Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚୀନରେ ଦ୍ରୁତ ବେଗରେ ବ୍ୟାପିଲା କରୋନାର ଡେଲ୍‌ଟା ଭାରିଏଣ୍ଟ, ବେଜିଂ ସହ ୧୫ ସହରରେ ଆତଙ୍କ, ଉଡାଣ ବାତିଲ୍
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୪୧ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୪୭୬ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଲଦାଖରେ ଭାରତ-ଚୀନ ମଧ୍ୟରେ ଉତ୍ତେଜନା କେବେ ସମାପ୍ତ ହେବ ? ଡ୍ରାଗନ ସହ ୧୨ତମ ବୈଠକ ଆସନ୍ତାକାଲି
  • ||
  • ବାଂଶପାଳ : ଗାଁରେ ପଶି ଘର ଭାଙ୍ଗିଲା ଦନ୍ତା, କାନ୍ଥ ପଡି ସ୍ବାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଅଲୋଡା ହେଲା ନବଜାତ ଶିଶୁପୁତ୍ର, ଡଷ୍ଟବିନ୍‌ରୁ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ରାଇରଙ୍ଗପୁର : ଦୁଇ ବାଇକ୍ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା, ରାସ୍ତା କଡକୁ ଛିଟିକି ପଡିଲେ ୨ ଚାଳକ : ମେଡିକାଲରେ ହେଲା ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କଟକ : ଦୁଷ୍କର୍ମକାରୀଙ୍କୁ ୧୦ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌ ସହ ୧୦ହଜାର ଜରିମନା : ପୀଡିତାଙ୍କୁ ଦେବେ ୨ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର କ୍ଷତିପୂରଣ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ OSSC ସଦସ୍ୟଙ୍କ ପିଏସ୍ : ଜବତ ହେଲାଣି ନଗଦ ଲକ୍ଷାଧିକ ଟଙ୍କା ସହ ଫ୍ଲାଟ୍ ଆଉ ପ୍ଲଟ୍
  • ||
  • ରାୟଗଡା : ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ଚିଙ୍ଗୁଡି ବନ୍ଧରେ ଅଘଟଣ : ବିଦ୍ୟୁତ ଆଘାତରେ ୬ ଓଡିଆ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବଦଳିଲା ନିୟମ : ୬୩,୩୦୩ ପ୍ରାଥମିକ ଶିକ୍ଷକ ପାଇବେ ପଦୋନ୍ନତି, ରେସିଡେନ୍ସି ପିରିୟଡ୍ କମାଇଲେ ରାଜ୍ୟ ସରକାର
  • ||

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟୁର ଲାଗି Team India ମନୋନୀତ, ୨୬ ସଦସ୍ୟଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ନାହାନ୍ତି ଏମ.ଏସ୍.ଧୋନୀ

24/07/2020 at 9:28 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୨୪।୭: ଚଳିତବର୍ଷ ଶେଷରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟୁରରେ ଯିବ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ। ଏଥିଲାଗି ଏମ.ଏସ୍.କେ.ପ୍ରସାଦ ଟିମ୍‌ ମୋନୋନୀତି କରିଥିବା ବେଳେ ଏଥିରେ ୨୬ ଜଣଙ୍କୁ ଚୟନ କରିଛନ୍ତି। ତେବେ ପୂର୍ବତନ କ୍ୟାପ୍ଟେନ ତଥା ୱିକେଟ୍ କିପର ଓ ବ୍ୟାଟସ୍‌ମ୍ୟାନ ଏମ.ଏସ୍.ଧୋନୀ ଏଥିରୁ ବାଦ ପଡିଛନ୍ତି। ଏହି ଗସ୍ତରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ଘରୋଇ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସହ ୩ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ର ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ୍ ଖେଳିବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ସମାନ ସଂଖ୍ୟକ ୱାନଡେ ମ୍ୟାଚ୍‌ ଖେଳିବ।

ଡିସେମ୍ବର ୩ ତାରିଖରୁ ବ୍ରିସବେନ୍‌ରେ ପ୍ରଥମ ଟେଷ୍ଟ ଖେଳାଯିବ। ଦ୍ୱିତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ଆଡିଲେଡ୍‌ରେ ଡିସେମ୍ବର ୧୧ରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ୨୬ ଡିସେମ୍ବରରେ ତୃତୀୟ ଟେଷ୍ଟ ମେଲବର୍ଣ୍ଣରେ ଖେଳାଯିବ। ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟୁରକୁ ବିଶ୍ୱବ୍ୟାପୀ ଅସଂଖ୍ୟ କ୍ରିକେଟ୍ ପ୍ରେମୀ ଅପେକ୍ଷା କରି ରହିଛନ୍ତି। ଏଣୁ ଏହି ଗସ୍ତ ଲାଗି ଟିମ୍‌ ଚୟନ କର୍ତ୍ତା ଏମ.ଏସ୍.କେ. ପ୍ରସାଦ ଏକ ବଡ ଟିମ୍‌ ଚୟନ କରିଛନ୍ତି। ପ୍ରମୁଖ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସମେତ ଟିମ୍‌ ‘ଏ’  ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ବାଛିଛନ୍ତି। ୨୬ସଦସୀୟ ଟିମ୍‌ରେ କିନ୍ତୁ ଧୋନୀଙ୍କୁ ରଖି ନାହାନ୍ତି ପ୍ରସାଦ।

ତେବେ ମନୋନୀତ ଖେଳାଳିମାନେ ଟେଷ୍ଟ ଏବଂ ୱାନଡେରେ ଖେଳିବେ ବୋଲି ପ୍ରସାଦ କହିଛନ୍ତି। ପ୍ରସାଦ ଟିମ୍‌ ଲାଗି ଓପ୍ନର ଭାବେ ରୋହିତ ଶର୍ମା, ପୃଥିବୀ ଶ ଓ କେ.ଏଲ.ରାହୁଲଙ୍କୁ ମନୋନୀତ କରିଥିବା ବେଳେ ମଧ୍ୟକ୍ରମରେ ବ୍ୟାଟିଂ ଲାଗି ବିରାଟ କୋହଲୀ. ଆଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ, ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାରା, ହନୁମା ବିହାରୀ, ଶୁଭମନ ଗିଲ ଓ ଶ୍ରେୟସ ଆୟରଙ୍କୁ ରଖିଛନ୍ତି।

ବଡ ଟିମ୍‌ ନେଇ ପ୍ରସାଦ ଯେଉଁ ତର୍କ ରଖିଛନ୍ତି ସେଥିରେ ବଡ ଟିମ୍‌ ସବୁ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଉତ୍ତମ ହେବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି। ଯଦି କୌଣସି ଖେଳାଳି ସମସ୍ୟାରେ ପଡନ୍ତି ସେତେବେଳେ ଆମ ପାଖରେ ବ୍ୟାକଅପ ଥିବ। କେବଳ ବ୍ୟାକ୍‌ଅପ୍‌ ନୁହେଁ ଅଭ୍ୟାସ ଲାଗି ମଧ୍ୟ ଟିମ୍‌କୁ ସୁବିଧା ହେବ, କାରଣ ଆମ ପାଖରେ ଭଲ ବଲୋର ଥିବେ। ସେହିପରି ଏ ଟିମ୍‌ର ବଲୋରଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ମୁଖ୍ୟ ବଲୋରଙ୍କ ଉପରେ ଚାପ ହ୍ରାସ କରିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ପ୍ରସାଦ।  

   Related Posts