Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମଙ୍ଗଳବାର କଥା ହେବେ ପୁଟିନ୍ ଓ ବାଇଡେନ୍, ୟୁକ୍ରେନ ହେବ ମୁଖ୍ୟ ପ୍ରସଙ୍ଗ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା ୮୪୨୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ମାଆର ସାହସ ଆଗରେ ହାରିଲା ବାଘ, ନିଜ ପୁଅକୁ ମୃତ୍ୟୁ ମୁଖରୁ ଛଡାଇ ଆଣିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୨୭୯୬ ମୃତ
  • ||
  • ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୮୯ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୧୦୫୦୨୪୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ୟୁକ୍ରେନ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିବ ଋଷ ! ପୁଟିନଙ୍କ ଦେଢ ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ସୈନ୍ୟ ଅଛନ୍ତି ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଜାନୁଆରୀ-ଫେବୃଆରୀ ମଧ୍ୟରେ ଭାରତରେ ଆସିବ ତୃତୀୟ ଲହର, ଓମିକ୍ରନ୍ ସାଜିବ ବାହକ : ଦାବି କଲେ ବିଶେଷଜ୍ଞ
  • ||
  • ଚାଲିଥିଲା ଧାନ ଚୋରା ଚାଲାଣ, ୨୨୦ ବସ୍ତା ଜବତ କଲା ଯୋଗାଣ ବିଭାଗ
  • ||
  • ଜଓ୍ୱାଦ ଦୁର୍ବଳ, ଟଳିଲା ବଡ ବିପଦ : ପୁରୀଠୁ ୨୭୦ କିମି ଦୂରରେ କେନ୍ଦ୍ରୀଭୂତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁରରେ ଲଗାଣ ବର୍ଷା, ଧାନ ଫସଲ କ୍ଷତିଗ୍ରସ୍ତ
  • ||

ରିଜର୍ଭେସନ କୋଟାରେ ଆଡ଼ମିସନ୍ ନେଇଥିଲେ ବୋଲି ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ଦେଉଥିଲେ ସିନିୟର : ମେଡିକାଲ ଛାତ୍ରୀ କଲେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା

26/05/2019 at 1:48 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୨୬/୫ : ମହାରାଷ୍ଟ୍ର ରାଜଧାନୀ ମୁମ୍ବାଇରେ ଜଣେ ମିଡ଼ିକାଲ ଛାତ୍ରୀ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି । ଜାତୀୟ ମନ୍ତବ୍ୟ ଏବଂ ସିନିୟରମାନଙ୍କ ଦ୍ୱାରା ମାନସିକ ରୂପେ ପ୍ରତାଡ଼ିତ ହୋଇ ଛାତ୍ରୀ ଜଣକ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି । ଏହି ମାମଲାରେ ପୋଲିସ ୩ ଜଣ ମହିଳା ଡାକ୍ତରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ କରିଛି । ଏବେ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଗିରଫ କରାଯାଇନାହିଁ । ମୃତ ଛାତ୍ରୀ ମୁମ୍ବାଇ ବିଭିଏଲ ନାୟର ହସ୍ପିଟାଲରେ ଏମଡି ଦ୍ୱିତୀୟ ବର୍ଷ ଛାତ୍ରୀ ଥିଲେ । ମୃତ ଛାତ୍ରୀ ହେଲେ ପାୟଲ ତ଼ଡବୀ ।  

ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିବା ପୂର୍ବ ଦିନ ପାୟଲ  ସର୍ଜରୀ କରିଥିଲେ । ସେତେବେଳେ ପାୟଲ କୌଣସି ପ୍ରକାର ଚିନ୍ତାରେ ଥିବା ଜଣାପଡୁନଥିଲେ । ସେ ଯେତେବେଳେ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ନିଜ ରୁମକୁ ଫେରିଥିଲେ, ୩/୪ ଘଣ୍ଟା ପରେ ରୁମରୁ ତାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଜବତ ହୋଇଥିଲା । ପାୟଲଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ କହିବାନୁଯାୟୀ ସିନିୟର ଡାକ୍ତରମାନେ ପାୟଲଙ୍କୁ ମାନସିକ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ଦେଉଥିଲେ । ସେ ପଛୁଆ ବର୍ଗର ହୋଇଥିବା ଯୋଗୁଁ ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସିନିୟରମାନେ ମାନସିକ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ଦେଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ପରିବାରଲୋକେ । ଗତ ୨୨ ତାରିଖରେ ପାୟଲ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଛନ୍ତି ।

ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ପାୟଲଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ପରେ ସମସ୍ତ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି । ଫେରାର ସମସ୍ତ ଛାତ୍ର ଟୋପିବାଲା ନ୍ୟାସନାଲ ମେଡିକାଲ କଲେଜର ଛାତ୍ର ଥିଲେ । ଏହି କଲେଜ ନାୟର ହସ୍ପିଟାଲ ସହ ସମ୍ବନ୍ଧିତ । ସମସ୍ତ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏସସି ଏସଟି ଆକ୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ କରାଯାଇଛି । ପୋଲିସ ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ କରୁଛି ।

ପାୟଲ ୨୦୧୮ ମସିହା ମେ ୧ ତାରିଖରେ ମେଡିକାଲ କଲେଜରେ ଆଡ଼ମିସନ ନେଇଥିଲେ । ଆଡ଼ମିସନ ପରଠାରୁ ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସିନିୟର ଲଗାତାର ରେଗିଙ୍ଗ କରୁଥିଲେ । ପାୟଲଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ସିନିୟର ପ୍ରତାଡ଼ିତ କରିଥିବା କଥା ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀ ଏବଂ ପରିବାର ଲୋକ ମଧ୍ୟ ଜାଣିଥିଲେ ।

ପାୟଲଙ୍କ ଆଡ଼ମିସନ ସଂରକ୍ଷଣ କୋଟରେ ହୋଇଥିଲା । ଏହି ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ସିନିୟର ସବୁବେଳେ ତାଙ୍କୁ ନିର୍ଯ୍ୟାତନା ଦେଉଥିଲେ । ସେ ହଷ୍ଟେଲ ୱାଡେନଙ୍କୁ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଅଭିଯୋଗ ମଧ୍ୟ କରିଥିଲେ । ୱାଡେନ ୩ ଜଣ ସିନିୟରଙ୍କୁ ଡାକି ବୁଝାଇଥିଲେ ମଧ୍ୟ ସେମାନେ ସୁଧୁରିନଥିଲେ ।

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ପାୟଲଙ୍କ ସାଙ୍ଗମାନେ ସେଦିନ ତାଙ୍କୁ ଖାଇବା ପାଇଁ ଡାକିଯାଇଥିଲେ । ବହୁତ ଥର ଡାକିବା ପରେ ବି କୌଣସି ଜବାବ ଆସିନଥିଲା । ଏହାପରେ ସେମାନେ ଗାର୍ଡଙ୍କୁ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ଦେଇଥିଲେ । ଗାର୍ଡ କବାଟ ଭାଙ୍ଗି ଭିତରକୁ ପଶିଥିଲେ । ପାୟଲ ସେତେବେଳେ ପଙ୍ଖାରେ ଓଢଣୀ ଲଗାଇ ଆତ୍ମହତ୍ୟା କରିଦେଇଥିଲେ । ତାଙ୍କୁ ସଂଗେ ସାଙ୍ଗ ହସ୍ପିଟାଲ ନିଆଯାଇଥିଲା । ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ । ଏହି ମାମଲାରେ ୩ ଜଣ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ବିରୋଧରେ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ ହୋଇଛି । ୩ ଡାକ୍ତର ହେଲେ ହେମା ଆହୁଜା, ଭକ୍ତି ମୋହର, ଅଙ୍କିତା ଖଣ୍ଡେଲୱାଲ ।

ପୀଡିତାଙ୍କ ପରିବାର ଲୋକ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବା ପାଇଁ ଅପିଲ କରିଛନ୍ତି । ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କ ବିରୋଧ ଭାରତୀୟ ଦଣ୍ଡ ବିଧାନ ଧାରା ୩୦୬ରେ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ପାଇଁ ଉସୁକାଇବା ଏବଂ ଏସସି ଏସଟି ଆକ୍ଟରେ ମାମଲା ରୁଜ୍ଜୁ କରାଯାଇଛି ।

   Related Posts