Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କମୁଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ: ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ୬୪୮ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଲଭ୍‌ ଜିହାଦ ଉପରେ ଅଧ୍ୟାଦେଶ ପାରିତ କଲା ୟୁପି କ୍ୟାବିନେଟ୍‌, ଧୋକା-ଧମକ ଦେଇ ଧର୍ମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଇଲେ ୧୦ ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌
  • ||
  • ଅତ୍ୟଧିକ କାମର ବୋଝ ସହିନପାରି ଆଖି ବୁଜିଲେ ବାପା: ଉପର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସଂଗୀନ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଝିଅ, କହିଲେ…
  • ||
  • Snack Video ସମେତ ପୁଣି ୪୩ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଆପ୍‌ ବ୍ୟାନ୍‌ କଲେ ଭାରତ ସରକାର
  • ||
  • ୨ ବାରହା ଶିକାରୀ ଗରିଫ: ମାଂସ ଭାଗବଣ୍ଟା ବେଳେ ମାଡି ବସିଲେ ବନ ବିଭାଗର କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • କରୋନାରେ ଜୀବନ ହାରିଥିବା ଠିକାଦାରଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଦେଲା ଠିକାଦାର ସଂଘ
  • ||
  • ୧୦ ଡଲାରରୁ କମ୍‌ ମୂଲ୍ୟରେ ମିଳିବ ଋଷ କରୋନା ଭ୍ୟାକ୍‌ସିନ Sputnik V, ଜାନୁଆରୀରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଡେଲିଭରି
  • ||
  • ହାଇଓ୍ବା ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଶିଶୁଙ୍କ ସମେତ ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ: ଚାଲି ଚାଲି ଯିବା ବେଳେ ପଛରୁ ମାଡିଗଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପୁରୀ ହାଜତ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାର ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ଲୁଟ୍ : ସାଙ୍ଗଙ୍କୁ ଲଗାଇ ଡକାୟତି କରାଇଥିଲା IIFL କର୍ମଚାରୀ ଲାଲା ଅମ୍ରିତ ରାୟ
  • ||

ମୁମ୍ବାଇ ତାଜ୍ ହୋଟେଲକୁ ବୋମାରେ ଉଡାଇଦେବାକୁ ପାକିସ୍ତାନରୁ ଧମକପୂର୍ଣ ଫୋନ୍ : ଦକ୍ଷିଣ ମୁମ୍ବାଇରେ ନାକାବନ୍ଦୀ

30/06/2020 at 10:47 AM

ମୁମ୍ବାଇ ୩୦/୦୬ : ଦେଶର ଆର୍ଥିକ ରାଜଧାନୀ କୁହାଯାଉଥିବା ମାୟାନଗରୀ ମୁମ୍ବାଇକୁ ପୁଣିଥରେ ବୋମାରେ ଉଡାଇଦେବାକୁ ଧମକ ଆସିଛି | ମୁମ୍ବାଇ ସ୍ଥିତ ତାଜ ହୋଟେଲକୁ ବୋମାରେ ଉଡାଇଦେବାକୁ ଧମକପୂର୍ଣ ଫୋନ ଆସିଛି | ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଧମକପୂର୍ଣ ଫୋନ ପାକିସ୍ତାନରୁ ଆସିଛି | ଫୋନ କରିଥିବା ବ୍ୟକ୍ତି ଜଣକ କହିଛି ଯେ କରାଚୀ ଷ୍ଟକ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜରେ ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କୀ ହମଲା ସାରା ଦୁନିଆ ଦେଖିଚି | ଏବେ ମୁମ୍ବାଇ ତାଜ ହୋଟେଲରେ ୨୬/୧୧ ଭଳି ହମଲା ପୁଣିଥରେ ହେବ |

ତାଜ ହୋଟେଲକୁ ପାକିସ୍ତାନରୁ ଆସିଥିବା ଧମକପୂର୍ଣ ଫୋନ ସମ୍ପର୍କରେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସକୁ ସୂଚନା ଦିଆଯାଇଛି | ପାକିସ୍ତାନରୁ ଆସିଥିବା ଏହି ଫୋନ ପରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା କଡାକଡି କରିଦିଆଯାଇଛି | ଗତ ରାତିରେ ଏହି ଧମକପୂର୍ଣ ଫୋନ ଆସିଥିଲା | ଫୋନ ଆସିବାପରେ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସ ଓ ହୋଟେଲ କର୍ମଚାରୀ ମିଳିତଭାବେ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା ତଦାରଖ କରୁଛନ୍ତି | ହୋଟେଲକୁ ଆସୁଥିବା ସମସ୍ତ ଅତିଥିଙ୍କର ସମ୍ପୂର୍ଣ ଡାଟା ଚେକ କରାଯାଉଛି | ହୋଟେଲ କର୍ମଚାରୀ ଅତିଥିଙ୍କ ସମସ୍ତ ଗତିବିଧି ଉପରେ ନଜର ରଖୁବାକୁ କୁହାଯାଇଛି | ଦକ୍ଷିଣ ମୁମ୍ବାଇରେ ନାକାବନ୍ଦୀ କରାଯାଇଛି ଏବଂ ସମସ୍ତ ଯାନବାହାନକୁ ଟିକିନିଖି ଭାବେ ଯାଞ୍ଚ କରାଯାଉଛି |

୨୦୦୮ ମସିହା ନଭେମ୍ବର ୨୬ ତାରିଖରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ଆତଙ୍କୀ ହମଲା ହୋଇଥିଲା | ଏହି ହମଲାରେ ୧୬୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା ଓ ୩୦୦ ରୁ ଅଧିକ ଜଣ ଆହତ ହୋଇଥିଲେ | ୬୦ ଘଣ୍ଟା ଯାଏଁ ଚାଲିଥିବା ଆତଙ୍କୀ ହମଲା ପୁରା ଦେଶକୁ ଦୋହଲାଇ ଦେଇଥିଲା | ମୁମ୍ବାଇ ଆତଙ୍କୀ ହମଲାରେ ଏକମାତ୍ର ଆତଙ୍କବାଇ ଅଜମଲ କସାଵକୁ ଜୀବନ୍ତ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା | ପଚରାଉଛୁରରେ ଅଜମଲ କସାଵ ସ୍ୱୀକାର କରିଥିଲା ଯେ ସେ ପାକିସ୍ତାନ ଇସାରାରେ ମୁମ୍ବାଇରେ ଆତଙ୍କୀ ହମଲା କରିଥିଲା | ୨୦୧୨ ମସିହା ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୨୧ ତାରିଖ ସକାଳେ ପୁନେ ୟରବଦା ଜେଲରେ ଅଜମଲ କସାଵକୁ ଫାସୀ ଦିଆଯାଇଥିଲା |

୨୦୦୮ ନଭେମ୍ବର ୨୬ ତାରିଖରେ ପାକିସ୍ତାନର ୧୦ ଆତଙ୍କବାଦୀ ପାକିସ୍ତାନର କରାଚୀରୁ ସମୁଦ୍ର ବାଟ ଦେଇ ମୁମ୍ବାଇ ଆସିଥିଲେ | ମୁମ୍ବାଇରେ ପହଂଚିବା ପରେ ଏହି ଆତଙ୍କବାଦୀମାନେ ଛତ୍ରପତି ଶିବାଜୀ ରେଲୱେ ଟର୍ମିନାଲ, ତାଜ ହୋଟେଲ. ଟ୍ରାଇଡେଣ୍ଟ ହୋଟେଲ ଏବଂ ଏକ ଇହୁଦୀ କେନ୍ଦ୍ରରେ ହମଲା କରିଥିଲେ |

   Related Posts