Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଆଜିର ଦିନରେ ପ୍ରଥମ ଥର ଧୋନୀଙ୍କ ଦମ୍ ଦେଖିଥିଲା ସାରା ବିଶ୍ୱ, ପାକିସ୍ତାନୀ ବୋଲରଙ୍କ ହଜି ଯାଇଥିଲା ନିଦ

5/04/2020 at 12:49 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ, ୦୫|୦୪:  ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳର ପୂର୍ବତନ ଅଧିନାୟକ ମହେନ୍ଦ୍ର ସିଂ ଧୋନୀ ଗତ ବିଶ୍ୱକପଠାରୁ କ୍ରିକେଟରୁ ଦୂରରେ ରହିଛନ୍ତି । ସେ କେବେ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିବେ କେହି ଜାଣିନାହାଁନ୍ତି । ଆଇପିଏଲରେ ସେ ଖେଳିବା ସ୍ପଷ୍ଟ ଥିଲେ ମଧ୍ୟ କରୋନା ଭାଇରସ ପାଇଁ ଏହି ଟୁର୍ଣ୍ଣାମେଣ୍ଟକୁ ସ୍ଥଗିତ ରଖାଯାଇଛି ।

ତେବେ ଧୋନୀ ଆଜିର ଦିନରେ ଏପ୍ରିଲ ୨୦୦୫ରେ ନିଜଜ କ୍ୟାରିଅରର ପ୍ରଥମ ଶତକ ଲଗାଇଥିଲେ । ବିଶାଖାପାଟନାମରେ ତାଙ୍କ ଏହି ଶତକ ଏଥିପାଇଁ ଖାସ୍ କରାଣ ଏହି ମ୍ୟାଚ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଥିଲା । ସେ ୧୪୮ ରନର ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ ।

ଏହା ପୂର୍ବରୁ ୪ଟି ଦିନିକିଆରେ ଧୋନୀ ଭଲ ସ୍କୋର କରିନଥିଲେ । ବାଂଲାଦେଶ ବିପକ୍ଷରେ ନିଜ ପଦାର୍ପଣ ମ୍ୟାଚରେ ସେ ବିନା କୌଣସି ରନରେ ଆଉଟ ହୋଇଥିଲେ । ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷ ସିରିଜ ଦ୍ୱିତୀୟ ମ୍ୟାଚରେ ଗାଙ୍ଗୁଲି ନିଜ ସ୍ଥାନରେ ଧୋନୀଙ୍କୁ ବ୍ୟାଟିଂ ପାଇଁ ପଠାଇଥିଲେ । ଧୋନୀ ନିଜକୁ ପ୍ରମାଣିତ କରି ୧୪୮ ରନର ବିସ୍ଫୋରକ ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ ।

ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ସେ ୧୨୩ଟି ବଲ ଖେଳି ୧୫ଟି ଚୌକା ଓ ୪ଟି ଛକ୍କା ଲଗାଇ ୧୪୮ ରନ କରିଥିଲେ । ସେ ଦ୍ୱିତୀୟ ଓ୍ୱିକେଟରେ ସେହ୍ୱାଗଙ୍କ ସହ ୯୬ ରନର ଇନିଂସ ଖେଳିଥିଲେ । ସେହି ଦିନ ହିଁ ଧୋନୀଙ୍କୁ ସାରା ବିଶ୍ୱ ଜାଣିଥିଲା । ଦିନିକିଆ ଭଳି ଧୋନୀ ପାକିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ହିଁ ନିଜ ଟେଷ୍ଟ୍ କ୍ୟାରିଅରର ପ୍ରଥମ ଶତକ ଲଗାଇଛନ୍ତି । ଏହି ମ୍ୟାଚରେ ମଧ୍ୟ ସେ ୧୪୮ ରନ କରିଥିଲେ । ଏହି ମ୍ୟାଚ ୨୦୦୬ରେ ଖେଳାଯାଇଥିଲା ।

   Related Posts