Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗଞ୍ଜାମ ଦିଗପହଣ୍ଡିରେ ଅପରାଧୀର ଛୁରା ମାଡରେ ଅପରାଧୀ ମୃତ
  • ||
  • ବାଙ୍କୀରେ ପୂର୍ବ ଶତ୍ରୁତାକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ବୋମାମାଡରେ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • କେନ୍ଦୁଝର ନୟାକୋଟରେ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ଟାଙ୍ଗିଆରେ ହାଣିଲା ସ୍ବାମୀ
  • ||
  • ଗୁଜୁରାଟରେ ସ୍ତ୍ରୀକୁ ହତ୍ୟା ପରେ ଦୁଇ ସନ୍ତାନ ସହ ନିଜ ଦେହରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଢାଳି ନିଆଁ ଲଗାଇଦେଲେ ଯୁବକ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୬୯୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଆସୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ନଭେମ୍ବର ପହିଲାରୁ ପୁଣି ବର୍ଷାର ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ଆମେରିକୀୟ ନୌସେନା ବିମାନ ଦୁର୍ଘଟଣାଗ୍ରସ୍ତ, ଦୁଇ ପାଇଲଟଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁଆସୁଣୀ ଛକରେ ସିରିଜ୍ ଦୁର୍ଘଟଣା, ୨ ଗୁରୁତର
  • ||

କଠୋର ହେଲେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ସରକାର : କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଲୁଚାଇଲେ ହେବ FIR, ନିଆଯିବ ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ

9/04/2020 at 1:21 PM

ଭୋପାଳ ୯।୪: ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଦିନକୁ ଦିନ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବାକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ରାଜ୍ୟ ସରକାର ବର୍ତ୍ତମାନ କଠୋର ପଦକ୍ଷେପ ନେବା ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି । ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂ ଚୌହାନ ପୋଲିସକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ଯଦି ଜଣେ ବ୍ୟକ୍ତି କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ଲୁଚାନ୍ତି, ତେବେ ତାଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏଫଆଇଆର ରୁଜୁ କରାଯିବ । ଦୃଢ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ ମଧ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦିଆଯାଇଛି । ଏହା ସହିତ ଭୋପାଳ, ଇନ୍ଦୋର ଏବଂ ଉଜୈନର ହଟସ୍ପଟ୍ ଅଞ୍ଚଳକୁ ମଧ୍ୟ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସିଲ୍ କରିବାକୁ କୁହାଯାଇଛି । ଏଥି ସହିତ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣରେ ପୀଡିତଥିବା ୧୪ଟି ଜିଲ୍ଲାରେ ଲକ୍ ଡାଉନ୍ କଡାକଡି ପାଳନ କରିବାକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ଏହାପୂର୍ବରୁ ଶିବରାଜ ସିଂ ଚୌହାନ ତବଲିଗୀ ସମାଜର ଲୋକଙ୍କୁ ଚେତାବନୀ ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ନିଜାମୁଦ୍ଦିନଙ୍କ ମରକଜରେ ଯୋଗଦେବା ପରେ ଯେଉଁମାନେ ରାଜ୍ୟକୁ ଫେରିଛନ୍ତି ସେମାନେ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ରାଜ୍ୟ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ରିପୋର୍ଟ କରିବା ଉଚିତ୍ । ନଚେତ୍ ଅପରାଧିକ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଅନୁଯାୟୀ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ।

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ବିଶେଷ କରି ଭୋପାଳ-ଇନ୍ଦୋରରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଦ୍ରୁତ ଗତିରେ ବୃଦ୍ଧି ପାଉଥିବା ଦେଖି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଶିବରାଜ ସିଂ ଚୌହାନ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ଅଧିକ କଠୋର ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଦେଇଛନ୍ତି ।

ସଂକ୍ରମଣକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ କରୋନାର ସର୍ଭେ ଏବଂ ଅନୁସନ୍ଧାନକୁ ତ୍ବରାନ୍ବିତ କରିବାକୁ ସେ କହିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ରୋକିବାକୁ ହେବ ଏବଂ ଠିକ୍ ସମୟରେ ଚିକିତ୍ସା କରି ଏହାର ଶିକାର ହୋଇଥିବା ରୋଗୀଙ୍କୁ ସୁସ୍ଥ କରିବା ଆମର ପ୍ରାଥମିକତା । ଭିଲୱାଡା ଏବଂ କର୍ଣ୍ଣାଟକର ପ୍ରଶଂସା କରି ଶିବରାଜ ସେଠାକାର ମଡେଲ ମଦ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ଗ୍ରହଣ କରିବାକୁ କହିଛନ୍ତି । କରୋନାକୁ ରୋକିବା ପାଇଁ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ ପୂର୍ଣ୍ଣ ଶକ୍ତି ଦେବାକୁ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଅଧିକାରୀମାନଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ।

ରାଜ୍ୟରେ ଦିନକୁ ଦିନ କରୋନା ପଜିଟିଭ ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ପାଉଛି । ବୁଧବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ରାଜ୍ୟରେ ୩୯୭ ପଜିଟିଭ ରୋଗୀ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଏବଂ ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୩୦ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ସେହିଭଳି କେବଳ ଇନ୍ଦୋରରେ ୨୧୩ଟି ପଜିଟିଭ ମାମଲା ରିପୋର୍ଟ ହୋଇଛି, ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୨୧ ଜଣଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି । ଅପରପକ୍ଷରେ ସେଠାରେ ୧୪ ଜଣ ଅଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ଚିକିତ୍ସା ପରେ ସୁସ୍ଥ ହୋଇଛନ୍ତି।

ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶର ଜିଲ୍ଲାରେ ବଢୁଥିବା କରୋନା ପଜିଟିଭ ମାମଲା ପରେ ବର୍ତ୍ତମାନ ପ୍ରଶାସନ କଠୋର ହୋଇଛି ଏବଂ ଅନେକ ସହରକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ସିଲ୍ କରାଯାଇଛି । ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଇନ୍ଦୋରରେ ୨୧୩, ମୁରୈନାରେ ୧୩, ଉଜୈନରେ ୧୫, ଜବଲପୁରରେ ୯, ଭୋପାଳରେ ୯୪, ଗ୍ବାଲିଅରରେ ୬, ଶିବପୁରୀରେ ୨, ଖାରଗୋନରେ ୧୨, ଛିନ୍ଦୱାଡାରେ ୨, ବଡଓ୍ବାନୀରେ ୧୨, ବିଦିଶାରେ ୨, ବୈତୁଲରେ ୧, ହୋଶଙ୍ଗାବାଦରେ ୬, ଶୋପୁର, ରାୟସେନ, ଖଣ୍ଡୱା ଏବଂ ଧାରରେ ଜଣେ ଜଣେ ପଜିଟିଭ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts