Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମୁନିଗୁଡା : ମାଲବାହୀ ଟ୍ରେନ୍‌ର ୪ଟି ବଗି ଲାଇନଚ୍ୟୁତ, ରାୟଗଡା-ଟିଟିଲାଗଡ ମଧ୍ୟରେ ରେଳ ଚଳାଚଳ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପିପିଲି ଉପନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରତାପ ଦେବଙ୍କୁ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଦାୟିତ୍ବ ଦେଲା ବିଜେଡି
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ଘାଟିରେ ସିରିଜ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ତେଲ ଟ୍ୟାଙ୍କରକୁ ପିଟିଲା ଟ୍ରକ୍, ବ୍ରେକ୍ ଫେଲ୍ ହେବାରୁ ଟ୍ରକ୍କୁ ଧକ୍କାଦେଲା ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଯୁବକଙ୍କ ଗଳିତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶନିବାର ରାତିରୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୧୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୭୮୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ବ୍ୟାଙ୍କ୍ ଲୁଟ୍ ଉଦ୍ୟମ ପଣ୍ଡ, ଆଲମିରାରେ ନିଆଁ ଲାଗି ପୋଡିଗଲା ବହୁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ କାଗଜପତ୍ର
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ରାସ୍ତାକଡରୁ ରମାଦେବୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମୃତଦେହ ମିଳିବା ଘଟଣାରେ ୨ ଅଭିଯୁକ୍ତକୁ ଚିହ୍ନଟ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ବାରହା ଶିକାର ପାଇଁ ବିଦ୍ୟୁତ୍ ତାର ବିଛାଇଥିଲେ, ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ଚାଲିଗଲା ନିଜ ଜୀବନ
  • ||
  • ସୋର : ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ ଉପରେ ମାଡିଗଲା ଟ୍ରକ୍, ଘଟଣାସ୍ଥଳରେ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତ ପୁଣି ବଢାଇଲା ସହଯୋଗର ହାତ, ବାହାରିନ୍‌ ଓ ଶ୍ରୀଲଙ୍କାକୁ ପଠାଇଲା କୋଭିସିଲ୍ଡ ଟିକା
  • ||

ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ମାହି : ଅଗଷ୍ଟ ୧୬ରେ ପୁଣି ଆକ୍ସନରେ ନଜର ଆସିବେ ଧୋନି , ଟ୍ରେନିଂ କ୍ୟାମ୍ପ ପାଇଁ ସରକାରଙ୍କ ଅନୁମତି ମାଗିଛି CSK

11/08/2020 at 12:42 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୧।୦୮:  ପୁଣି ଥରେ ପଡିଆକୁ ଓହ୍ଲାଇବେ ମାହି। ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ତଥା ଷ୍ଟାର କ୍ରିକେଟର ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂହ ଧୋନି ଇଣ୍ଡିଆନ୍‌ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍‌ (ଆଇପିଏଲ୍‌)ର ୧୩ତମ ସିଜିନ ପାଇଁ ନିଜର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଛନ୍ତି । ନିକଟତରେ ଧୋନି ରାଞ୍ଚି ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ବୋଲିଂ ମେସିନ ସହାୟତାରେ ବ୍ୟାଟିଂ ଅଭ୍ୟାସ କରୁଥିବାର ଖବର ଆସିଥିଲା ।  ୧୬ ଅଗଷ୍ଟରେ ଧୋନି ଚେପକ୍‌ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଟ୍ରେନିଂ କ୍ୟାମ୍ପରେ ଭାଗ ନେଇପାରନ୍ତି । ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ୍‌ (CSK)ର  ଟିମ୍‌ ଅଗଷ୍ଟ ୧୬ରୁ ସମସ୍ତ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନେଇ ଚେପକ୍‌ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଟ୍ରେନିଂ କ୍ୟାମ୍ପ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ବିଚାର କରୁଛି ।

ରାଞ୍ଚିର ଇଣ୍ଡୋର ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଧୋନି ଅଭ୍ୟାସ କରୁଥିବାର ଖବର ଆସିଥିଲା । ଖବର ମୁତାବିକ ଚେପକ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଟ୍ରେନିଂ କ୍ୟାମ୍ପରେ  ଚେନ୍ନାଇ ସୁପର କିଙ୍ଗସ୍‌ ଟିମ୍‌ର ୧୫ଜଣ ସଦସ୍ୟ ଯୋଗଦେବାର ଯୋଜନା କରାଯାଉଛି । ଅଗଷ୍ଟ ୧୬ରୁ ୨୦ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଏହି ଟ୍ରେନିଂ କ୍ୟାମ୍ପ ଚାଲିବ । ଏହା ପରେ ସମସ୍ତ ଖେଳାଳି ୟୁଏଇ ଅଭିମୁଖେ ବାହାରିବେ ।  ସେଠାରେ ଆଇପିଏଲ୍‌ର ଆସନ୍ତା ସିଜିନ୍‌ ସେପ୍ଟେମ୍ବରରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବାକୁ ଯାଉଛି ।

ଟିମ୍‌ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷ ଅନୁଯାୟୀ, ଟ୍ରେନିଂ କ୍ୟାମ୍ପ ନେଇ ତାମିଲନାଡୁ ସରକାରଙ୍କୁ ପତ୍ର ଲେଖିସାରିଛନ୍ତି । ଏହାର ଉତ୍ତର ଆସିବା ବାକି ରହିଛି । ଯଦି ସରକାରଙ୍କ ଅନୁମତି ମିଳେ , ତେବେ ସମସ୍ତ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନେଇ ଟ୍ରେନିଂ କ୍ୟାମ୍ପ ଆରମ୍ଭ କରାଯିବ । ଏହି କ୍ୟାମ୍ପ ପୂର୍ବରୁ ସମସ୍ତ ଖେଳାଳି ନିଜ ନିଜ ଗୃହରାଜ୍ୟରେ କୋଭିଡ଼-୧୯ ଟେଷ୍ଟ କରାଯିବ । ଏହା ପରେ ୧୭ ଓ ୧୮ରେ ପୁଣି ଥରେ କରୋନା ଟେଷ୍ଟ କରାଯିବ ।  

ସିଏସ୍‌କେ ଟିମ୍‌ ୨୧ ଅଗଷ୍ଟକୁ ୟୁଏଇ ଅଭିମୁଖେ ବାହାରିବେ, କିନ୍ତୁ ଏହାର ବହୁ ଆଗରୁ ଟ୍ରେନିଂ କ୍ୟାମ୍ପ ଆରମ୍ଭ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରିଛି । ଧୋନି ଚଳିତ ବର୍ଷ ମାର୍ଚ୍ଚ ମାସ ଆରମ୍ଭରୁ ଚେନ୍ନାଇରେ ଅଭ୍ୟାସ ଆରମ୍ଭ କରିଦେଇଥିଲେ । ଚଳିତ ବର୍ଷ ୨୯ମାର୍ଚ୍ଚକୁ ଆଇପିଏଲ୍‌ ଖେଳାଯିବକୁ ଥିଲା, କିନ୍ତୁ ଦେଶରେ କରୋନା ସ୍ଥିତିକୁ ଦେଖି ଏହାକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଥିଲା । ଏବେ ଏହାକୁ ୟୁଏଇରେ କରିବାକୁ ଯୋଜନା କରାଯାଉଛି । ଧୋନି ୨୦୧୯ ବିଶ୍ୱ କପ୍‌ ଠାରୁ କୌଣସି ଅନ୍ତଃଜାର୍ତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍‌  ଖେଳିନାହାନ୍ତି ।

   Related Posts