Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମାତ୍ର ୬୦ ସେକେଣ୍ଡରେ ଜଣାପଡିବ ଶରୀରର ରକ୍ତ ସର୍କରା, ଛୁଞ୍ଚିର ଭୟ ରହିବନି… ଆସିଗଲା ନୂଆ ମେସିନ୍
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ, ମୈଦାନରେ ୧୩ ହଜାର ୬୭୫ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭୀମସାର ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଗୋଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଶରୀରରେ ଲାଗିଛି ଆଘାତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜାଲ୍‌ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଇ ୩କୋଟି ୬୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ପିଏନବି ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ସମେତ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍‌ର କେବେ ବି ଅନ୍ତ ହେବନାହିଁ : ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କମିବା ନେଇ ମିଳିଲାଣି ସଂକେତ : SRC
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହିଳାଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୦ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୪୨କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ପୁଣି ବଢିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୪୨୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୨୫୨୬୮ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • କମିବ ତାପମାତ୍ରା, ୨୮ରୁ ବଢିବ ଶୀତ
  • ||

ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍‌କୁ ଧୋନୀଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ଏବେ ମୁସ୍କିଲ ଲାଗୁଛି: ସେଓ୍ଵାଗ

18/03/2020 at 3:09 PM

ଅହମ୍ମଦାବାଦ ୧୮।୦୩: ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନୀଙ୍କ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍‌କୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବା ମୁସ୍କିଲ ହେବ। ଏହା କହିଛନ୍ତି ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଓପନର ବୀରେନ୍ଦ୍ର ସେଓ୍ଵାଗ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଚୟନକର୍ତ୍ତା ଧୋନୀଙ୍କ ବଦଳ ଖେଳାଳିର ସନ୍ଧାନ ସହିତ ବହୁତ ଆଗକୁ ବଢି ସାରିଛନ୍ତି। ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ଧୋନୀ ବିଶ୍ଵ କପ୍ ସେମି ଫାଇନାଲ ପରଠୁ ଆଉ ଭାରତ ପାଇଁ କୌଣସି ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଦିନିକିଆ ମ୍ୟାଚ୍ ଖେଳି ନାହାନ୍ତି। ସେ ଦୀର୍ଘ ଆଠ ମାସ ହେବ କ୍ରିକେଟ୍‌ରୁ ଦୂରେଇ ରହିଛନ୍ତି।

ଧୋନୀଙ୍କ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ ନେଇ ହୋଇଥିବା ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତରରେ ସେଓ୍ଵାଗ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସେ କାହା ଜାଗାରେ ଫିଟ୍ ହେବେ। ଋଷଭ ପନ୍ତ ଓ କେଏଲ ରାହୁଲ ଦଳରେ ଅଛନ୍ତି ଏବଂ ରାହୁଲ ସଂପ୍ରତି ଚତ୍ମକାର ଫର୍ମରେ ଅଛନ୍ତି। ତେଣୁ ମୋତେ ଲାଗୁଛି ଯେ ଦଳ ପ୍ରବନ୍ଧକ ଏହି ଦଳ ସହିତ ଆଗକୁ ବଢିବେ। ଏଠାରେ ଏକ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମରେ ଯୋଗ ଦେବା ଅବସରରେ ଏହା କହିଛନ୍ତି ବୀରେନ୍ଦ୍ର ସେଓ୍ଵାଗ।

ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡଠୁ ମିଳିଥିବା ପରାଜୟ ବିଷୟରେ ସେଓ୍ଵାଗ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆମକୁ ଏହା ମାନି ନେବା ଉଚିତ୍ ଯେ, ସେମାନେ ଦିନିକିଆ ଓ ଟେଷ୍ଟରେ ଆମଠୁ ଉନ୍ନତ ଅଛନ୍ତି। ଟି-୨୦ରେ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ସେମାନେ ସଂଘର୍ଷ କରି ଆମଠୁ ଅଳ୍ପ ରନ ବ୍ୟବଧାନରେ ପରାଜିତ ହୋଇଛନ୍ତି। ଟି-୨୦ରେ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବା ସର୍ବଦା କଠିନ ହୋଇଥାଏ। ବିରାଟଙ୍କ ଖରାପ ଫର୍ମ  ବିଷୟରେ ବୀରୁ କହିଛନ୍ତି, ସେ ବିଶ୍ଵସ୍ତରୀୟ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ। ମାତ୍ର ଏମିତି ସମସ୍ତ ମହାନ ଖେଳାଳିଙ୍କ ସହିତ ହୋଇଥାଏ। ସେ ସଚିନ ତେନ୍ଦୁଲକର ହୁଅନ୍ତୁ କି ଷ୍ଟିଭ ଓ୍ଵ,  ରିକି ପଣ୍ଟିଂ କିମ୍ବା ଜ୍ୟାକ୍ କ୍ୟାଲିସ।

ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଟି-୨୦ ବିଶ୍ଵକପରେ କେଉଁ ଦଳ ଫେବରାଇଟ୍, ସେହି  ବିଷୟରେ ବୀରୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଟି-୨୦ରେ ଆପଣ କୌଣସି ଗୋଟିଏ ଦଳକୁ ନେଇ ଭବିଷ୍ୟବାଣୀ କରି ପାରିବେ ନାହିଁ। ଏଠାରେ ଯେ କୌଣସି ଖେଳାଳି ନିଜ ଦମରେ ମ୍ୟାଚ୍‌ର ଫଳାଫଲ ଓଲଟାଇ ଦେବାର ସାମର୍ଥ୍ୟ ରଖି ଥାନ୍ତି। ଏହା ସହିତ ହାର୍ଦ୍ଦିକ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କ ବିଷୟରେ ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ତାଙ୍କର ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନରେ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଉପକୃତ ହେବେ। ହାର୍ଦ୍ଦିକଙ୍କ ରୂପେ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଆସିବା ଦ୍ଵାରା ଭାରତୀୟ ଦଳ ଆହୁରି ମଜବୁତ ହୋଇ ପାରିବ।

   Related Posts