Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୪୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୫ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୫୬୧ ମୃତ
  • ||
  • ଚିଲିକାକୁ ଆସିଲେଣି ବିଦେଶୀ ପକ୍ଷୀ, ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ବନ ବିଭାଗ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ହିଂସାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଆଶିଷ ମିଶ୍ରାଙ୍କୁ ଡେଙ୍ଗୁ, ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • କମୁଛି ତାପମାତ୍ରା, ଦାରିଙ୍ଗିବାଡିରେ ୧୧ ଡିଗ୍ରୀକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ସୁପର ସଣ୍ଡେରେ ସୁପର ମୁକାବିଲା : ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ହାଇଭୋଲଟେଜ୍ ଫାଇଟ୍
  • ||

ଗୋଟିଏ ଦିନରେ ୩.୭ ବିଲିୟନ୍‌ ଡଲାର୍‌ ବଢ଼ିଗଲା ଅମ୍ୱାନୀଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି, ହଠାତ୍‌ କେମିତି ବୃଦ୍ଧି ହେଲା ଜାଣନ୍ତୁ…

6/09/2021 at 10:38 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୦୬/୦୯: ଭାରତ ତଥା ଏସିଆର ସବୁଠାରୁ ଧନୀ ବ୍ୟକ୍ତି ଭାବେ ଜଣାଶୁଣା ମୁକେଶ ଅମ୍ୱାନୀଙ୍କ ଦିନକୁ ରୋଜଗାର କେତେ ଜାଣିବାକୁ ଆପଣ ନିଶ୍ଚୟ ଚାହିଁଥିବେ । ରିଲାଏନ୍ସ ଇଣ୍ଡିଷ୍ଟ୍ରିଜ୍‌ର ଅଧ୍ୟକ୍ଷଙ୍କର ଦିନକୁ ଦିନ ସମ୍ପତ୍ତିରେ ବୃଦ୍ଧି ହେବାରେ ଲାଗିଛି । ଶୁକ୍ରବାର ସେ ତାଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତିରେ ୩.୭ ବିଲିୟନ୍‌ ଡଲାର ଯୋଡ଼ିଛନ୍ତି । ଟାଇକୋନ୍‌ ରିଅଲ୍‌ ଫାର୍ମର ସେୟାରରେ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଥିବାରୁ ତାଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତି ବଢ଼ିଛି ।

ବ୍ଲୁମ୍‌ବର୍ଗ ବିଲେନେୟାର ଇଣ୍ଡେକ୍ସରେ ଏସିଆର ରିଚେଷ୍ଟ ବା ଧନୀଶାଳୀ ବ୍ୟକ୍ତି ଭାବେ ୯୨.୬ ବିଲିୟନ୍‌ ଡଲାର ରହିଥିଲା । ଫ୍ରେଞ୍ଚ କୋସମେଟିକ ତାଇକୋନ ଫ୍ରାନ୍‌କୋଇଜ୍‌ ବେଟନକେର୍ଟ ମେୟରର ମୂଲ୍ୟ ବୃଦ୍ଧି ହେବା କାରଣରୁ ତାଙ୍କର ୯୨.୯ ବିଲିୟନ୍‌ ଡଲାରରେ ପହଞ୍ଚିଛି । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ରିଲାଏନ୍ସ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ୍‌ ଗ୍ରୀନ୍‌ ହାଇଡ୍ରୋଜେନ୍‌ ପ୍ରଡକ୍ସନ କରିବା ନେଇ ଘୋଷଣା କରିଥିଲା । ଯାହାକୁ ନେଇ ନିବେଶକ ମହଲରେ ଏକ ପ୍ରକାର ଉତ୍ସାହ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ଏବଂ ଅମ୍ୱାନୀଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତିରେ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇଥିଲା ।

ବର୍ତ୍ତମାନ ରିଲାଏନ୍ସ ଇଣ୍ଡିଷ୍ଟ୍ରିଜ୍‌ରେ ମୁକେଶଙ୍କ ପରିବାର ସେୟାର ଅଧିକ ରହିଛି । ତେଣୁ ଏହାର ପରିଚାଳନା ମଧ୍ୟ ଏହି ପାରିବାର ହାତରେ ରହିଛି । ତାଙ୍କର ମୁମ୍ୱାଇରେ ଥିବା ବିଶ୍ୱର ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ ତେଲ ରିଫାଇନାରୀ କମ୍ପାନୀ ତାଙ୍କ ସମ୍ପତ୍ତିର ଏକ ବଡ଼ ଅଂଶ । ଗତ ଶୁକ୍ରବାର ତାଙ୍କର ସେୟାର ୪.୧ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିଲା ।

ଶୁକ୍ରବାର ରିଲାଏନ୍ସ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ୍‌ର ସେୟାର ମୂଲ୍ୟ ଦ୍ରୁତଗତିରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଇବା ସହିତ କମ୍ପାନୀର ଏମ୍‌କ୍ୟାପ୍‌ ବମ୍ୱେ ଷ୍ଟକ୍‌ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜରେ କାରବାର ସମାପ୍ତ ହେବା ବେଳକୁ ୧୫,୧୪,୦୧୭.୫୦କୋଟିରେ ପହଞ୍ଚିଥିବା ଦେଖାଯାଇଥିଲା । କମ୍ପାନୀର ସେୟାର ୪.୧୨ ପ୍ରତିଶତ ବୃଦ୍ଧି ହୋଇ ୨,୩୮୮.୨୫ ପ୍ରତି ସୟାରରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା ।

କାରବାର ସମୟରେ ରିଲାଏନ୍ସର ସେୟାର ୪.୩୮ ପ୍ରତିଶତ ବଢ଼ି ୨,୩୯୪.୩୦ ପ୍ରତି ଇକ୍ୱିଟିରେ ପହଞ୍ଚିଥିଲା । ବଜାର ମୂଲ୍ୟାଙ୍କନ ହିସାବରେ ସବୁଠାରୁ ବଡ଼ କମ୍ପାନୀର ସେୟାର ସେନ୍‌ସେକ୍ସର ସେୟାର ମଧ୍ୟରେ ସର୍ବାଧିକ ଲାଭରେ ରହିଥିଲା । ରିଲାଏନ୍ସ ଇଣ୍ଡଷ୍ଟ୍ରିଜ୍‌ର ବଜାର ମୂଲ୍ୟ ଚଳିତ ବର୍ଷ ଜୁନ୍‌ରେ ୧୪ ଲକ୍ଷ କୋଟି ଟଙ୍କା ପାର କରିଦେଇଥିଲା ।

   Related Posts