Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କାମେଶ୍ୱର ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ଦାନବାକ୍ସ ଭାଙ୍ଗି ଟଙ୍କା ଲୁଟିନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୩୫୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ନବୀନ @ ୭୬, ଶୁଭେଚ୍ଛା ଜଣାଇଲେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ମୋଦୀ
  • ||
  • ୭୬ ବର୍ଷରେ ପାଦ ଦେଲେ ନବୀନ, କରୋନା ମହାମାରୀ ପାଇଁ ପାଳିବେନି ଜନ୍ମଦିନ
  • ||
  • ଶାରଦୀୟ ଦୁର୍ଗାପୂଜା ଶେଷ, ଶନିବାର ଧରାପୃଷ୍ଠରୁ ବିଦାୟ ନେବେ ମା
  • ||
  • ହାଟରୁ ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କୁ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଘରେ ଛାଡିଦେବେ କହି ଇଜ୍ଜତ ଲୁଟିଲେ ୮ ସଇତାନ
  • ||
  • କଟକ : କଟକରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର, ଦୁର୍ଦ୍ଦାନ୍ତ ଅପରାଧୀ ରାକେଶ ଆହତ
  • ||

ଇଂଲଣ୍ଡର ସିଖ୍ କ୍ରିକେଟର ମଣ୍ଚି ପାନେସର ଖୋଲିଲେ ପୁରୁଣା ଗୁମର, ‘ଧୋନୀ ହିନ୍ଦୀରେ ଭାରତୀୟ ବୋଲରଙ୍କୁ କହୁଥିବା କଥା ମୁଁ ଶୁଣିଥିଲି, କିନ୍ତୁ ନ ବୁଝିଲା ଭଳି ଅଭିନୟ କରୁଥିଲି’

27/08/2020 at 4:53 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୨୭୦୮: ଗତ କିଛି ଦିନ ତଳେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି । ସେ ଦଳ ତରଫରୁ ଓ୍ୱିକେଟ୍ କିପିଂ କରିଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ତାଙ୍କ ନଜର ବ୍ୟାଟସମ୍ୟନ୍, ଫିଲ୍ଡର ଓ ବୋଲରଙ୍କ ଉପରେ ଲଗାତାର ଭାବେ ରହିଥାଏ । ସେ ଓ୍ୱିକେଟ ପଛରେ ରହୁଥିଲେ ମଧ୍ୟ ବୋଲର୍ କିପରି ବୋଲିଂ କରିବା ଆବଶ୍ୟକ, ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ୍ କିପରି ଭାବେ ଖେଳିବାକୁ ଯାଉଛନ୍ତି ତାହା ମଧ୍ୟ ବୋଲରଙ୍କୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଥାନ୍ତି । ଏପରିକି ବୋଲରଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କିପରି ବୋଲିଂ କରିବା ଦରକାର କହିଥାନ୍ତି ।

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ଧୋନୀ ପ୍ରାୟତଃ ହିନ୍ଦିରେ କଥା ହୋଇଥାନ୍ତି । କାରଣ ବିପକ୍ଷ ଦଳର ଖେଳାଳି ହିନ୍ଦୀ ବୁଝିପାରି ନଥାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଇଂଲଣ୍ଡର ଖେଳାଳି ମଣ୍ଟି ପାନେସର୍ ହିନ୍ଦୀରେ ବୋଲରଙ୍କୁ କୁହାଯାଉଥିବା ଯୋଜନାକୁ ବୁଝିପାରିଥିଲେ । ଏପରିକି ଅଜଣା ଭାବେ ଅଭିନୟ କରିଥିଲେ । ପାନେସର ଭାରତ ବିରୋଧରେ ଚାରି ମ୍ୟାଚର ଟେଷ୍ଟ ସିରିଜ ଖେଳିଥିଲେ । ଧୋନୀ ମଧ୍ୟ ଏହି ସିରିଜରେ ସାମିଲ ଥିଲେ । ଇଂଲଣ୍ଡ ଟିମ୍  ଧୋନୀଙ୍କ ରଣନୀତି ବୁଝିପାରୁ ନଥିଲା । କିନ୍ତୁ ପାନେସର ଗୋଟିଏ ଶବ୍ଦ ବୁଝୁଥିଲେ ଯାହା ଧୋନୀ ହିନ୍ଦୀରେ କହୁଥିଲେ ।

ଟାଇମ୍ସ ଅଫ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ସହ ଆଲୋଚନାରେ ପାନେସର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଧୋନୀ ଅଧିକ କିଛି କହି ନଥାନ୍ତି । ସେ ଭଲ ଭାବେ ଅନୁମାନ ଲଗାଇ ପାରନ୍ତି । ଆପଣ ତାଙ୍କୁ କିଛି କହିଲେ ସେ ଜବାବ ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ । ଏକଦା ଧୋନୀ ବୋଲରଙ୍କୁ ଓ୍ୱିକେଟ ପଛରେ ରହି ଟିପସ୍ ଦେଉଥିଲେ । ସେ ସ୍ପିନରଙ୍କୁ ବଲ୍ ଟିକିଏ ଓ୍ୱାଇଡ୍ କରି ପକାଇବାକୁ ଓ ସିଧା ଷ୍ଟମ୍ପ ଆଗରେ ରଖିବାକୁ କହିଥିଲେ । ଏପରିକି ସେ କ୍ରସ୍ ଲିଙ୍କରେ ଛକା ମାରିବେ ବୋଲି ଧୋନୀ କହିଥିଲେ । ଏହା ପାନେସର ବୁଝିପାରି ଥିଲେ ।

ପାନେସର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଧୋନୀ ଯାହା କହୁଥିଲେ ସେ ବୁଝିପାରୁ ଥିଲେ । କାରଣ ସେ ହିନ୍ଦୀ ଓ ପଞ୍ଜାବୀ ବୁଝିପାରନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଧୋନୀ ଭାବିଥିଲେ ଯେ ସେ କିଛି ବୁଝନ୍ତି ନାହିଁ । ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ, ପାନେସରଙ୍କ ପିତା ୧୯୭୯ରେ ପଞ୍ଜାବରୁ ଇଂଲଣ୍ଡ ଚାଲିଯାଇଥିଲେ ।

   Related Posts