Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଡ୍ରଗ୍ସ ଲିଙ୍କ୍ ମାମଲାରେ NCBରେ ହାଜର ହେଲେ ଅନନ୍ୟା ପାଣ୍ଡେ, ଆର୍ଯ୍ୟନ ସହ ହ୍ବାଟସଆପ୍‌ ଚାଟ୍‌କୁ ନେଇ ମାରାଥନ୍‌ ଜେରା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : STF ପଞ୍ଝାରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ, ୧କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଧଳାଜହର ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ସନସାଇନ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଶାସନର ତଦନ୍ତ, କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ ସହ ଆୟବ୍ୟୟ ଅଟକଳର ଚାଲିଛି ଖୋଳତାଡ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୨୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ : ସୁପର-୧୨ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ୭୦ରନରେ ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଦେଲା ମାତ୍
  • ||
  • +୩ରେ ଲକ୍ଷେ ସିଟ୍ ଖାଲି, ଗୁରୁବାର ସ୍ପଟ୍ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ଆବେଦନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖରାଟିଆ ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ରହିବନି ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ : ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଲାଗିବ ତାରଜାଲି, ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେବ ସଙ୍କୁଚିତ ନାଳ
  • ||

ସିବିଆଇ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସର ସମନ, ଅକ୍ଟୋବର ୧୪ରେ ହାଜର ହେବାକୁ ନୋଟିସ୍ ଜାରି

9/10/2021 at 10:19 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୦୯।୧୦: ସିବିଆଇ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସୁବୋଧ ଜୟସଓ୍ଵାଲଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସର ସମନ। ଫୋନ ଟ୍ୟାପିଂ ଏବଂ ଡାଟା ଲିକ୍ ସଂପର୍କିତ ଏକ ମାମଲାରେ ସିବିଆଇ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କୁ ମୁମ୍ବାଇ ପୋଲିସର ସାଇବର ସେଲ୍‌ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ସମନ ଜାରି କରାଯାଇଛି। ଏହି ସମନ ଇମେଲ୍ ଜରିଆରେ ପଠାଯାଇଛି। ଅକ୍ଟୋବର ୧୪ରେ ହାଜର ହେବାକୁ ସିବିଆଇ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କୁ କୁହାଯାଇଛି।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ରାଜ୍ୟ ଗୁଇନ୍ଦା  ବିଭାଗର ପୂର୍ବତନ ପ୍ରମୁଖ ରଶ୍ମି ଶୁକ୍ଳା ଟ୍ରାନ୍ସଫର-ପୋଷ୍ଟିଂ ମାମଲାରେ ଗୁଇନ୍ଦା ରିପୋର୍ଟ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିଥିଲେ। ଯାହା ପରେ ଲିକ୍ ହୋଇଥିଲା। ରିପୋର୍ଟରେ କୁହାଯାଇଥିଲା ଯେ, ପୋଲିସ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଟ୍ରାନ୍ସଫରରେ ଦୁର୍ନୀତି ହୋଇଛି। ସେହି ସମୟରେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ଡିଜିପି ଥିଲେ ବର୍ତ୍ତମାନର ସିବିଆଇ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ସୁବୋଧ ଜୟସଓ୍ଵାଲ। ହେଲେ ସାଇବର ସେଲ୍ ଏହାର ଏଫଆଇଆରରେ ରଶ୍ମି ଶୁଳ୍କାଙ୍କ ନାମ ଉଲ୍ଲେଖ କରି ନାହିଁ।

ଅଭିଯୋଗ ହୋଇଛି ଯେ, ସେହି ସମୟରେ ଅନେକ ବରିଷ୍ଠ ରାଜନେତା ଏବଂ ଅଧିକାରୀଙ୍କ ଫୋନ ଅବୈଧ ଭାବେ ଟ୍ୟାପ୍ କରାଯାଇଥିଲା। ଯାଞ୍ଚ ସମୟରେ ଏହାର ରିପୋର୍ଟ ଲିକ୍ ହୋଇଥିଲା। ମାମଲାରେ ବାନ୍ଦ୍ରା କୁର୍ଲାର ସାଇବର ସେଲ୍ ବିଭାଗ ଅଫିସିଆଲ ସିକ୍ରେଟ୍ ଆକ୍ଟ ଆଧାରରେ ସିବିଆଇ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକଙ୍କ ବିରୋଧରେ କେସ୍ ରୁଜୁ କରିଛି।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ମହାରାଷ୍ଟ୍ର କ୍ୟାଡରର ୧୯୮୫ ବ୍ୟାଚ୍‌ର ଆଇପିଏସ୍ ଅଫିସର ସୁବୋଧ କୁମାର ଜୟସଓ୍ଵାଲ ୨୦୨୧ ମେ ମାସରେ ସିବିଆଇର ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଭାବେ ଦାୟିତ୍ଵ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ସେ ଏହି ପଦରେ ଦୁଇ ବର୍ଷ ରହିବେ।  ଏହା ପୂର୍ବରୁ ସେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ପୋଲିସର ମହା ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଥିଲେ।

   Related Posts