାରୋକ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ମାଛ ଧରିବାକୁ ଯାଇ ନଦୀରେ ବୁଡିଗଲେ ମାଛ ଧରାଳି, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଖରା ପାଇଁ ପାନୀୟ ଜଳ ବିଭାଗର ଛୁଟି ବାତିଲ
  • ||
  • ୨ ବିଶ୍ୱବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି, ରାଜଭବନ ପକ୍ଷରୁ ବିଜ୍ଞପ୍ତି ପ୍ରକାଶ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡାକ୍ତରଖାନା ପାଇଁ କୋଭିଡ୍ ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍, ଆବଶ୍ୟକତା ନଥିଲେ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କୁ ଆଡମିଶନ ମନା
  • ||

ସଂଘର୍ଷ କରି ଜୀବନ ଜୀଉଁଛନ୍ତି ମୁମ୍ବାଇର ଏହି ଦବଙ୍ଗ ଲେଡି, ଅଟୋ ଚଳାଇ ସଜାଡୁଛନ୍ତି ପିଲାଙ୍କ ଭବିଷ୍ୟତ

11/07/2019 at 12:52 PM

ମୁମ୍ବାଇ୧୧|୭: ଅନ୍ୟ ନାରୀମାନଙ୍କ ପାଇଁ ମୁମ୍ବାଇର ଜଣେ ମହିଳା ଉଦାହରଣ ପାଲିଟିଛନ୍ତି । ନିଜ ଜୀବନକୁ ତିଳତିଳ କରି ନିଜ ପିଲାମାନଙ୍କ ମୁହଁରେ ଦାନା ଦେଉଛି ଜଣେ ମାଆ। ଆମେ ଏମିତି ଜଣେ ମାଆର କରୁଣ କାହାଣୀ କହିବାକୁ ଯାଉଛୁ। ଆପଣ ବି ଶୁଣିଲେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯିବେ। ମୁମ୍ବାଇର ଜଣେ ମହିଳା ଶିରେନ ଅଟୋ ଚଳାଇ ନିଜର ତିନି ଜଣ ପିଲାଙ୍କ ମୁହଁରେ ଦାନା ଦେଉଛନ୍ତି। ଶିରେନଙ୍କ କରୁଣ କାହାଣୀ ସୋସିଆଲ ମିଡ଼ିଆରେ ଘୂରିବୁଲୁଛି।

ମୁମ୍ବାଇର ଏକ ମଧ୍ୟବିତ୍ତ ମୁସଲିମ୍ ପରିବାରରେ ଜନ୍ମଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ ଶିରେନ।  ଶିରେନଙ୍କ ଖେଳକୁଦ ବୟସରେ ତାଙ୍କ ମୁଣ୍ଡ ଉପରେ ଖେଳିଯାଇଥିଲା ଦୁଃଖର ଛାୟା। ଶିରେନଙ୍କୁ ଯେତେବେଳେ ୧୧ ବୟସ ହୋଇଥିଲା, ସେହି ସମୟରେ ତାଙ୍କ ମାଆ ଦ୍ବିତୀୟ ବିବାହ କରିଥିଲେ। କିଛି ଅସାମାଜିକ ଲୋକଙ୍କ ଦ୍ବାରା ତାଙ୍କ ମାଆ ନିର୍ଯାତିତ ହେଉଥିଲେ। ନିର୍ଯାତନା ସୀମା ଲଙ୍ଘି ଯାଇଥିଲା ତେଣୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଥିଲେ ଶିରେନଙ୍କ ମାଆ।

ଏହି ଘଟଣାର କିଛି ଦିନ ପରେ ଅଧିକ ଭଲ ପାଉଥିବା ନିଜର ସାନ୍ ଭଉଣୀ ମଧ୍ୟ ଶିରେନଙ୍କୁ ଛାଡ଼ି ଆରପାରିକୁ ଚାଲିଯାଇଥିଲେ। ନିଜର ରକ୍ତର ସଂପର୍କକୁ ହରାଇ ଦୁଃଖରେ ମ୍ରିୟମାଣ ହୋଇପଡ଼ିଥିଲେ ଶିରେନ।  ଏହିଭଳି ଜୀବନ ଅତିବାହିତ କଲା ପରେ କିଛିଦିନ ପାଇଁ ତାଙ୍କ ଜୀବନରେ ଖୁସି ଆସିଥିଲା। ଶିରେନ ବିବାହକରି ସୁଖରେ ଜୀବନଯାପନ କରୁଥିଲେ।

ହଠାତ ତାଙ୍କ ସ୍ବାମୀ ତାଙ୍କୁ ତଲାକ୍‌ ଦେଇଥିଲେ। ଶିରେନ ସେହି ସମୟରେ ଗର୍ଭବତୀ ଥିଲେ, ନିଜର ଅସହାୟପଣିଆକୁ ଛାତିରେ ଜାବୁଡ଼ିଧରି ବଞ୍ଚିବା ପାଇଁ ସଂଘର୍ଷ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ। ଶେଷରେ ରୋଜଗାର ପନ୍ଥା ବାଜିଥିଲେ ଶିରେନ।  ନିଜ ପିଲାଙ୍କ ଉଜ୍ଜଳ ଭବିଷ୍ୟତ ପାଇଁ  ଦିନ ରାତି ପରିଶ୍ରମ କରୁଛନ୍ତି ଶିରେନ।

‘ବର୍ତ୍ତମାନ ତ ମୋ ଜୀବନରେ ଗତିପଥ​‌ରେ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହେବା ସହ ମୁଁ ଭଲ ରୋଜଗାର ମଧ୍ୟ କରିପାରୁଛି’ ବୋଲି ଶିରେନ କହିଛନ୍ତି। ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ସହ କଥା ହେବା ସମୟରେ ତାଙ୍କୁ ଦବଙ୍ଗ ଲେଡ଼ି ବୋଲି କୁହାଯାଛି। ତାଙ୍କ ଜୀବନ କାହାଣୀ ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଘୂରିବୁଲୁଛି। ଏହାଥିଲା ଜଣେ ଅସହାୟ ମହିଳାଙ୍କ ଦୁଃଖ କାହାଣୀ, ତଥାପି ଜୀବନ ବାଜିରେ ହାରି ନାହାନ୍ତି ଶିରେନ। ଅଟୋ ଚଲାଇବା ସହ ନିଜ ଜୀବନକୁ ମଧ୍ୟ ଆଗକୁ ବଢାଉଛନ୍ତି ।

   Related Posts