Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୫୭୩ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୮୦ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଡ୍ରଗ୍ସ ଲିଙ୍କ୍ ମାମଲାରେ NCBରେ ହାଜର ହେଲେ ଅନନ୍ୟା ପାଣ୍ଡେ, ଆର୍ଯ୍ୟନ ସହ ହ୍ବାଟସଆପ୍‌ ଚାଟ୍‌କୁ ନେଇ ମାରାଥନ୍‌ ଜେରା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : STF ପଞ୍ଝାରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ, ୧କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଧଳାଜହର ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ସନସାଇନ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଶାସନର ତଦନ୍ତ, କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ ସହ ଆୟବ୍ୟୟ ଅଟକଳର ଚାଲିଛି ଖୋଳତାଡ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୨୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ : ସୁପର-୧୨ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ୭୦ରନରେ ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଦେଲା ମାତ୍
  • ||
  • +୩ରେ ଲକ୍ଷେ ସିଟ୍ ଖାଲି, ଗୁରୁବାର ସ୍ପଟ୍ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ଆବେଦନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖରାଟିଆ ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ରହିବନି ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ : ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଲାଗିବ ତାରଜାଲି, ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେବ ସଙ୍କୁଚିତ ନାଳ
  • ||

ବିଶ୍ବକପ-୨୦୧୯ : ଧୋନୀଙ୍କ ଗ୍ଲୋବସ ଉପରେ କଟକଣା ଲଗାଇଲେ ଆଇସିସି

7/06/2019 at 10:23 PM

ୱାର୍ଲଡକପ କ୍ରିକେଟରେ ଭାରତୀୟ ୱିକେଟ୍ କିପର ତଥା ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀଙ୍କ କିପିଙ୍ଗ ଗ୍ଲୋବସ୍ ଉପରେ ପ୍ରତିବନ୍ଧକ ଲଗାଇଛନ୍ତି ଆଇସିସି। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିରୋଧରେ ଭାରତ ଖେଳିଥିବା ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଧୋନୀ ପିନ୍ଧିଥିବା କିପିଙ୍ଗ ଗ୍ଲୋବସ ଉପରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର ପଡିଥିଲା। ଯେଉଁଥିରେ ପାରା ସ୍ପେସାଲ ଫୋର୍ସର ବ୍ୟାଜ୍ ଲାଗିଥିଲା। ତେବେ ବିଶ୍ବକପ୍ ରେ କୌଣସି ଖେଳାଳି ଧାର୍ମିକ, ରାଜନୈତିକ ବାର୍ତ୍ତା ଥିବା ଅଥବା ସୈନ୍ୟ ସଙ୍କେତ ବ୍ୟବହାର କରିପାରିବେ ନାହିଁ ବୋଲି ଆଇସିସି ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଦେଇଛନ୍ତି।

ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିରୋଧରେ ଭାରତକୁ ବିଜୟୀ କରିବା ଲାଗି ସେଦିନ ଧୋନି ପିନ୍ଧିଥିବା କିପିଙ୍ଗ ଗ୍ଲୋବସରେ ଭାରତୀୟ  ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ଅର୍ଦ୍ଧସାମରିକ ବଳଙ୍କ ବଳିଦାନର ବ୍ୟାଜ୍ ଲାଗିଥିଲା। ଏଣୁ ଧୋନିଙ୍କ ଗ୍ଲୋବସକୁ ନେଇ ଆଇସିସି ତୀବ୍ର ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ବ୍ୟକ୍ତ କରିଥିଲେ। ଏହାକୁ ଆପତ୍ତିଜନକ କହିବା ସହ ତାଙ୍କୁ କୌଣସି ସଙ୍କେତର ଗ୍ଲୋବସ ପିନ୍ଧିବାର ନଥିଲା ବୋଲି କହିଥିଲେ। ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ପ୍ରେମୀମାନେ ସୋସାଲ ମିଡିଆରେ ଧୋନୀଙ୍କ ପ୍ରତି ସେମାନଙ୍କର ସମର୍ଥନ ଜଣାଇଥିବା ବେଳେ କେନ୍ଦ୍ର କ୍ରିଡାମନ୍ତ୍ରୀ କିରଣ ରିଜ୍ଜୁ ଏ ନେଇ ଟ୍ବିଟ୍ ହ୍ୟାଣ୍ଡେଲରେ ବିସିସିଆଇଙ୍କୁ ଆଇସିସିରେ ଦୃଢ ଜବାବ ରଖିବାକୁ କହିଥିଲେ।

ସେହି ଅନୁସାରେ ବିଶ୍ବକପ୍ ରେ ଧୋନୀ ଯାହା ପିନ୍ଧିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରୁଛନ୍ତି ତାଙ୍କୁ ତାହା ତାଙ୍କୁ ପିନ୍ଧିବାକୁ ଦିଆଯାଉ ବୋଲି ବିସିସିଆଇ ପକ୍ଷରୁ ସିଓଏ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ବିନୋଦ ରାୟ ଆଇସିସିଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ। ତେବେ ଆଇସିସି ଧୋନିଙ୍କୁ ଏଭଳି ଗ୍ଲୋବସ ପୁନର୍ବାର ଯେପରି ନ ପିନ୍ଧନ୍ତି ସେଥିପାଇଁ ତାଗିଦ କରିଛନ୍ତି। ଧୋନୀଙ୍କ ଗ୍ଲୋବସର ବ୍ୟାଜ୍ ସୌନ୍ୟ ସଂକେତ ବହନ କରୁଥିବାରୁ ବିଶ୍ବକପ୍ କ୍ରିକେଟରେ ଏହାର ସ୍ଥାନ ନାହିଁ ବୋଲି ଆଇସିସି ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଦେଇଛନ୍ତି।

   Related Posts