Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କରୋନା ବେଲଗାମ୍, ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩ ଲକ୍ଷ ୩୨ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କେସ୍, ୨୨୬୩ ମୃତ
  • ||
  • ଦୁର୍ଘଟଣାରେ ଆହତ ହେଲେ ମଞ୍ଚ କଳାକାର ରତିକାନ୍ତ ବେହେରା, ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଚାଲିଥିଲା ଚୋରା ବନ୍ଧୁକ କାରବାର, ମାଡିବସିଲା ପୋଲିସ, ପିସ୍ତଲ ଜବତ
  • ||
  • ସଂକ୍ରମଣ ସାଙ୍ଘାତିକ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ବାହାରିଲେ ୬୨୧୫ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଏବେ ୪ ଘଣ୍ଟା ଖୋଲା ରହିବ ବ୍ୟାଙ୍କ୍, ଅଧା କର୍ମଚାରୀରେ ଚାଲିବ କାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ହସ୍ପିଟାଲ ଆଇସିୟୁରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜୀଅନ୍ତା ଜଳିଗଲେ ୧୨ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ୩ ଦିନ ପାଇଁ ପଞ୍ଚାୟତ ସଟଡାଉନ୍, ସଂକ୍ରମଣ ବୃଦ୍ଧି ପରେ ପ୍ରଶାସନର ବଡ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||

ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ କାନ୍ଥ ପଡ଼ି ୨୨ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ : ଆହୁରି ୨୪ ଘଣ୍ଟା ବର୍ଷା

2/07/2019 at 5:51 PM

ରଙ୍ଗୀନ ଆଲୋକମାଳା, ନଭଶ୍ଚମ୍ବୀ ଅଟ୍ଟାଳିକା ଭିତରେ ଝଲସୁଥିବା ମୁମ୍ବାଇକୁ ସତେ ଯେମିତି ଶ୍ରୀହୀନ କରିଦେଲାଣି ବର୍ଷା । ସ୍ବପ୍ନର ସହର ପାଣିରେ ଉବୁଟୁବୁ ହେଉଛି । ବର୍ଷା ଯୋଗୁଁ ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ କାନ୍ଥ ପଡ଼ି ୨୨ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଆଉ ଏପଟେ ଆମ ରାଜ୍ୟରେ ବି ୨୪ ଘଣ୍ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିବ ବୋଲି ଅନୁମାନ କରିଛି ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ।

ପାଣି ପାଣି ମୁମ୍ବାଇ । ଚାରିଆଡ଼େ ତ୍ରାହି ତ୍ରାହି ଚିତ୍କାର । ଲଗାତର ଛାତିଥରା ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖି ମୁମ୍ବାଇ ବାସୀ ଭୟଭୀତ । ମୁମ୍ବାଇରେ ମୌସୁମୀ ଆସିବା ମାତ୍ର ୩ ଦିନ ହୋଇଛି । କିନ୍ତୁ ଏହାର କରୁଣ ଦୃଶ୍ୟ ପୂରା ମୁମ୍ବାଇରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ୩ ଟି ସ୍ଥାନରେ କାନ୍ଥ ପଡି ୨୨ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ମାଲାଡ ଇଷ୍ଟରେ ୧୩ , କଲ୍ୟାଣରେ ୩ ଏବଂ ପୁଣେରେ ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି ।  

ସ୍ଥିତି ଗମ୍ଭୀର ଥିବାରୁ ମୁମ୍ବାଇରେ ସ୍କୁଲ, କଲେଜ, ଅଫିସ ଛୁଟି ଘୋଷଣା କରି ଦିଆଯାଇଛି । ବାହାରକୁ ନଯାଇ ଘର ଭିତରେ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି । ରେଳ ଧାରଣା ଉପରେ ପାଣି ଚାଲୁଥିବାରୁ ୯ଟି ଟ୍ରେନ୍ ଯାତାୟତ ରଦ୍ଦ କରି ଦିଆଯାଇଛି। ମୁମ୍ବାଇକୁ ଚଳାଚଳ କରୁଥିବା ୧୦କୁ  ଅଧିକ ଫ୍ଲାଇଟ ଦିଲ୍ଲୀରେ ରଦ୍ଦ କରାଯାଇଛି। ଶହ ଶହ ଲୋକ ଷ୍ଟେସନ ଓ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ ଅଟକି ରହିଛନ୍ତି। ବର୍ଷାରେ ପ୍ରାଣ ହରାଇଥିବା ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ପରିବାରକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଦେବେନ୍ଦ୍ର ଫଡନବିସ୍ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ସହାୟତା ରାଶି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି।

ଆଉ ଏପଟେ ଆମ ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଯାଏ ବର୍ଷା ଲାଗି ରହିବ ବୋଲି ପୂର୍ବାନୁମାନ କରିଛି ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ । ବିଶେଷ କରି ଉତ୍ତର ଓ ପଶ୍ଚିମ ଓଡ଼ିଶାରେ ପ୍ରବଳରୁ ଅତି ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ହେବ । ବରଗଡ଼, ବଲାଙ୍ଗିର, ଝାରସୁଗୁଡ଼ା କନ୍ଧମାଳ, କଳାହାଣ୍ଡି, ନୂଆପଡ଼ା, କୋରାପୁଟ, ସମ୍ବଲପୁର, ସୁନ୍ଦରଗଡ଼, କେନ୍ଦୁଝର, ଦେବଗଡ଼, ବୌଦ୍ଧ, ମୟୂରଭଞ୍ଜ ପ୍ରଭୃତି ଜିଲ୍ଲାରେ ୟେଲୋ ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ ଜାରି କରାଯାଇଛି । ତେବେ କାଲି ଠାରୁ ବର୍ଷା କମିବା ସହ ୬ ତାରିଖରୁ ପୁଣି ବର୍ଷା ପରିମାଣ ବଢିବ ବୋଲି ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଅନୁମାନ କରାଯାଇଛି ।

ଏବେ ବି ଆମ ରାଜ୍ୟରେ ଆବଶ୍ୟକତା ଠାରୁ ୧୭ ପ୍ରତିଶତ କମ୍ ବର୍ଷା ହୋଇଛି। ତେବେ ବର୍ଷାରେ ପ୍ରଭାବିତ ହେବାକୁ ଥିବା ଜିଲ୍ଲାର ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ସତର୍କ ରହିବା ଲାଗି କୁହାଯାଇଛି।

   Related Posts