Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅକ୍ଟୋବର-ନଭେମ୍ବର ମାସର ପାର୍ବଣ ଗାଇଡ୍‌ଲାଇନ୍‌, ମୂର୍ତ୍ତି ବିସର୍ଜନରେ ରହିବେ ଏତିକି ଲୋକ, ହବିଷ୍ୟାଳୀଙ୍କୁ ମନ୍ଦିର ମନା
  • ||
  • ଘଟଗାଁରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ଘଉଡାଇବାକୁ ବନ ବିଭାଗର କସରତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୫୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୩ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୧୬୪ ମୃତ
  • ||
  • ରାସ୍ତା ଅତିକ୍ରମ ବେଳେ ଧକ୍କା ଦେଲା ଟ୍ରକ, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଲଘୁଚାପ ପ୍ରଭାବ : ମଙ୍ଗଳବାର ଯାଏଁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୫୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ନୀଳଗିରିରେ ଭାଲୁ ଆତଙ୍କ, ସାଇକେଲରୁ ଟାଣିନେଇ ଯୁବକଙ୍କୁ ଘାଇଲା କଲେ
  • ||
  • ଅଢେଇ କୋଟି ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ, ଡାଇମଣ୍ଡ ହୋଟେଲ ମାଲିକ ଅଟକ
  • ||

IPL ମଧ୍ୟରେ ସନ୍ୟାସ ନେବାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଲେ ଧୋନୀ ଧୂରନ୍ଧର, ଆଗକୁ ଦେଶ ପାଇଁ ଟେଷ୍ଚ ବି ଖେଳିବେନି

27/09/2021 at 10:03 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୭/୦୯: ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ ରେ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନିଙ୍କ ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗ୍ସ (ସିଏସକେ) ପାଇଁ ଖେଳୁଥିବା ଅଲରାଉଣ୍ଡର ମୋଇନ ଅଲି ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟରୁ ଅବସର ନେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ସେ ଆଉ ଇଂଲଣ୍ଡ ପାଇଁ ରେଡ୍ ବଲ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବେ ନାହିଁ । ସେ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଏନେଇ ଆନୁଷ୍ଠାନିକ ଘୋଷଣା କରିବେ । ମୋଇନ୍ ନିକଟରେ ଇଂଲଣ୍ଡର ଟେଷ୍ଟ ଅଧିନାୟକ ଜୋ ରୁଟ୍, କୋଚ୍ କ୍ରିସ୍ ସିଲଭରଉଡ୍ ଏବଂ ଚୟନକର୍ତ୍ତାଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ନିଷ୍ପତ୍ତି ବିଷୟରେ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

ସୀମିତ ଓଭର କ୍ରିକେଟ୍ ଉପରେ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଉଦ୍ଦେଶ୍ୟରେ ମୋଇନ୍ ଏହି ପଦକ୍ଷେପ ନେଇଛନ୍ତି । ୩୪ ବର୍ଷୀୟ ମୋଇନ୍ ଇଂଲଣ୍ଡ ପାଇଁ 64 ଟି ଟେଷ୍ଟ ଖେଳିଛନ୍ତି । ESPN ଅନୁଯାୟୀ, ମୋଇନ୍ ଆସନ୍ତା ମାସରେ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ୍ ଏବଂ ଆଶେସ୍ ସିରିଜ୍ ଖେଳିବା ପାଇଁ ଇଂଲଣ୍ଡ ଦଳର ଜଣେ ସମ୍ଭାବ୍ୟ ସଦସ୍ୟ ଅଟନ୍ତି । ଏପରି ପରିସ୍ଥିତିରେ ତାଙ୍କୁ ଦୀର୍ଘ ସମୟ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଘରୁ ଦୂରରେ ରହିବାକୁ ପଡୁଥିଲା, ଯାହା ବିଷୟରେ ସେ ଅସହଜ ଥିଲେ ।

ଏହି କାରଣରୁ ସେ କ୍ରିକେଟର ଲମ୍ବା ଫର୍ମାଟରୁ ଅବସର ନେବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି । ତେବେ ସେ ସୀମିତ ଓଭର କ୍ରିକେଟରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ପାଇଁ ଖେଳିବାକୁ ଆଗ୍ରହୀ ଏବଂ କାଉଣ୍ଟି କ୍ରିକେଟ୍ ବ୍ୟତୀତ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବା ଜାରି ରଖିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି । ସେ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରଥମ ଶ୍ରେଣୀ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବା ଜାରି ରଖିବେ କି ନାହିଁ ସେ ନେଇ କୌଣସି ଠୋସ୍ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇ ନାହାଁନ୍ତି । ଇଂଲଣ୍ଡ ପାଇଁ ଟେଷ୍ଟ କ୍ରିକେଟର ଭାବରେ ତାଙ୍କର ଏକ କ୍ୟାରିୟର ରହିଛି ।

ସେ ଇଂଲଣ୍ଡର କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ଇୟାନ ବୋଥାମ, ଇମ୍ରାନ ଖାନ ଏବଂ ଗ୍ୟାରି ସୋବର୍ସଙ୍କ ଅପେକ୍ଷା କମ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ୨୦୦୦ ଟେଷ୍ଟ ରନ୍ ଏବଂ ୧୦୦ୱିକେଟ୍ ନେଇଛନ୍ତି । ୬୪ଟି ଟେଷ୍ଟରେ ସେ ୧୯୫ ୱିକେଟ୍ ନେଇ ଇଂଲଣ୍ଡ ପାଇଁ ସର୍ବାଧିକ ୱିକେଟ୍ ନେଇଥିବା ତାଲିକାରେ ୧୬ତମ ସ୍ଥାନରେ ଅଛନ୍ତି । ସେ ନିଜ ଟେଷ୍ଟ କ୍ୟାରିୟରରେ ଦୁନିଆର ତୃତୀୟ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ମଧ୍ୟ ହୋଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts