Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କରୋନାରେ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ୧୦୦ ଜିଲ୍ଲାର କଲେକ୍ଟରଙ୍କ ସହ କଥା ହେବେ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ବନ୍ଦ, ସେବାୟତ ପରିବାରଙ୍କୁ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କା ଲେଖାଏଁ ସହାୟତା ପ୍ରଦାନ କଲା ଶ୍ରୀ ମନ୍ଦିର ପ୍ରଶାସନ
  • ||
  • କୋଭିସିଲ୍ଡର ଦୁଇ ଡୋଜ୍ ମଧ୍ୟରେ ବ୍ୟବଧାନ ରହିବ ୧୨ ରୁ ୧୬ ସପ୍ତାହ, ପ୍ରସ୍ତାବକୁ ସ୍ଵୀକାର କଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର
  • ||
  • କରୋନା ଲଢେଇରେ ମିଳିଲା ତୃତୀୟ ଅସ୍ତ୍ର ! ଆଗାମୀ ସପ୍ତାହରେ ବଜାରରେ ମିଳିବ ସ୍ପୁଟନିକ୍-ଭି, ଜୁଲାଇରେ ଦେଶରେ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଉତ୍ପାଦନ
  • ||
  • ପାଟନା : ମେ’ ୨୫ ଯାଏଁ ରାଜ୍ୟରେ ବଢିଲା ଲକ୍‌ଡାଉନ୍, ବିହାର ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କଲେ ଘୋଷଣା
  • ||
  • ମୁମ୍ବାଇ : ଟିଭି ଅଭିନେତା ରାଜୀବ ପାଲ୍ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବାଜା, ବାଣ, ବରଯାତ୍ରୀ ବିନା ବାହାଘର, ବାଇକ୍‌ରେ କନ୍ୟାକୁ ସାଙ୍ଗରେ ନେଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ବର
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଷଣ୍ଢ ବୋଝେଇ ପିକଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍ ଅଟକ ରଖିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ, ଗୋଟିଏ ଷଣ୍ଢ ମୃତ, ୨ଟି ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ୧୦ ହଜାର ଉପରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୦୬୪୯ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ମାଡି ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ତଉକ୍ତେ’, ଓଡିଶା ଉପରେ କଣ ରହିବ ପ୍ରଭାବ
  • ||

ମିସେସ ଇଣ୍ଡିଆ ପ୍ରତିଯୋଗିତାରେ ଓଡ଼ିଶାର ଶ୍ରୀଦେବୀ ମିଶ୍ର

28/07/2018 at 12:00 PM

ଗ୍ରୀସରେ ପୁଣି ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ଓଡ଼ିଶାରେ କଳା ସଂସ୍କୃତି । haute monde ଅାୟୋଜିତ ମିସେସ ଇଣ୍ଡିଆ ପ୍ରତିଯୋଗିତାର ଏହାର ଝଲକ ଦେଖାଇବେ ଓଡ଼ିଶାର ଶ୍ରୀଦେବୀ ମିଶ୍ର । ଅାସନ୍ତା ୨୧ ସେପଟେମ୍ବର ଫାଇନାଲ ପାଇଁ ଯୋରଦାର ପ୍ରସ୍ତୁତି ଚାଲିଥିବାବେଳ, ଓଡ଼ିଶା ଫେରିବା ପରେ ନାରୀ ନିର୍ଯ୍ୟାତନ ପାଇଁ ଯୋଜନା ରହିଥିବା କହିଛନ୍ତି ଶ୍ରୀଦେବୀ |
ଗ୍ରୀସରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ମିସେସ ଇଣ୍ଡିଆ ଫାଇନାଲରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ଓଡ଼ିଅା କଳା । ଖାସ କରି ଓଡ଼ିଶୀ ଡ୍ୟାନ୍ସ ସହିତ ସମ୍ବଲପୁରୀ ଡ଼୍ରେସର ଝଲକ । haute monde ପକ୍ଷରୁ ଅାୟୋଜିତ ଏହି ପ୍ରତିଯୋଗିତା ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ । ୨୧ ସେପଟେମ୍ବର ଗ୍ରାଣ୍ଡ ଫାଇନାଲରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବାବେଳ ଓଡ଼ିଶାର ଶୀଦେବୀ ମିଶ୍ର ର ରାମ୍ପରେ ଚାଲିବା ଠାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ବିଭିନ୍ନ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ଓଡ଼ିଶାର କଳାକୁ ସାମିଲ କରିବେ । ନୂଅାଦିଲ୍ଲୀରେ ଗତ ଜାନୁୟାରୀ ମାସ ୭ ତାରିଖରେ ପ୍ରଥମ ପର୍ଯ୍ୟାୟରେ ୨୦୦ ଜଣ ପ୍ରତିଯୋଗିଙ୍କ ପଛରେ ପକାଇ ଏହି ଟିକେଟ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି ଶ୍ରଦେବୀ । ଏଥି ପାଇଁ ରାମ୍ପରେ ଚାଲିବା, ପ୍ରଶ୍ନଉତ୍ତର, ଟ୍ୟାଲେଣ୍ଟ ଅାଦି ବିଭିନ୍ନ ବିଭାଗରେ ସେ ସଫଳ ବି ହେଇଛନ୍ତି । ଅାଉ ଫାଇନାଲରେ ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତତି ଚଳାଇ ଥିବାବେଳ, ଅାଗକୁ ତାଙ୍କୁ ଜଣେ କି ଦୁଇ ଜଣ ନୁହେଁ ପୂରା ୪୫ ଜଣ ପ୍ରତିଯୋଗୀଙ୍କ ସହିତ ପ୍ରତିଯୋଗିତା କରିବାକୁ ପଡ଼ିବ । ଯାହାକୁ ନେଇ ବେଶ ଉତ୍ସାହିତ ରହିଛନ୍ତି ଶ୍ରୀଦେବୀ । ସେପଟେମ୍ବର ୧୨ ତାରିଖରେ ସେ ଗ୍ରୀସ ଯାତ୍ରା କରିବେ |
ସ୍ବାଧିନତାର ଦୀର୍ଘଦିନ ବିତି ଯାଇଥିଲେ ବି ସମାଜରେ ନାରୀ ପରିଧିନ ରହିଛି । ଏପରିକ ଝିଅକୁ ବୋଝ ବୋଲି ଭାବିଥାନ୍ତି ଅନେକ ପରିବାର । ଗ୍ରୀସରୁ ଫେରିବା ପରେ ସମାଜରେ ରହିଥିବା ଏଭଳି ଚିନ୍ତାଧାରାକୁ ଦୂର କରିବା ପାଇଁ ସେ ଯୋଜନା ରଖିଛନ୍ତି । ବିିଭନ୍ନ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ମାଧ୍ୟମରେ ଲୋକଙ୍କ ଭିତରେ ସଚେତନତା ଅାଣିବାକୁ ଅଣ୍ଟା ଭିଡ଼ିଛନ୍ତି ଶ୍ରୀଦେବୀ ।
ଗୋଟିଏ ପଟେ ଓଡ଼ିଶାର କଳା ବିଦେଶରେ ଚମକିବାକୁ ଥିବାବେଳେ, ସମାଜରେ ନାରିମାନଙ୍କୁ ଉଚିତ ସମ୍ମାନ ପାଇଁ ଅଣ୍ଟା ଭିଡ଼ିଛନ୍ତି ଶ୍ରୀଦେବୀ। ଯାହା କି ପ୍ରଶଂସା ଯୋଗ୍ୟ ।

   Related Posts