Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ଟିକା ନେବାକୁ ବୃଦ୍ଧାଙ୍କ ଅଜବ ଝୁଙ୍କ୍, ଘୋଡାରେ ବସି କେନ୍ଦ୍ରରେ ପହଞ୍ଚିଲେ, ଡୋଜ୍ ବି ନେଲେ

21/09/2021 at 10:45 AM

ଛିଣ୍ଡଓ୍ୱାଡା ୨୧/୦୯: ଏବେ ବି କରୋାନରୁ ମିଳନି ମୁକ୍ତି । ସଂକ୍ରମଣ କୁମିଛ ସତ ହେଲେ କମିନି ଏହାର ପ୍ରକୋପ । ଦେଶର ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟମାନଙ୍କ ପରି ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶରେ ଟିକାକରଣ ଅଭିଯାନ ଚାଲିଛି । ଅନେକ ସ୍ଥାନରେ ଲୋକଙ୍କ ଉତ୍ସାହ ମଧ୍ୟ ଦେଖାଯାଉଛି । ଏହାର ଏକ ଉଦାହରଣ ମଧ୍ୟପ୍ରଦେଶ ଛିଣ୍ଡୱାଡାରେ । ଦେଖାଯାଇଥିଲା ଯେତେବେଳେ ଜଣେ ବୃଦ୍ଧ ମହିଳା ଟିକା ନେବାକୁ ଘୋଡା ଉପରେ ଚଢିଥିଲେ ।

ସୂଚନା ଥାଉକି, ବୃଦ୍ଧ ମହିଳାଙ୍କ ପାଦରେ ଲଗାତାର ଯନ୍ତ୍ରଣା ହେଉଥିଲା । ଏହି କାରଣରୁ ସେ ସଠିକ୍ ଭାବରେ ଚାଲିବାକୁ ସକ୍ଷମ ନଥିଲେ । ହେଲେ ଉତ୍ସାହ ଏପରି ଥିଲା ଯେ ଏହା ସେ ଘୋଡା ଚଢି ଟିକା ନେବାକୁ ଯାଇଥିଲେ । ଟିକାକରଣ ମହା ଅଭିଯାନ ଅଧୀନରେ, ଲୋକମାନେ ଉତ୍ସାହର ସହିତ ଟିକାକରଣ କେନ୍ଦ୍ରରେ ପହଞ୍ଚି ଟୀକାକରଣ କରୁଛନ୍ତି । ଏହି ଘଟଣାର ଏକ ଅନନ୍ୟ ଉଦାହରଣ, ଛିଣ୍ଡଓାୱାଡା ଜିଲ୍ଲାର ଜୁନାର୍ଦେବଙ୍କ ବିକାଶ ବ୍ଲକର ଗ୍ରାମ ପଞ୍ଚାୟତ । କରଣପିରିଆର ଗୁଡାମ ଗାଁରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା ଏମିତି ଘଟମା ।

ଏହି ଗାଁର ବାସିନ୍ଦା ଜଣେ ୭୧ବର୍ଷୀୟ ବୃଦ୍ଧ ଶ୍ରୀମତୀ ଦୁଖୋ ବାଇଙ୍କ ଗୋଡରେ ଯନ୍ତ୍ରଣା ହେଉଛି ଏବଂ ସେ ଠିକ୍ ଭାବରେ ଚାଲିବାକୁ ଅସମର୍ଥ, କିନ୍ତୁ ଟୀକାକରଣ ପାଇଁ ଉତ୍ସାହ ଥିବାରୁ ସେ ନିଜ ଘୋଡା ଉପରେ ଚଢି ଟିକା ନେଇଥିଲେ । ତାଙ୍କର ଏପରି କାମ ପରେ ସମସ୍ତେ ତାଙ୍କୁ ପ୍ରଶଂସା କରୁଛନ୍ତି । ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ଭାଇରାଲ ହେଉଛି ତାଙ୍କର ଏହି ଫଟୋ ।

   Related Posts