Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କମୁଛି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ, ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୬୬୯ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ସରକାର ଓ କୃଷକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ରଥମ ବୈଠକ ବିଫଳ: ପୁଣି ଡିସେମ୍ବର ୩ରେ ଉଭୟ ପକ୍ଷ ମଧ୍ୟରେ ଆଲୋଚନା, ଜାରି ରହିବ ଆନ୍ଦୋଳନ
  • ||
  • ସୋର : ବାଇକ୍ ଉପରେ ମାଡିଗଲା କାର୍, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • କଣ୍ଟାବାଞ୍ଝି : ରାସ୍ତା କଡ ସିମେଣ୍ଟ ଖୁଣ୍ଟରେ ପିଟିହେଲା ବାଇକ୍ଦୁ, ଦୁଇ ମୃତ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଟ୍ରକ୍‌କୁ ୮୭ ହଜାର ଟଙ୍କା ଫାଇନ୍, ପରମିଟ୍ ନଥାଇ ପରିବହନ ହେଉଥିଲା ଅଧିକ ଓଜନର ସାମଗ୍ରୀ
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କା ଦେଲା ପିକ୍‌ଅପ୍ ଭ୍ୟାନ୍, ଦୁଇ ବାଇକ୍ ଆରୋହୀଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ସୋର : ଟ୍ରକ୍ ଚାପାରେ ମା’ ମୃତ, ବାପା-ପୁଅ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଦାଦା ବଟି ମାଗିବା ଅଭିଯୋଗରେ ଯୁବକ ଗିରଫ, ମାଉଜର ଓ ଅଫୁଟା ଗୁଳି ଜବତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୪୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୩୭୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୯୧୦୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ଦାମୀ କାରର ମାଲିକ ହେଉଛନ୍ତି ମିଷ୍ଟର ବିନ, ତାଙ୍କ ଲାଇଫ ଷ୍ଟାଇଲ ଏମିତି ଯେ ରାଜା ମହାରାଜ ବି ପଛରେ ପଡ଼ିଯିବେ…

15/09/2019 at 9:03 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ୧୫|୯: ଟେଲିଭିଜନରେ ଛୋଟ ଓ ବଡ଼ ସବୁ ବର୍ଗର ଲୋକଙ୍କ ପ୍ରିୟ ହାସ୍ୟ ୍ଭିନେତା ହେଉଛନ୍ତି ମିଷ୍ଟର ବିନ । ଆପଣ ଭାବୁଥିବେ ଏହି ମିଷ୍ଟର ବିନ କିଏ। ମିଷ୍ଟର ବିନ ‘ସୋ’ ପାଇଁ ଦର୍ଶକ ପାଗଳ ଥ।  ଏହି ସୋକୁ ଦର୍ଶକ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି। ମିଷ୍ଟର ବିନଙ୍କ ପ୍ରକୃତ ନାଁ ହେଉଛି ରୋଓ୍ବନ ଏଟକିନସନ। ବିଶ୍ବରେ ତାଙ୍କୁ ମିଷ୍ଟର ବିନ ନାମରେ ସମସ୍ତେ ଜାଣନ୍ତି।

ମିଷ୍ଟର ବିନ ନାମକ ଧାରାବାହିକର ସେ ହେଉଛନ୍ତି ମୁଖ୍ୟ ପାତ୍ର । ଏହି ବ୍ୟତୀତ ବ୍ଲାକେଡ୍‌ର, ନାଇନ ଓ କ୍ଲକ୍ ନ୍ୟୁଜ, ଦ ପୋଲିସ ମ୍ୟାନ୍ସ ବଲ୍ସ ଓ ଦ ଥିନ ଲାଇନ ନାମ, ଭଳି ଟିଭି ‘ସୋ’ରେ ସେ କାମ କରିଛନ୍ତି। ବିଶ୍ବର ସବୁଠାରୁ ଦାମି କାରକୁ ରୋଓ୍ବନ ବ୍ୟବହାର କରନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଚଳନି କେଉଁ ରାଜା ମହାରାଜଙ୍କଠାରୁ ବି କମ୍‌ ନୁହେଁ। ରୋଓ୍ବନ ବିଳାଷପୂର୍ଣ୍ଣ ଜୀବନ ଅତିବାହିତ କରନ୍ତି।

ମିଷ୍ଟର ବିନ ସିରିଜକୁ ପାଖାପାଖି ୨୦୦ଟି ଅଲଗା ଅଲଗା ଭାଷାରେ ବିଶ୍ବର ବିଭିନ୍ନ ଦେଶରେ ପ୍ରସାରଣ କରାଯାଉଛି ।  ଡରହମ୍‌ରେ ରୋଓ୍ବନ ଜନ୍ମ ଗ୍ରହଣ କରିଥିଲେ। ଲଣ୍ଡନର ଅକ୍ସଫୋର୍ଡର କ୍ବିନସ୍‌ କଲେଜରେ ସେ ଇଲେକ୍ଟ୍ରିକାଲ ଇଞ୍ଜିନିୟର ପାଠ ପଢ଼ିଥିଲେ। ଲରୀ ଚଳାଇବାକୁ ସେ ବହୁତ ପସନ୍ଦ କରୁଥିଲେ।

ମିଷ୍ଟର ବିନ ବା ରୋଓ୍ବନ ଏଟକକିନସନ ୮ ହଜାର କୋଟି ସମ୍ପତ୍ତିର ମାଲିକ। ବ୍ରିଟେନରେ ଥିବା ଧନୀ ବ୍ୟକ୍ତିଙ୍କ ତାଲିକାରେ ତାଙ୍କ ନାଁ ରହିଛି। ରୋଓ୍ବନଙ୍କ ଅଭିନୟ ପାଇଁ ବ୍ରିଟେନ୍‌ରେ ସେ ବେଶ୍ ପ୍ରସିଦ୍ଧ। ଲଣ୍ଡନରେ ତାଙ୍କର ଏକ ରାଜକୀୟ ବଙ୍ଗଳା ରହିଛି। ଯାହାର ମୂଲ୍ୟ କୋଟି କୋଟି ଟଙ୍କା ହେବ। ରୋଓ୍ବନଙ୍କ ପାଖରେ ଦୁନିଆର ସବୁଠାରୁ ଅଧିକ ଦାମି କାର McLaren F1 ରହିଛି। ୧୯୯୦ ମସିହାରେ McLaren F1କାର ଦାମ ୫ ଲକ୍ଷ ୪୦ ହଜାର ୟୁରୋ । କିନ୍ତୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଏହି କାରର ଦାମ ୮୦ରୁ ୧୦୦ କୋଟି ଟଙ୍କାରୁ ଅଧିକ ହେବ।

   Related Posts